خانه / اخبار مسکن / شرایط خاص در بازار خرید و همچنین فروش مسکن/ وام‌ها مشکلی را …

شرایط خاص در بازار خرید و همچنین فروش مسکن/ وام‌ها مشکلی را …

شرایط خاص در بازار خرید و همچنین فروش مسکن/ وام‌ها مشکلی را …

|شرایط خاص در بازار خرید و همچنین فروش مسکن/ وام‌ها مشکلی را … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

امروزه در بازار مسکن همچنین و علاوه بر متقاضیان، سازندگان و همچنین مالکان هم تمایلی به حضور در بازار ندارند و همچنین معتقدند که در زمان گرانی منزل و خانه‌ای را ساخته یا خریده‌اند و همچنین نمی‌توانند ارزان‌تر بفروشند.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ در بازار کنونی خرید و همچنین فروش مسکن اتفاقات بسیاری می‌افتد که اندک متقاضیان خرید مسکن را دچار سردرگمی کرده می باشد چرا که واحد مناسب جهت فروش از سوی سازندگان یا فروشندگان به بازار عرضه نمی‌می شود و همچنین اغلب واحدها شرایط مناسبی جهت خریداران ندارند.

در واقع سازندگانی که در گرانی بازار سال شمسی‌های قبل واحدهای خود را ساختند تمایلی به ارزان فروشی ندارند به همین دلیل اغلب واحدهای آنها خالی باقی مانده می باشد، بنابراین تعداد واحدهای نوساز در بازار کاهش بیشتری نسبت به سال شمسی‌های رونق بازار پیدا کرده و همچنین سازندگان تمایل چندانی هم به فروش از خود نشان نمی‌دهند.

از سوی دیگر، مالکانی هم که نیت و اراده فروش دارند زیرا و به درستی که در زمان گرانی واحدها را خریداری نموده اند و همچنین به دلیل ارزانی مسکن، حاضر به فروش نیستند و همچنین حتی جهت تعویض واحدهای خود دست نگه داشته‌اند تا شرایط بعدی بازار مسکن را ارزیابی کنند.

همچنین خریداران چندانی هم در بازار مسکن یافت نمی‌می شود چرا که اغلب متقاضیان توانایی خرید مسکن ندارند و همچنین قسط‌های مشخص کردن شده جهت وام مسکن هم جهت آنها گران می باشد به همین دلیل بازار مسکن را در شرایط کنونی می‌قدرت اینگونه ارزیابی کرد که نه تنها واحدهای مناسب به ندرت در بازار عرضه می‌می شود بلکه متقاضیان هم به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف در آن بازار حضور ندارند در حالیکه حکومت سعی کرده با سیاست های متنوع و گوناگون و مختلف پیوند میان عرضه و همچنین تقاضا را ساخته یا ایجاد کند.

براین اساس، بازار مسکن و همچنین ساخت و همچنین ساز که با چند صد کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل ارتباط مستقیم و همچنین بدون واسطه و غیر مستقیم دارد، معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری را جهت سایر آن حرفه‌ها به وجود آورده که مشاوران املاک، فروشندگان مصالح ساختمانی، کارگران ساختمانی و همچنین دیگر موارد شامل زیان دیدگان آن اوضاع خواهند بود.

از سوی دیگر، وزیر راه و همچنین شهرسازی بارها مطرح کرده که بازار مسکن بایستی و حتما به شیوه غیرتورمی از رکود خارج می شود که به نظر می رسد با توجه به توانایی اقتصادی و مالی کم در میان متقاضیان، وام‌های مسکن نمی تواند نقش بسیاری را در افزایش تقاضا و همچنین رونق غیرتورمی مسکن داشته باشد.

مستلزم و نیاز دهک‌های متوسط به تقویت قدرت اقتصادی و مالی

در ارتباط و رابطه با اوضاع کنونی بازار مسکن، دبیر کانون سراسری انبوه سازان در گفتگو با مهر با اشاره به آنکه در حال حاظر در بازار مسکن، واحدها با نرخ های متفاوتی عرضه می می شود ولی باید توجه داشت دهک های متوسط به پایین مشکل مسکن دارند، گفت: دهک‌های آسیب پذیر با کمک نهادهای دولتی مانند کمیته امداد و همچنین بهزیستی منزل و خانه دار می‌شوند و همچنین در مجموع از کمک آن نهاد ها بهره می برند.

او همچنین با گفتن آنکه قشر مرفه هم نیازی به کمک‌های دولتی ندارند، اظهار داشت: ولی باید توجه داشت دهک های متوسط جامعه مانند کارمندان یا سایر اقشار مستلزم و نیاز به کمک‌های دولتی دارند و همچنین بایستی و حتما جهت آنها تسهیلات مناسبی در نظرگرفته می شود مانند وام هایی که در سال شمسی قبل تعریف شد ولی باید توجه داشت اقساط آن هم جهت اغلب متقاضیان سنگین می باشد.

فرشید پورحاجت با اعلام آنکه در حال حاضر متقاضی بسیاری جهت مسکن وجد دارد ولی باید توجه داشت جهت نقدینگی مشکل دارند، گفت: حکومت بایستی و حتما قدرت اقتصادی و مالی آن قسمت و بخش از جامعه را تقویت کند و همچنین در صورت آن اتفاق، بازار راه خود را پیدا کرده و همچنین رونق هم اتفاق می‌افتد.

براساس آن به گفته، بازار مسکن مستلزم و نیاز به سیاستی دارد که فروشندگان و همچنین سازندگان تمایل به عرضه واحدهای خود داشته باشند و همچنین از سوی دیگر منافع متقاضیان هم تامین می شود، موضوعی که سیاست‌های اجرایی به تا حال نتوانسته چندان آن هم را بررسی کننده و پروهشگر کند.

 

مهر

شرایط خاص در بازار خرید و همچنین فروش مسکن/ وام‌ها مشکلی را … در تاریخ ۲۳ May 2016 | 12:25 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …