خانه / اخبار مسکن / علت ادامه رکود مسکن چیست؟

علت ادامه رکود مسکن چیست؟

علت ادامه رکود مسکن چیست؟

|علت ادامه رکود مسکن چیست؟ از خراسان مسکن|

یک کارشناس مسکن گفت: تاثیر تحولات سیاسی برجام بر اقتصاد مسکن بیش از ۳۰ قسمت و بخش نبود ولی باید توجه داشت بعضی تلاش کردند آن تاثیر را ۶۰-۷۰ قسمت و بخش نشان دهند که همین عامل باعث شد مسکن وارد فاز خروج از رکود نشود.

علت ادامه رکود مسکن چیست؟

یک کارشناس مسکن گفت: تاثیر تحولات سیاسی برجام بر اقتصاد مسکن بیش از ۳۰ قسمت و بخش نبود ولی باید توجه داشت بعضی تلاش کردند آن تاثیر را ۶۰-۷۰ قسمت و بخش نشان دهند که همین عامل باعث شد مسکن وارد فاز خروج از رکود نشود.

سعید آگشته اظهار کرد: تاثیر برجام بر تحولات سیاسی کلان در حوزه مسکن کمتر از ۳۰ قسمت و بخش می باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه مسوولان به علت‌های سیاسی تاثیر برجام بر قسمت و بخش مسکن را ۶۰-۷۰ قسمت و بخش نشان دادند که نوعی توهم بود. به همین دلیل خلل‌هایی که به بحث برجام وارد شد تاثیرات منفی خود را در قسمت و بخش مسکن به جا گذاشت و همچنین آن قسمت و بخش نتوانست وارد فاز خروج از رکود می شود. در صورتی که واقع‌بینانه نگاه می‌کردیم به علت رونق اقتصادی تا امروز بایستی و حتما شرایط بهتری در قسمت و بخش مسکن ساخته یا ایجاد می‌شد ولی باید توجه داشت بزرگنمایی جلوی آن هم را گرفت.

 

به به گفته اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، او همچنین افزود: کارشناسان معتقدند اقتصاد کشور در پسابرجام قدرت جذب یک تریلیون دلار را دارد که نظر من نصف آن مبلغ می باشد. با آن وجود قسمت و بخش‌های عمران و همچنین مسکن قدرت جذب و همچنین گردش اقتصادی و مالی ۸۰ قسمت و بخش آن مبلغ (۵۰۰ میلیارد دلار) را دارند. ولی باید توجه داشت تا امروز نگاهمان به سرمایه‌گذاری نگاهی سخت بوده که در صورتی که قرار می باشد سرمایه‌گذار خارجی را بپذیریم بایستی و حتما مقررات و همچنین قانون‌مان را با آنها مطابق و یکدست کنیم تا بتوانند با اطمینان خاطر، مدت زمان کمتری را جهت اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود طی کنند.

 

آن کارشناس مسکن تاکید کرد: هرچند که یکی از پیش‌نیازهای اقتصاد، سیاست می باشد ولی وزن واقعی آن هم بایستی و حتما در نظر گرفته می شود، نه بیش از آن هم. برجام نمی‌توانسته بود بیش از ۲۵ تا ۳۰ قسمت و بخش در قسمت و بخش مسکن تاثیرگذار باشد ولی باید توجه داشت متاسفانه مسکن به علت ارتباط فرهنگی و اجتماعی با حوزه‌های دیگر، از عدم اجرای برجام تاثیر بیشتری گرفت.

 

آگشته با گفتن آن‌که علت اصلی رکود مسکن، عرضه مازاد بیش از تقاضا می باشد، تصریح کرد: تعادل در بازار مسکن به هم خورده و همچنین به همین دلیل بایستی و حتما نرخ‌ها تعدیل می شود یا به مرور زمان به کف برسد. در آن خصوص حکومت بایستی و حتما نقش خود را در ساخت و همچنین ساز کم کند و همچنین به تنظیم بازار بپردازد. هر موقع اقتصاد کشور با یک اتفاق تورمی مواجه شده، اقتصاد شهری را متاثر کرده می باشد. آن‌جاست که بایستی و حتما حکومت به تنظیم بازار یا خروج از رکود اقدام کند.

 

او همچنین خاطرنشان کرد: حوزه مسکن حدود ۲۰۰ رشته مرتبط دارد ولی باید توجه داشت می‌بینیم که حکومت به آن هم وارد شدن نمی‌کند بعد در کمال تعجب به قسمت و بخش خودرو جهت خروج از رکود، تسهیلات می دهد. علت چنین تصمیماتی آن می باشد که حکومت خودش در خودرو منتفع‌تر از شهروندان و مردم شهر می باشد.

 

آن کارشناس مسکن بر ضرورت اتمام مسکن مهر تاکید کرد و همچنین گفت: مسکن مهر با تصمیماتی در حکومت قبل به هر صورت اجرا شد که البته من به عنوان کارشناس به آن هم انتقاد داشته و همچنین دارم. ولی باید توجه داشت واقعیت آن می باشد که مسکن مهر در شهرهای کوچک تاثیرگذار می باشد در حالی که جهت فروش آنها هیچ فکری نشده می باشد. در آن شرایط طبیعی می باشد که مسکن از رکود خارج نمی‌می شود تنها و فقط به عنوان یک موجود زنده دارد نفس می‌کشد.

 

آگشته پیش‌بینی از اوضاع بعدی قسمت و بخش مسکن را مستلزم عملکرد و همچنین سیاست‌های حکومت دانست و همچنین افزود: در صورتی که مسکن در یک شرایط عادی قرار بگیرد طبیعتا بایستی و حتما عرضه و همچنین تقاضا به تعادل برسد. بعد رونق ساخت و همچنین ساز ساخته یا ایجاد می شود که البته آن مساله را جهت سال شمسی جاری متصور نیستیم. بایستی و حتما ابتدا خرید و همچنین فروش‌ها به سقف مشخصی برسد بعد شروع به ساخت و همچنین ساز می شود.

ارسال به فیسبوک
ارسال به لینکداین
ارسال به توییتر


علت ادامه رکود مسکن چیست؟ در تاریخ ۲۳ May 2016 | 10:02 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …