خانه / اخبار خراسان / مبارزه و همچنین جهاد مرز انقلابی را از غیرانقلابی روشن می‌کند/‌ مفاهیم انقلابی ‌در خطر می باشد/انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد

مبارزه و همچنین جهاد مرز انقلابی را از غیرانقلابی روشن می‌کند/‌ مفاهیم انقلابی ‌در خطر می باشد/انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد

مبارزه و همچنین جهاد مرز انقلابی را از غیرانقلابی روشن می‌کند/‌ مفاهیم انقلابی ‌در خطر می باشد/انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد

|مبارزه و همچنین جهاد مرز انقلابی را از غیرانقلابی روشن می‌کند/‌ مفاهیم انقلابی ‌در خطر می باشد/انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در نشست «حوزه علمیه در طراز انقلاب اسلامی» اظهار داشت: یکی از بارزترین ویژگی‌های حوزه علمیه، انقلابی بودن آن هم می باشد و همچنین مگر اصلاً می‌قدرت حوزه علمیه را منهای خصلت و همچنین روحیه انقلابی نیز متصور شد؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بحث حوزه انقلابی مدت‌ها‌ست که مطرح می باشد و همچنین شاید جهت بسیاری آن سئوال پیش بیاید مگر حوزه غیر‌انقلابی نیز داریم؟

رحیم‌پور‌ازغدی تصریح کرد: از سوی دیگر نقطه مهم آن می باشد که بسیاری از دروسی که در حوزه علمیه تدریس می‌می شود شامل خصلت تئوریک می باشد، جهت مثال فقه و همچنین اصول و همچنین ادبیات و همچنین فلسفه شامل دروسی می باشد که یک طلبه با آن هم سر و همچنین کار دارد و همچنین ممکن می باشد آن سوال ساخته یا ایجاد می شود که جایگاه انقلابی بودن در آن میان کجاست؟

او همچنین با اشاره به آنکه هنگام و زمانی که از حوزه علمیه در طراز انقلاب اسلامی صحبت می‌کنیم به آن معناست که قطعاً حوزه غیرانقلابی نیز متصور می باشد افزود: سوال غیره ای که ممکن می باشد در آن باره ساخته یا ایجاد می شود آن می باشد که انقلابی بودن حوزه و همچنین طلبه علوم دینی در صورتی که امری جدا از دین می باشد چه افتخاری دارد و همچنین در صورتی که جزء ذات طلبگی می باشد، حوزه انقلابی چه معنایی دارد؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در صورتی که نگاهی به تاریخ اسلام داشته باشیم جهت ما مبرهن می باشد که تشیع، انقلابی‌ترین مفهوم اسلام می باشد و همچنین سیره ائمه اطهار(ع) خود گواه آن مطلب می باشد به آن معنا که عمده ائمه اطهار به شهادت رسیده‌اند.

رحیم‌پور‌ازغدی گفت: انقلاب در فرهنگ، اقتصاد، اخلاق، زعامت و همچنین سیاست جامعه مصادیق بارز آن انقلابی می باشد که اسلام به آن هم اشاره دارد ولی باید توجه داشت در آن میان، انقلاب واقعی و همچنین راستین تنها و فقط انقلاب امام و پیشوا زمان (عج) می باشد.

او همچنین با اشاره به آنکه انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد، گفت: حتی امام و پیشوا راحل تعبیر فرمودند که آن انقلاب مقدمه انقلاب و همچنین ظهور امام و پیشوا زمان(عج) می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: امروز دنیا تشنه معارف ناب و همچنین اصیل اسلامی می باشد و همچنین در آن میان نقش طلاب حوزه‌های علمیه خیلی زیاد سنگین و همچنین بارز می باشد و همچنین بایستی و حتما مطالعات خود را وسعت بخشند و همچنین تنها به دروس و همچنین کتب خود اکتفا نکنند.

رحیم‌پور‌ازغدی با اشاره به آنکه امروز وظیفه و همچنین رسالت طلاب خیلی زیاد خطیر و همچنین سنگین می باشد افزود: علت آن پیشامد جدید خیلی زیاد بارز می باشد زیرا جنس خطرها خیلی زیاد تغییر کرده و همچنین انقلاب و همچنین مفاهیم انقلابی نیز در خطر می باشد.

او همچنین گفت: مبارزه و همچنین خطر و همچنین نبرد شاید یکی از معیارهایی باشد که مرز میان انقلابی و همچنین غیرانقلابی را از یکدیگر تبیین می‌کند به آن معنا که در شرایطی که مبارزه وجود ندارد همه انقلابی و همچنین مبارز خواهند بود ولی باید توجه داشت تا احساس خطر کنند انسان‌ها وزن بیشتری پیدا می‌کنند و همچنین حتی از آنها بیش از خداوند تبارک و تعالی می‌ترسند و همچنین به تعبیری کدخدا برایشان مهمتر از خداوند تبارک و تعالی می‌می شود.

انتهای پیام/

مبارزه و همچنین جهاد مرز انقلابی را از غیرانقلابی روشن می‌کند/‌ مفاهیم انقلابی ‌در خطر می باشد/انقلاب اسلامی نزدیک‌ترین تشابهات را با انقلاب مهدوی دارد در تاریخ ۲۳ May 2016 | 1:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …