خانه / اخبار خراسان / کارآفرینی و همچنین ارتقاء کیفی؛ ۲ اولویت پیام‌نور خراسان‌رضوی در سال شمسی ۹۵/ تحصیل ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد خراسان‌رضوی

کارآفرینی و همچنین ارتقاء کیفی؛ ۲ اولویت پیام‌نور خراسان‌رضوی در سال شمسی ۹۵/ تحصیل ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد خراسان‌رضوی

کارآفرینی و همچنین ارتقاء کیفی؛ ۲ اولویت پیام‌نور خراسان‌رضوی در سال شمسی ۹۵/ تحصیل ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد خراسان‌رضوی

|کارآفرینی و همچنین ارتقاء کیفی؛ ۲ اولویت پیام‌نور خراسان‌رضوی در سال شمسی ۹۵/ تحصیل ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد خراسان‌رضوی از خراسان مسکن|

محمدعلی داوریار در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر “اقتصاد مقاومتی، اقدام و همچنین عمل” آن دانشگاه در راستای ارتقاء کیفیت، مأموریت‌گرایی و همچنین کارآفرینی را به‌ عنوان رهنمود سال شمسی برگزیده می باشد.

او همچنین گفت: در راستای تحقق شعار امسال برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی در راستای شفاف‌سازی کارها با توجه به اهمیت نقش دانشجویان در دستور کار قرار داده شده می باشد.

داوریار گفت: دانشگاه پیام‌نور شاید در مقایسه با دانشگاه‌های دیگر وارد شدن به آن هم آسان و همچنین راحت باشد ولی خروج از دانشگاه خیلی زیاد سخت و همچنین دشوار می باشد؛ به عنوان مثال جهت گذراندن ۳ واحد درسی یک منبع درسی ۵۰۰ صفحه‌ای که سوالات آن هم از تهران ارائه می‌می شود، در نظر گرفته شده می باشد.

ریاست دانشگاه پیام‌نور خراسان‌رضوی افزود: نحوه امتحان‌گیری در دانشگاه پیام نور، مانند کنکوری می باشد که جهت وارد شدن به دانشگاه می‌دهید که در آن هم فرد بعد از چهارسال تست زنی در آن دانشگاه مجاز به تحصیل در آن دانشگاه خواهد بود. در حال حاضر ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد مرکز استان مشغول به تحصیل خواهند بود همچنین ۲۷۰ فرد یا شخص هیئت علمی، استادیار و همچنین استاد تمام، ۶۰۰ فرد یا شخص کارمند و همچنین ۲ هزار فرد یا شخص مدرسان سایر استان‌ها مشغول به فعالیت خواهند بود.

داوریار با اشاره به آنکه امسال، سال شمسی ارتقاء کیفیتی دانشگاه می باشد، افزود: در همین راستا توسعه کمی آن دانشگاه را متوقف کرده و همچنین به پیشامد جدید کیفی‌بودن آن هم پرداخته‌ایم و همچنین در همین راستا برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی، ملی، بین‌المللی و همچنین منطقه‌ای در دستور کار قرار دارد. همچنین تا پایان امسال مشهد به عنوان پایتخت معنوی جهان اسلام شناخته می‌می شود در آن باره برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی علمی در ماه‌های بعدی انجام می‌می شود.

او همچنین تاکید کرد: خوشبختانه دانشگاه پیام‌نور هیچگونه معضل انضباطی نداشته و همچنین موردی از کمیته انضباطی به تا حال ثبت نشده، به همین علت مسئولیت کارهای فرهنگی دانشگاه‌های دیگر بر‌عهده آن دانشگاه قرار گرفته می باشد.

ریاست دانشگاه پیام نور خراسان رضوی افزود: هدف از ساخت آن دانشگاه جهت افرادی می باشد که به دلایلی مانند شاغل بودن، منزل و خانه‌دار و همچنین یا سرباز بودن نمی‌توانند سرکلاس درس حضور داشته باشند، در آن دانشگاه کلاس اجباری نداریم بلکه کلاس رفع اشکال در نظر گرفته شده که در صورتی که دانشجویی سئوالی داشته باشد مشکل خود را در آن هم رفع می‌کند.

داوریار گفت: دانشگاه پیام نور آن قابلیت را دارد که در صورتی که فردی به عنوان مثال در سیستان و همچنین بلوچستان کار می‌کند و همچنین می‌خواهد ادامه تحصیل دهد ولی در آن هم شهرستان دانشگاه پیام نور وجود ندارد، می‌تواند دانشگاه مرکز تهران را انتخاب کند و همچنین در زمان پایان ترم سوألات جهت او به شهرش ارسال می‌می شود.

انتهای پیام/

کارآفرینی و همچنین ارتقاء کیفی؛ ۲ اولویت پیام‌نور خراسان‌رضوی در سال شمسی ۹۵/ تحصیل ۴۰ هزار دانشجو در ۳۰ واحد خراسان‌رضوی در تاریخ ۲۳ May 2016 | 9:02 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …