خانه / اخبار مسکن / استخراج و همچنین دیدن کردن و نمایش برخط مشارکت علمی دانشگاه ها

استخراج و همچنین دیدن کردن و نمایش برخط مشارکت علمی دانشگاه ها

استخراج و همچنین دیدن کردن و نمایش برخط مشارکت علمی دانشگاه ها

|استخراج و همچنین دیدن کردن و نمایش برخط مشارکت علمی دانشگاه ها از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

جهت اولین بار در کشور، داده های لحظه ای و همچنین به روز هم پژوهی و همچنین مشارکت علمی مراکز تولید کننده علمی کشور (دانشگاههای دولتی، آزاد، پژوهشگاهها و همچنین موسسات غیر انتفاعی) بر اساس مقالات نشر یافته در داخل کشور توسط مجموعه سیویلیکا استخراج و همچنین آماده بهره بری و استفاده پژوهشگران و همچنین نهادهای سیاستگذاری در سطح ملی و همچنین منطقه ای گردیده می باشد.

 

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در ۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۱ در دیدار با اساتید دانشگاهها ، مبنی بر “وجود خلاء شبکه‌ای از فعالیت‌ها، تعامل‌های زنجیره‌ای، در سطح‌های کلان و همچنین میانی و همچنین خرد، بین دستگاه‌های علمی کشور؛ چه در درون محیط علمی، چه بیرون محیط علمی به عنوان نظام ملی نوآوری در کشور “(۱) مجموعه سیویلیکا، بر اساس داده های نیم میلیون مقاله نشر یافته شده شده در کنفرانسها و همچنین ژورنالهای علمی پژوهشی داخلی، جهت اولین بار در ایران، به صورت آنلاین و همچنین لحظه ای اقدام به نشر داده های مشارکت و همچنین هم پژوهی مراکز علمی کشور نموده می باشد.

تا کنون حدود ۵۰۰ مرکز عمده تولید کننده علم در کشور، در ۵ دسته بندی اصلی (دانشگاههای دولتی، آزاد، پژوهشگاهها، موسسات غیر دولتی و همچنین پیام نور) در سیستم علم سنجی سیویلیکا تعریف شده و همچنین با بهره بری و استفاده از اطلاعات بیش از یک میلیون نویسنده از نیم میلیون مقاله، و همچنین اختصاص مقالات به مراکز تولید کننده علم، آمار هر مرکز به صورت مشخص از تولید علم استخراج شده می باشد.

در گام دوم، بعد از مشخص شدن آمار هر مرکز، تحلیلهای بر خط بر روی مشارکت پژوهشگران از مراکز متنوع و گوناگون و مختلف صورت می پذیرد تا مشخص می شود که مشارکت مراکز متنوع و گوناگون و مختلف در تولیدات علمی به چه صورت بوده می باشد. در حال حاضر با رفت و آمد و مراجعه به قسمت و بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا (http://www.civilica.com/Scientometrics.html) در صفحه اختصاصی هر دانشگاه، آمار مرتبط به مشارکت علمی آن هم مرکز با سایر دانشگاهها، در کنار آمار مقالات تولیدی، لیستی از آخرین مقالات تولید شده، آماری از تعداد نویسندگان در رده های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین همچنین نمودار تولید سالانه مقالات آن هم دانشگاه دیدن کردن و نمایش داده می می شود.

در بین دانشگاه های دولتی ، دانشگاه تهران بالاترین مقدار و اندازه و میزان مشارکت علمی در تولید مقاله با ۳۷۲ مرکز تعریف شده دیگر را داراست .بیشترین مقدار و اندازه و میزان همکاری نیز بین دانشگاه تهران و همچنین دانشگاه تربیت مدرس، با ۸۱۱ مقاله مشترک می باشد.

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد ؛ قسمت و بخش علم سنجی پایگاه سیویلیکا، از زمستان سال شمسی ۱۳۹۴ آغاز به کار نموده می باشد و همچنین در حال تکمیل و همچنین ارائه آمارهای برخط از روند تولید علم در مراکز متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین ارائه تحلیلهای و همچنین داده های مورد مستلزم و نیاز جهت اراده و تصمیم راسخ گیران حوزه علم و همچنین فناوری می باشد و همچنین به زودی نقشه جامع همکاری های بین دانشگاهی در تولید علم در قسمت و بخش علم سنجی سیویلیکا ارائه خواهد شد.

اطلاعات مشارکت علمی و همچنین کتابچه های پژوهشی و همچنین داده های تولیدات علمی هر مرکز به صورت جداگانه بر اساس آخرین مقالات نمایه شده استخراج می می شود و همچنین به صورت نمونه در قسمت و بخش علم سنجی پایگاه دیدن کردن و نمایش داده می می شود و همچنین در صورت درخواست مراکز داده های کامل، جهت تحلیلهای محتوایی، تدوین آمارهای پژوهشی سالانه و همچنین … قابل ارائه می باشد.

***

(۱)   “توصیه‌ی آخر – زیرا و به درستی که دیگر ظاهراً وقت هم خیلی قبل – توصیه به نظام ملىِ نوآوری می باشد. هم اکنون اینجا یک خلأیی وجود دارد – و همچنین همین خلأ موجب شده نقشه‌ی جامع علمی هم آنچنان که بایستی و حتما و همچنین شاید عملیاتی نشود- و همچنین آن هم عبارت می باشد از همین خلأ نظام ملىِ نوآوری، که عبارت می باشد از یک شبکه‌ای از فعالیت‌ها، تعامل‌های زنجیره‌ای، در سطح‌های کلان و همچنین میانی و همچنین خرد، بین دستگاه‌های علمی کشور؛ چه در درون محیط علمی، چه بیرون محیط علمی. یک تعامل آن‌چنینی بایستی و حتما به وجود بیاید، که آن به عنوان نظام ملىِ نوآوری شناخته می شود؛ کارش هم عبارت می باشد از آن که جریان دانش و همچنین نوآوری را مدیریت کند، رصد کند، ارزیابی کند، هدایت کند. آن امروز یک چیز لازمی می باشد و همچنین به نظر من مسئولان و همچنین مدیران بایستی و حتما به آن پیشامد جدید فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند. (مقام معظم رهبری، ۱۳۹۱/۰۵/۲۲)” http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=20729

onlineblackjack.money

استخراج و همچنین دیدن کردن و نمایش برخط مشارکت علمی دانشگاه ها در تاریخ ۲۴ May 2016 | 9:51 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …