خانه / اخبار خراسان / نمایندگان خبرگان ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی انتخاب کردند/ بعضی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات به دیوانه‌های اروپایی امید بسته‌اند

نمایندگان خبرگان ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی انتخاب کردند/ بعضی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات به دیوانه‌های اروپایی امید بسته‌اند

نمایندگان خبرگان ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی انتخاب کردند/ بعضی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات به دیوانه‌های اروپایی امید بسته‌اند

|نمایندگان خبرگان ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی انتخاب کردند/ بعضی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات به دیوانه‌های اروپایی امید بسته‌اند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، حجت الاسلام محمدباقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: از نگاه دین، انسان بهترین مخلوق عالم خلقت می باشد و همچنین دنیا نیز جهت او همچنین آفریده شده می باشد و همچنین دنیا در جهت منافع او همچنین مسخر می باشد و همچنین همه اجزاء، ابزاری در اختیار انسان جهت دستیابی به کمال بندگی و همچنین نفس مطمئنه خواهند بود. بهشت منزل و خانه مخصوص انسان و همچنین محل استقرار ابدی او همچنین می باشد.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد گفتن کرد: هر چه انسان را از آن مقام عالی تنزل دهد و همچنین او همچنین را از وارد شدن به بهشت پروردگار محروم کند از نظر دین شجره ممنوعه و همچنین گناه می باشد و همچنین جهت آنکه انسان به آن شجره ممنوعه نزدیک نشود خداوند ابزار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را در اختیار انسان قرار داده می باشد. به انسان گوش و همچنین چشم داده شد تا سخنان را بشنود.

فرزانه گفتن کرد: خداوند به انسان فرمود که دنیا از آن هم تو می باشد و همچنین جهت تو آفریده شده می باشد ولی باید توجه داشت محل استقرار تو نیست بلکه به تعبیر پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله مزرعه و همچنین محل کاشت می باشد در صورتی که به آنچه در دنیاست جذب شدی و همچنین از آخرت غفلت کردی معامله پر زیانی کردی.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی تصریح کرد: متاع دنیا در برابر نعمت‌های اخروی اندک می باشد و همچنین قابل ارزش نیست. جهت آنکه انسان در صورتی که به شجره ممنوعه نزدیک شد و همچنین به گناه آلوده شده خداوند درب توبه را باز گذاشته می باشد و همچنین فرموده می باشد خداوند توبه پذیر می باشد.

فرزانه با گفتن آنکه حتی فردی که در گناه اسراف و همچنین طغیان کرده می باشد نیز راه بازگشت دارد و همچنین خداوند به او همچنین می‌فرماید ناامید نباشد تصریح کرد: درب جهت بازگشت باز می باشد، انسان در زندگی دنیا از آن هم مقام عالی از مجموعه آفرینش تنزل نکند و همچنین از وارد شدن به بهشت محروم نشود.

او همچنین خاطرنشان کرد: ابزار غیره ای نیز جهت بازگشت قرار داده شده می باشد زیرا انسان در آن فضا آمادگی بیشتری دارد و همچنین درب‌های الهی نیز جهت انسان باز می باشد و همچنین نمونه آن هم ماه رجب و همچنین شعبان و همچنین رمضان و همچنین شب‌های قدر می باشد.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد مقدس تاکید کرد: خداوند تبارک و تعالی را شکر شهروندان و مردم شهر ما مجلس خبرگان انقلابی را انتخاب کردند با رای‌ای بالا و همچنین مجلس خبرگان نیز ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی را انتخاب کرد و همچنین مقام معظم رهبری وظیفه مجلس را مشخص کردن فرمودند.

فرزانه تصریح کرد: در فرهنگ اسلام، قرآن و همچنین سنت واژه جهاد و همچنین مبارزه زیاد به کار رفته می باشد و همچنین از واژگان پر استعمال می باشد و همچنین معنای خیلی زیاد وسیع و همچنین قلمروی گسترده‌ای دارد، در یک تقسیم به سه نوع متنوع و گوناگون و مختلف قابل شمارش می باشد که شامل جهاد اکبر، جهاد اصغر و همچنین جهاد کبیر می باشد.

او همچنین گفتن کرد: نقطه مهم جهاد با نفس می باشد که کار خیلی زیاد دشواری می باشد که جهاد اکبر می باشد، جهاد اصغر ولی باید توجه داشت قتال و همچنین کشته شدن و همچنین مبارزه با دشمن می باشد. انسان در جهاد با دشمن پر انگیزه می باشد. یک نوجوان فلسطینی به خود اجازه می‌دهد با یک اسلحه سرد به دشمن حمله کند و همچنین از سوی دیگر جهاد اصغر چندان طولانی نیست و همچنین بالاخره به اتمام می‌رسد ولی باید توجه داشت یک نوع از جهاد، جهاد کبیر می باشد.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی تصریح کرد: جهاد کبیر ولی باید توجه داشت طولانی می باشد و همچنین از سوی دیگر متنوع می باشد و همچنین یک شکل و همچنین دو شکل نیست و همچنین در اشکال گوناگونی انسان بایستی و حتما به جهاد بپردازد. ملت ایران چندین دهه می باشد که با آن نحوه از جهاد با آمریکا جهاد می‌کند و همچنین در مقابل فشار فرهنگی آنها ایستادگی می‌کند.

فرزانه گفتن کرد: آمریکا در اشکال گوناگون به کشور فشار می‌آورد مزدورانشان نیز ابزار فشار آنها خواهند بود و همچنین چندین دهه می باشد که آن کار را می‌کنند، جهاد کبیر مقاومت شهروندان و مردم شهر ایران در برابر آن فشارها می باشد. هدف آنها تسلیم شهروندان و مردم شهر ایران می باشد و همچنین آن مقاومت یعنی جهاد کبیر.

او همچنین گفت: آن جهاد، حرف آخر را می‌زند، در مبارزه با دشمن آن جهاد حرف آخر را می‌زند و همچنین از جهاد مسلحانه کارایی‌اش اکثرا و بیشتر می باشد؛ آن جهاد اسلحه‌ای می باشد که جبهه ایمان دارد ولی باید توجه داشت جبهه کفر ندارد، آن جهاد زیرساخت‌های خاص خود را دارد، زیرساخت اصلی آن می باشد که آن مقاومت، متکی به مولا و همچنین خدایی می باشد که همه اقتدار و قدرت‌ها را در اختیار خود دارد.

ریاست دانشگاه علوم اسلامی رضوی گفتن کرد: دشمن یا به دست ما می‌شکند و همچنین یا به عذاب الهی مبتلا می‌می شود؛ پشتوانه غیره ای نیز آن جهاد  دارد؛ آن پشتوانه حل معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی کشور و همچنین شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین جهت همین مقام معظم رهبری از آن هم به اقتصاد مقاومتی تعبیر فرمودند، اولویت درجه یک شهروندان و مردم شهر امروز اقتصاد و همچنین حل معظلات و مسائل و مشکلات می باشد. در صورتی که آن معظلات و مسائل و مشکلات حل نشود مقاومت را ضعیف می‌کند لذا مجلس خبرگان انقلابی و همچنین مجمع تشخیص مصلحت انقلابی و همچنین مجلس و همچنین حکومت انقلابی و همچنین قوه قضائیه انقلابی همه در انقلابی بودن هنگام و زمانی که راستگو خواهند بود که شهروندان و مردم شهر احساس کنند آنها با تمام وجود در اقتصاد مقاومتی فعال خواهند بود.

فرزانه گفتن کرد: خجالت آور می باشد خانواده‌ای که فرزند بیکار دارد و همچنین از تامین امکانات ابتدایی و اولیه جهت فرزندانشان عاجز خواهند بود ننگ می باشد در آن شرایط عده‌ای جهت اقتدار و قدرت گیری موضع گیری می‌کنند. انقلابی کسی می باشد که شهروندان و مردم شهر احساس کنند با تمام وجودشان در جهت حل مسائل اقتصادی حرکت می‌کنند و همچنین غیر از آن را نظام قبول نمی‌کند.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد گفت: شهروندان و مردم شهر اشتباه نمی‌کنند بلکه تو اشتباه می‌کنید که مبتلا به تجمل گرایی هستید، تو اشتباه می‌کنید که اقتدار و قدرت عظیم شهروندان و مردم شهر را نمی‌بینید و همچنین جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر به دیوانه‌های اروپا امید بستید. شاخصه امروز یک انقلابی آن می باشد که بر پیشانی حرکتش تلاش جهت تحقق اقتصاد مقاومتی نوشته شده باشد.

انتهای پیام/

نمایندگان خبرگان ریاست و همچنین هیئت رئیسه‌ای انقلابی انتخاب کردند/ بعضی جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات به دیوانه‌های اروپایی امید بسته‌اند در تاریخ ۲۷ May 2016 | 8:50 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …