خانه / اخبار مسکن / پیشرفت ۹۰ درصدی راه‌آهن قزوین – رشت

پیشرفت ۹۰ درصدی راه‌آهن قزوین – رشت

پیشرفت ۹۰ درصدی راه‌آهن قزوین – رشت

|پیشرفت ۹۰ درصدی راه‌آهن قزوین – رشت از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

به گفته وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات ۹۲ قسمت و بخش عملیات زیرساخت راه‌آهن “قزوین- رشت –آستارا” انجام شده و همچنین ۹۰ قسمت و بخش تونل و همچنین پل‌های مسیر نیز به پایان رسیده می باشد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ واعظی وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات در حاشیه دیدار وزیر اقتصاد و همچنین صنایع کشور آذربایجان با همتی استاندار قزوین در سخنانی با اشاره به اوضاع اجرای شبکه ریلی بین ایران و همچنین آذربایجان اظهار کرد: خوشبختانه در مدت ۱.۵ سال شمسی قبل حجم و همچنین سطح روابط ایران و همچنین جمهوری آذربایجان گسترش یافته وروسای جمهوری دو کشور ۶ بار با هم ملاقات داشتند و همچنین مسئولان و همچنین وزرای دو کشور نیز در دیدارهای جداگانه جهت توسعه روابط گام برداشتند.

وزیر ارتباطات و همچنین فنآوری اطلاعات تصریح کرد: در راستای تقویت مناسبات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد روسای کمیسیون‌های مشترک دو کشور نیز دیدارهایی داشته باشند و همچنین مسائل را مورد بررسی کردن کارشناسی قرار دهند و همچنین روابط را تنظیم کنند، لذا از مصطفی اف وزیر اقتصاد و همچنین صنایع جمهوری آذربایجان دعوت کردیم تا به ایران سفر کنند.

او همچنین اضافه کرد: چند هدف در آن سفر پیش‌بینی شده که ابتدا آخرین اوضاع روابط و همچنین پیشرفت تصمیمات در کمیسیون مشترک ایران و همچنین آذربایجان را بررسی کردن کنیم و همچنین در گام بعدی پیرو سفر سال شمسی قبل الهام علی اف ریاست جمهور آذربایجان به ایران و همچنین توافقی که با ریاست جمهور ما داشتند قراراست امسال سفر ریاست جمهور به آذربایجان و همچنین باکو صورت گیرد و همچنین تفاهم‌نامه‌هایی امضا می شود که مقدمات کار را فراهم خواهیم کرد.

واعظی گفت: در سفر ریاست جمهور آذربایجان به ایران مقرر شد راه آهن ایران به آذربایجان متصل می شود و همچنین کریدوری از هند تا اروپا ساخته یا ایجاد می شود. لذا یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آن هیئت بازدید از مسیر راه آهن “قزوین- رشت” می باشد.

او همچنین اضافه کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های آن پروژه ۹۲ قسمت و بخش تکمیل شده و همچنین پیشرفت فیزیکی ساخت تونل‌ها و همچنین پل‌های مسیر هم ۹۰ قسمت و بخش می باشد و همچنین با تلاش و همچنین پیگیری وزرات راه و همچنین شهرسازی امیدواریم بتوانیم آن راه را تا پایان امسال به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

واعظی گفت: امتداد آن راه آهن از رشت به آستارا بسیارمهم می باشد. لذا در سفر اخیر به آذربایجان و همچنین ملاقات با ریاست جمهوری آن کشور با دستور الهام علی اف دستور دادند یک اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری جهت تسریع درتکمیل آن پروژه تامین می شود که می‌تواند سرعت کار را بالا ببرد.

وزیر ارتباطات و همچنین فنآوری اطلاعات گفت: آن شبکه ریلی که در واقع راه آهن دوستی دو کشوراست می‌تواند حمل و همچنین نقل استان‌های قزوین، گیلان با آذربایجان را تسهیل کند و همچنین ارتباط کریدور شمال به جنوب را نیز متصل کند.

او همچنین تصریح کرد: مسیر جابجایی، ابعاد پروژه، نحوه ساخت، پیشرفت فیزیکی و همچنین مسائل دیگر در آن بازدید مورد توجه خواهد بود و همچنین امیدوار بتوانیم با سرعت بخشیدن به کار آن پروژه را امسال افتتاح کنیم.

واعظی گفت: آن مسیر راه آهن، شبکه حمل و همچنین نقلی بین ایران و همچنین آذربایجان و همچنین نیز جمهوری آذریابجان به آسیای مرکزی، خلیج فارس و همچنین شبه قاره هند را تسهیل کند و همچنین جهت دسترسی و همچنین جابجایی ریلی جمهوری آذربایجان به آسیای مرکزی و همچنین خلیج فارس و همچنین شبه قاره هند مشخص کردن کننده می باشد و همچنین از طرفی جهت ایران و همچنین روسیه و همچنین کشورهای قفقاز، گرجستان، دریای سیاه و همچنین اروپا نیز اهمیت بسزایی دارد.

 

ایسنا

پیشرفت ۹۰ درصدی راه‌آهن قزوین – رشت در تاریخ ۲۶ May 2016 | 2:05 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …