خانه / اخبار مسکن / ۵۰ قسمت و بخش منطقه ۱۲ بافت فرسوده می باشد

۵۰ قسمت و بخش منطقه ۱۲ بافت فرسوده می باشد

۵۰ قسمت و بخش منطقه ۱۲ بافت فرسوده می باشد

|۵۰ قسمت و بخش منطقه ۱۲ بافت فرسوده می باشد از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

متاسفانه ۵۰درصد منطقه ۱۲را بافت فرسوده فراگرفته می باشد و همچنین در مقابل آن بافت، تنها سه سوله مدیریت بحران وجود دارد.

به به گفته بنانیوز(BanaNews.ir)؛ میکایل سعید، دبیر دبیران شورایاری منطقه ۱۲ شهرستان تهران با گفتن آن مطلب در جلسه امروز شورای شهرستان تهران افزود: نباید منطقه ۱۲ را دست کم بگیرید، عمده معظلات و مسائل و مشکلات منطقه مذکور قابل حل می باشد و همچنین می‌توانیم با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی نسبت به حل آن هم اقدام کرد.

او همچنین با گفتن آنکه ملک‌های رها شده و همچنین منزل و خانه هایی که در آن منطقه به تولیدی و همچنین انباری بدل شده اند از دیگر معظلات و مسائل و مشکلات منطقه۱۲است افزود: به دلیل محوریت بازار و همچنین تعدد اماکن دولتی رفت و همچنین آمد شهروندان و مردم شهر به آن منطقه زیاد می باشد و همچنین شاهد تردد تاکسی و همچنین اتوبوس زیاددر آن منطقه هستیم که پیشنهاد می می شود شهرداری نسبت به تملک ملکی در محدود چهارراه گلوبندک اقدام و همچنین نسبت به ساخته یا ایجاد پایانه افدام کند تا مشکل آن منطقه مرتفع می شود.

در ادامه مهدی چمران رییس شورای شهرستان تهران با اشاره به املاک رها شده در منطقه۱۲ گفت: متاسفانه به دلیل جمعیت گریزی اهالی منطقه۱۲، منزل و خانه ها تغییر پیدا کردن به پاتوق و همچنین انبار کالاها شده می باشد و همچنین مسئولان بایستی و حتما آستین همت بالا زده و همچنین به ساخته یا ایجاد تحول در آن منطقه کمک کنند.

همچنین پرویز سروری رییس کمیسیون نظارت و همچنین حقوقی شورای شهرستان نیز با گفتن آنکه منطقه ۱۲ شناسنامه تهران می باشد افزود: مشکل بافت منطقه ۱۲فرابخشی می باشد و همچنین بایستی و حتما همه مسولان پای کار بیاییند.

او همچنین افزود: در سال شمسی ۹۴در بحث ساماندهی آسیب های فرهنگی و اجتماعی منطقه اقدامات خوبی صورت گرفت و همچنین به‌نظر می‌رسد در حوزه بافت فرسوده و همچنین ساماندهی املاک نیز بایستی و حتما تصمیمی عاجل گرفته می شود تا مشکل حل می شود.

به به گفته ایسنا، اقبال شاکری رییس کمیته عمران شورا نیز در واکنش به به گفته دبیر دبیران شورایاری بابیان آنکه در آن منطقه معظلات و مسائل و مشکلات از لایه ظاهری به لایه های پنهان رفته می باشد گفت: جهت سال۹۵ جهت شهرداری منطقه ۱۲ ۱۹۶میلیارد تومان بودجه مشخص کردن کردیم و همچنین نباید آن پول صرف هزینه های فرهنگی همچون نقاشی و همچنین… می شود و همچنین بایستی و حتما صرف کارهای زیربنایی می شود.

همچنین اسماعیل دوستی عضو کمیسیون حمل و همچنین نقل شورای شهرستان نیز خواستار ساماندهی سریعتر موتورسیکلت‌ها در بازار شد و همچنین گفت: وزارت دفاع آماده می باشد تا ۵۰۰۰ دستگاه موتور سیکلت برقی را وارد بازار کند و همچنین بنظرمی‌رسد شهرداری بایستی و حتما از آن هم حمایت کند.

همچنین عباس جدیدی دست یار نظارت شورای شهرستان نیز بابیان آنکه بایستی و حتما بروز سونانی جمعیت گریزی در منطقه۱۲جدی گرفته می شود گفت: اقدامات خوبی درخصوص بالا بردن فضاسازی های منطقه گرفته شده ولی باید توجه داشت متاسفانه مسیر و همچنین زمان اجرایی شدن طرح هایی که به تصویب رسیده خیلی زیاد کند می باشد و همچنین آن امر رکود در اجرای عملیاتی برنامه جذاب و جالب و خوب ها را باعث خواهد شد و همچنین بایستی و حتما هرچه سریعتر طرح های اجرایی منطقه۱۲شهرداری تهران پایان یابد.

همچنین مجتبی شاکری رییس کمیسیون نامگذاری شورای شهرتهران با اشاره به آنکه منطقه ۱۲ مانند گنجی پنهان می باشد، اظهار کرد: آن منطقه هم مرکز اقتصادی، سیاسی و همچنین تربیتی می باشد و همچنین هم شدیدترین آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در آنجا وجود دارد. افزون بر آن باوجود آنکه منطقه ۱۲ میزبان بیشترین معاملات کشور می باشد، از محروم و بی بهره های گوناگون رنج می برد.

او همچنین با تاکید بر آنکه چاره جویی جهت معظلات و مسائل و مشکلات منطقه ۱۲ نیازمند پژوهشی در حوزه جامعه شناسی شهری می باشد، گفت: به تا حال چند حکومت تغییر کرده و همچنین زمان بسیاری قبل ولی باید توجه داشت با وجود تکرار آن مباحث اتفاقی نیفتاد می باشد.

شاکری با گفتن آنکه منطقه ۱۲ مرکز حکومت، اقتصاد و همچنین سکونت بوده می باشد، خاطرنشان کرد: با گذشت زمان آن منطقه بعضی از کارکردهای خود را از دست داده می باشد.

آن عضو شورای شهرستان تهران با تاکید بر آنکه تغییرات ظاهری و همچنین اقداماتی نظیر سنگفرش کردن خیابان پامنار به معنای تغییر اوضاع نیست، افزود: آن اقدام به “تدلیس ماشته” می ماند که پیرزن را بزک کرده و همچنین به او جلوه جوون می دهند.

شاکری با اشاره به آنکه حدود دو برابر بازار در اطراف آن پهنه منزل و خانه هایی وجود دارد که در ظاهر مسکونی می باشد ولی باید توجه داشت به عنوان کارگاه مورد بهره بری و استفاده می می شود، تصریح کرد: مساله شب مردگی در منطقه ۱۲ خیلی زیاد جدی می باشد.

شاکری یا اشاره به فقدان فضای اسپورت و ورزشی در محله بهارستان، گفت: در آن محله سرای محله حقیری وجود دارد و همچنین شاید کسی باور نکند که در مجاورت هرم پهناور و بزرگ ساختمان مجلس، فضایی جهت ورزش شهروندان وجود ندارد. چراکه ۸۰ قسمت و بخش اشخاص آن محله صرفا در آن مکان شاغل بوده و همچنین سکونت ندارند.

شاکری بر ضرورت پرهیز از اقدامات ظاهری در آن منطقه تاکید کرد و همچنین گفت: در صورتی که معظلات و مسائل و مشکلات راسته ۱۷ شهریور با پیاده راه سازی حل شد، معظلات و مسائل و مشکلات منطقه ۱۲ نیز با آن قبیل تدابیر ظاهری حل می می شود.

او همچنین پیشنهاد داد یکی از خروجی های جلسه امروز حل مشکل فضای کار شورایاران محله فردوس باشد.

 

ایسنا

۵۰ قسمت و بخش منطقه ۱۲ بافت فرسوده می باشد در تاریخ ۲۵ May 2016 | 12:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …