خانه / اخبار مسکن / سستی معاملات مسکن در اردیبهشت

سستی معاملات مسکن در اردیبهشت

سستی معاملات مسکن در اردیبهشت

|سستی معاملات مسکن در اردیبهشت از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

در اردیبهشت ماه سال شمسی جاری تعداد معاملات خرید و همچنین فروش مسکن کل کشور با افت ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل همراه بود.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اعلام آن خبر گفت: در اردیبهشت ماه ۹۵ شاهد انعقاد ۶۰ هزار و همچنین ۵۳۵ قرارداد خرید و همچنین فروش مسکن در کل کشور بودیم. آن در حالی می باشد که اردیبهشت ماه سال شمسی ۹۴ تعداد قراردادهای خرید و همچنین فروش ۹۵ هزار و همچنین ۲۱۱ مورد بود.

حسام عقبایی افزود: با آن حال قسمت و بخش اجاره افت چندانی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال شمسی قبل نداشت. در اردیبهشت امسال ۵۹ هزار و همچنین ۴۶۲ مورد قرارداد اجاره در کل کشور داشتیم که آن رقم در مدت مشابه سال شمسی قبل ۶۰ هزار و همچنین ۴۷۹ مورد بود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک، تعداد معاملات خرید و همچنین فروش مسکن در تهران را نیز اعلام کرد و همچنین گفت: در اردیبهشت سال شمسی ۹۵ شاهد انعقاد ۱۷ هزار و همچنین ۸۳ قرارداد خرید و همچنین فروش مسکن در شهرستان تهران بودیم. آن رقم در مدت مشابه سال شمسی قبل ۱۷ هزار و همچنین ۱۵۷ مورد بود که اختلاف چندانی با هم ندارند.

عقبایی ادامه داد: در قسمت و بخش اجاره شهرستان تهران نیز ۱۸ هزار و همچنین ۲۲۵ قرارداد در اردیبهشت ماه داشتیم که با رشد ۷٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل همراه بود؛ چرا که در اردیبهشت سال شمسی ۹۴ شاهد انعقاد ۱۶ هزار و همچنین ۹۰۱ قرارداد اجاره در شهرستان تهران بودیم.

رییس اتحادیه آن را هم گفت که بازار مسکن وارد فاز خروج از رکود شده می باشد. عقبایی مبنای آن ادعا را سیر مستقیم آمار معاملات مسکن تهران دانست و همچنین گفت: با توجه به آن‌که در ماه‌های ابتدایی و اولیه سال شمسی قرار داریم و همچنین تعداد معاملات می‌توانسته بود روند کاهشی داشته باشد دیدیم که آن اتفاق نیفتاد و همچنین معاملات مسکن شهرستان تهران با مدت مشابه سال شمسی قبل برابری کرد. آن می‌تواند نشانه‌ای جهت پیش‌رونق قسمت و بخش مسکن باشد و همچنین احتمالا نیمه سال شمسی جاری شاهد خروج از رکود مسکن خواهیم بود.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

سستی معاملات مسکن در اردیبهشت در تاریخ ۲۹ May 2016 | 10:06 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …