خانه / اخبار مسکن / سکونت یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت در …

سکونت یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت در …

سکونت یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت در …

|سکونت یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت در … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

مدیرعامل نهاد نوسازی شهرستان تهران با اشاره به استقرار ۴۹ دفتر سرویس ها و خدمات نوسازی در ۱۴۹ محله در سطح شهرستان تهران گفت: یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت ساکن بافت‌های فرسوده خواهند بود.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ عبادالله فتح اللهی با اشاره به آنکه ۳۷۶۸ هکتار از مساحت تهران را بافت های فرسوده در بر گرفته می باشد، خاطرنشان کرد: یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت ساکن بافت های فرسوده خواهند بود.

مدیرعامل نهاد نوسازی شهرستان تهران با گفتن آن که حدود ۲۰۵ هزار پلاک از یک میلیون پلاک موجود در شهرستان تهران در بافت های فرسوده واقع شده، یادآور شد: بر اساس مصوبه شورای عالی شهرسازی و همچنین معماری، مجموعه محلاتی که بیش از ۵۰ قسمت و بخش آنها ریزدانه، نفوذناپذیر و همچنین فاقد استحکام مهندسی باشند، با عنوان بافت فرسوده تعریف شده اند.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران ضمن مرور تجربیات قبل در نوسازی بافت های فرسوده پایتخت، عدم حضور و همچنین حمایت دستگاه های ذی مدخل در فرآیند نوسازی که شامل ۳۲ دستگاه خواهند بود را یکی از اصلی ترین آسیب های قبل عنوان و همچنین ابراز امیدواری کرد که با شکل گیری و همچنین پیاده سازی و راه اندازی ستاد ملی بازآفرینی پایدار شهری و همچنین ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران در حکومت جدید، هماهنگی و همچنین هم افزایی میان دستگاه های دولتی و همچنین مجموعه مدیریت شهری جهت انجام آن مهم تجلی پیدا کند.

فتح اللهی با گفتن آن که سرانه خانوارهای مستقر در پلاک های ریزدانه در بافت های فرسوده خیلی زیاد بالاست، تصریح کرد: اغلب خانواده های ساکن در پلاک های ریزدانه بخشی از هزینه ی معیشت خود را با انجام فعالیت های اقتصادی در محل زندگیشان کسب می کنند که همین امر مقاومت و همچنین اجتناب ساکنین جهت اقدام به نوسازی منزل ناپایدار و همچنین فرسوده را در پی دارد.

مدیرعامل نهاد نوسازی شهرستان تهران، در آن باره به مهر گفت: آن شهروندان عموماً کسب دخل و درآمد هر روز خدا در محل سکونت را به نوسازی کالبدی و همچنین به دست آوردن منزل و خانه ای مستحکم و همچنین مقاوم ترجیح می دهند و همچنین گمان دارند با جابجایی و همچنین نوسازی مکان زندگی، موقعیت شغلی شان نیز به خطر می افتد.

فتح اللهی ادامه داد: بهره بری و استفاده از ظرفیت ها و همچنین پتانسیل های موجود در نهاد آموزش فنی و همچنین حرفه ای استان تهران می تواند کمک شایانی به ارتقاء توانمندی ها و همچنین ساخته یا ایجاد فرصت های شغلی جهت ساکنین بافت های فرسوده نماید به گونه ای که تجربه و مهارت بالا های نسبی آنان را به تجربه و مهارت بالا های پایدار تغییر پیدا کردن کند تا هراسی از بعدی تأمین معاش خود با نوسازی محل مسکونی شان نداشته باشند.

او همچنین با گفتن آن که بحث آموزش فنی حرفه ای یکی از راهبردهای جدی وارد شدن به نوسازی بافت های فرسوده می باشد، اظهار داشت: آموزش هایی که توأم با ساخته یا ایجاد تجربه و مهارت بالا و همچنین ارتقای توانمندی های نسبی ساکنین بافت های فرسوده باشد و همچنین بتواند به حل معضل معیشتی آنان کمک نماید، جهت آن قشر ضروری و همچنین کارآمد می باشد و همچنین سایر آموزش های دیگر شامل آموزش های شهروندی، فرهنگی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین … نیز می تواند در دل آن آموزش به شهروندان ساکن در بافت های فرسوده ارائه می شود.

مدیرعامل نهاد نوسازی شهرستان تهران با اشاره به استقرار ۴۹ دفتر سرویس ها و خدمات نوسازی در ۱۴۹ محله در سطح شهرستان تهران، گفت: دفاتر سرویس ها و خدمات نوسازی می توانند با سنجش و همچنین اعلام نیازهای آموزشی و همچنین پیگیری تجربه و مهارت بالا ها و همچنین توانمندی های فنی و همچنین شغلی ساکنین بافت های فرسوده، نهاد نوسازی و همچنین نهاد آموزش فنی و همچنین حرفه ای را در انجام آن مأموریت یاری رسانند.

مدیرکل آموزش فنی و همچنین حرفه ای استان تهران نیز در آن جلسه از آمادگی نهاد فنی و همچنین حرفه ای جهت همکاری با نهاد نوسازی و همچنین ارائه آموزش های فنی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ساکنین بافت های فرسوده خبر داد و همچنین گفت: در سطح استان تهران ۲۷ مرکز آموزش فنی و همچنین حرفه ای دولتی وجود دارد که ۱۷ مرکز در شهرستان ها و همچنین ۱۰ مرکز در شهرستان تهران قرار گرفته که آن مراکز عمدتاً در منطقه ها و مناطق مرکزی و همچنین جنوبی واقع شده اند.

او همچنین با گفتن آن که نهاد آموزش فنی و همچنین حرفه ای با دو رویکرد آموزش دولتی و همچنین آموزش خصوصی اهداف خود را دنبال می کند، گفت: آموزش های فنی، صنعتی و همچنین گران نرخ مثل آموزش کار با دستگاه های تراش CNC و همچنین … عمدتاً از طریق مراکز دولتی و همچنین آموزش های غیر صنعتی، سبک و همچنین ارزان نرخ شامل آموزش جواهرسازی، آرایشگری، کامپیوتر و همچنین … از طریق مراکز خصوصی به متقاضیان ارائه می می شود.

به گفته مدیرکل آموزش فنی و همچنین حرفه ای استان تهران، سالانه بالغ بر ۲۰۰ هزار فرد یا شخص از دوره های آموزشی فنی و همچنین حرفه ای مجانی و رایگان دولتی در شهرستان تهران بهره بری و استفاده می کنند.

در ادامه جلسه پیشنهادات و همچنین راهکارهای ارتقای توانمند سازی و همچنین ارائه سرویس ها و خدمات آموزشی فنی و همچنین حرفه ای به ساکنین بافت های فرسوده از سوی مدیرکل آموزش فنی و همچنین حرفه ای استان تهران و همچنین سایر افراد حاضر در جلسه مطرح و همچنین مورد بحث و همچنین تبادل نظر قرار گرفت.

 

پایگاه خبری وزارت راه و همچنین شهرسازی

سکونت یک و همچنین نیم میلیون فرد یا شخص از جمعیت پایتخت در … در تاریخ ۲۹ May 2016 | 9:05 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …