خانه / اخبار مسکن / بررسی کردن وظایف شهرداری‌ها جهت مناسب‌سازی معابر و همچنین …

بررسی کردن وظایف شهرداری‌ها جهت مناسب‌سازی معابر و همچنین …

بررسی کردن وظایف شهرداری‌ها جهت مناسب‌سازی معابر و همچنین …

|بررسی کردن وظایف شهرداری‌ها جهت مناسب‌سازی معابر و همچنین … از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

ریاست دبیرخانه شورای هماهنگی و همچنین مناسب‌سازی نهاد بهزیستی تاکید کرد: امسال وظایف شهرداری‌ها در خصوص مناسب‌سازی معابرعمومی و همچنین ارائه پایان کار به ساختمان‌ها بررسی کردن می‌می شود.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ ابراهیم کاظمی مومن‌سرایی امروز در اولین جلسه ستاد هماهنگی و همچنین پیگیری مناسب‌سازی استان زنجان، با گفتن آن‌که دبیرخانه مرکزی جهت بررسی کردن اوضاع شهرداری‌ها با شورای عالی استان‌ها مذاکره کرده می باشد، افزود: جهت مناسب‌سازی ساختمان‌های سنتی اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را انجام خواهیم داد ولی از ارائه پایان‌کار به بعضی ساختمان‌های جدید که ضوابط مناسب‌سازی را رعایت نکرده‌اند، گله‌مندیم و همچنین شهرداری جهت صدور پایان‌کار بایستی و حتما همه آن موارد را در نظر بگیرد.

او همچنین ادامه داد: متاسفانه ناآگاهی بعضی پیمانکاران از موضوع مناسب‌سازی نیز معظلات و مسائل و مشکلات عدیده‌ای ساخته یا ایجاد می‌کند و همچنین ما حتی در بعضی استان‌ها شاهد آن بودیم که مسیر ویژه نابینایان به کیوسک تلفن یا خیابان متصل شده می باشد. آن در حالی می باشد که صدا و همچنین سیما و همچنین اصحاب رسانه، ارکان اصلی فرهنگ‌سازی و همچنین آشنا کردن اقشار متنوع و گوناگون و مختلف با موضوع مناسب‌سازی خواهند بود. به عبارتی بایستی و حتما ضرورت مناسب‌سازی را به همه تفهیم کنیم تا هیچ‌کس به خاطر شرایط خاص جسمانی، مجبور به ترک تحصیل، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل و همچنین یا فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نشود.

او همچنین با تاکید بر آن‌که ایران تا سال شمسی ۱۴۰۴ با سونامی سالمندی مواجه خواهد شد، افزود: در صورتی که مناسب‌سازی را جدی نگیریم و همچنین جلسات برگزار شده در سطح استان‌ها تشریفاتی باشد، در سال شمسی‌های آتی با شرایط خوبی مواجه نخواهیم شد. از آن‌رو، نمایش همایش آموزشی جهت همه شهرداران و همچنین کارشناسان با مباحث مناسب‌سازی، همچنین تشکیل بانک اطلاعاتی با آن مضمون در فرمانداری‌ها و همچنین یا شهرداری‌ها می‌تواند گام اول جهت پیشبرد اهداف دبیرخانه محسوب می شود.

کاظمی مومن ‌سرایی با اشاره به آنکه شاخص مناسب‌سازی، یکی از موارد ارزیابی دستگاه‌ها در جشنواره شهید رجایی خواهد بود، تصریح کرد: خوشبختانه زنجان جزو استان‌هایی می باشد که مناسب‌سازی دستگاه‌ها و همچنین اماکن عمومی را به صورت مستمر پیگیری می‌کند و همچنین دیدگاه مثبت و همچنین مطلوبی به آن موضوع دارد. آن در حالی می باشد که هنوز بعضی استان‌ها فرهنگ و همچنین ضرورت مناسب‌سازی را نمی‌شناسند و همچنین به مقدار و اندازه و میزان اهمیت آن هم واقف نیستند.

رییس دبیرخانه شورای هماهنگی و همچنین مناسب‌سازی نهاد بهزیستی خاطرنشان کرد: بایستی و حتما ترکیب افراد شرکت‌کننده در جلسات مناسب‌سازی مدنظر قرار گیرد؛ چراکه دستگاه‌ها وظایف ذاتی خود را می‌دانند و همچنین حفظ ترکیب اعضا و همچنین حضور همه دستگاه‌ها در جلسات باعث می‌می شود که خود را جهت ارائه نقل از وظایف و همچنین مقدار و اندازه و میزان عملکرد ملزم بدانند؛ در واقع در صورتی که تا به امروز هر دستگاهی ابنیه خود را مناسب‌سازی کرده بود، نیازی نبود که دبیرخانه مرکزی پیگیر آن موضوع در هر استان باشد.

او همچنین همچنین افزود: خوشبختانه موضوع مناسب‌سازی در قانون جامع حمایت از حقوق معلولان گنجانده شد و همچنین با تدوین آیین‌نامه اجرایی، مسئولیت دستگاه‌ها و همچنین دبیرخانه در نظارت بر روی مناسب‌سازی دستگاها و همچنین اماکن عمومی اکثرا و بیشتر می‌می شود. درحال حاضر نیز نهاد بهزیستی با ۶۸ قسمت و بخش و همچنین نظام علم پزشکی جدید با ۲۲ قسمت و بخش، دستگاه‌هایی خواهند بود که به ترتیب بیشترین و همچنین کمترین مقدار و اندازه و میزان از شاخص‌های مناسب‌سازی را در ساخت و همچنین سازهای خود رعایت نموده اند و همچنین متاسفانه هنوز هم دستگاه‌های اجرایی، شرایط مطلوبی ندارند.

در ادامه، دست یار عمرانی استاندار زنجان با اشاره به آن‌که شاخص سرویس ها و خدمات اطلاع‌رسانی در خصوص مناسب‌سازی، در سطح استان و همچنین کشور عملکرد پایینی دارد، گفت: یکی از جدی‌ترین معظلات و مسائل و مشکلات ما در ساختمان‌ها، نبود سرویس بهداشتی مناسب‌سازی‌شده در سطح شهرستان و همچنین دستگاه‌ها می باشد.

جواد رحمتی افزود: بایستی و حتما همه دستگاه‌ها و همچنین ادارات، قسمت و بخش‌هایی از ابنیه خود را که مستلزم و نیاز به مناسب‌سازی دارد احصا کنند و همچنین جهت جذب اعتبارات، به نهاد مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی استان ابلاغ کنند. همچنین بایستی و حتما در خصوص اطلاع‌رسانی و همچنین امکان بهره بری و استفاده از سیستم ارتباط الکترونیک حساسیت نشان دهیم و همچنین با جبران اهمال‌کاری‌های سابق، جلوی دوباره‌کاری را بگیریم.

آن مسئول با تاکید بر وظایف نظام مهندسی و همچنین شهرداری جهت ارائه پایان‌کار قوانین و قانونی و همچنین اصولی به ساختمان‌ها و همچنین اماکن، یادآور شد: صدور پایان‌کار بایستی و حتما منوط بر رعایت ضوابط مناسب‌سازی باشد؛ در واقع نظام مهندسی بایستی و حتما چک‌لیست شاخص‌های مناسب‌سازی در ساختمان‌ها را اثبات و یا تایید و همچنین به شهرداری بفرستد.

رییس نهاد مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی استان زنجان نیز در ادامه با تاکید بر آن‌که ساختمان‌های در دست ساخت، بایستی و حتما همه موارد مناسب‌سازی (۱۳ مورد) را مدنظر قرار دهند، گفت: ساختمان‌های قدیمی جهت مناسب‌سازی بایستی و حتما مطالبات خود را اولویت‌بندی و همچنین از اعتبارات تعمیرات بهره بری و استفاده کنند.

رحیم عصفوری افزود: می‌قدرت در یک برهه زمانی سه ‌ساله، ساختمان‌های موجود را با اولویت‌بندی مطالبات، مناسب‌سازی و همچنین جهت همه اقشار قابل بهره بری و استفاده کرد. همچنین بهتر می باشد به بعضی پزشکان مانند جراحان قلب و همچنین یا پزشکان ارتوپد جهت طبابت در طبقه‌های فوقانی ساختمان‌های بدون آسانسور، مجوز داده نشود. آن در حالی می باشد که خوشبختانه شهرداری زنجان توانسته فعالیت‌های مطلوبی جهت مناسب‌سازی معابر داشته باشد.

 

ایسنا

بررسی کردن وظایف شهرداری‌ها جهت مناسب‌سازی معابر و همچنین … در تاریخ ۲۹ May 2016 | 8:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …