خانه / اخبار مسکن / نگرانی انبوه‌سازان از حساب و همچنین کتاب بانکی‌ها

نگرانی انبوه‌سازان از حساب و همچنین کتاب بانکی‌ها

نگرانی انبوه‌سازان از حساب و همچنین کتاب بانکی‌ها

|نگرانی انبوه‌سازان از حساب و همچنین کتاب بانکی‌ها از خراسان مسکن|

http://www.bananews.ir/

اخیرا بانک مسکن اعلام کرده حاضر می باشد با نرخ کارمزد ۲٫۳ قسمت و بخش در طرح فروش اقساطی با تولیدکنندگان مسکن همکاری کند ولی باید توجه داشت انبوه‌سازان نسبت به موافقت نهایی بانک‌ها با آن نرخ تردید دارند.

به نقل از بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اخیرا مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرده آن بانک نرخ سود ۲٫۳ قسمت و بخش را جهت کارمزد طرح فروش اقساطی مسکن پذیرفته می باشد. پیش از آن رقم سود درخواستی بانک مسکن جهت کارگزاری طرح فروش اقساطی ۵-۶ قسمت و بخش اعلام شده بود. با آن حال انبوه‌سازان نگرانند پشت میز مذاکره با حساب و همچنین کتاب و همچنین فرمول‌هایی خاص، شرایط به نفع بانک‌ها پیش برود.

در آن خصوص عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان اظهار کرد: کارگزاری ۲٫۳ قسمت و بخش نرخ معقول‌تری نسبت به ۶-۵ قسمت و بخش قبل می باشد. البته به شرطی که در پیچیدگی‌های کار بانکی گرفتار نشود.

او همچنین در توضیح آن مساله گفت: بانک‌ها معمولا با محاسبه چند فرمول به نرخ مدنظر خودشان می‌رسند. حرف ما آن می باشد که جمع تمام کارگزاری‌ها را اعلام کنند تا مشخص می شود اکثرا و بیشتر از مقدار و اندازه و میزان اعلام شده سود نمی‌گیرند.

رهبر تاکید کرد: به روش مثال در گفت‌وگوهای سابق که با بانک مسکن داشتیم زمان راس را حساب کردند و همچنین می‌گفتند بایستی و حتما ۵ قسمت و بخش کارگزاری بدهید که آن مساله جهت ما پذیرفتنی نبود؛ زیرا قرار نیست بانک‌ها منابع یا تسهیلاتی اختصاص دهند. منابع را شخص غیره ای می‌دهد. بانک تنها و فقط به صورت واسطه وارد می‌می شود تا فرآیند حقوقی کار را انجام دهد که در صورتی که خریدار اقساط را پرداخت نکرد بانک مثل قانون پیش‌فروش، قرارداد را فسخ کند.

عضو هیات مدیره کانون انبوه‌سازان هم‌چنین در مورد همکاری با شرکت‌های لیزینگ جهت فروش اقساطی گفت: لیزینگ در واقع تسهیلاتی گران نرخ می باشد. زیرا و به درستی که بانک‌ها جهت آن‌که محدودیت‌های بانک مرکزی شامل حالشان نشود با شرکت‌های لیزینگ قرارداد می‌نویسند. ابتدا طبق ضوابط بانک مرکزی تسهیلات را در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند، سپس لیزینگی‌ها با توجه به آن‌که ملزم به رعایت ضوابط نیستند تسهیلات را با شرایط مدنظر خودشان به متقاضیان پرداخت می‌کنند.

او همچنین ادامه داد: لیزینگ مسکن مقداری با خودرو متغایر و متفاوت می باشد؛ چرا که مسکن کالایی به مراتب گران‌تر از خودرو می باشد. لذا در صورتی که قرار باشد خریدار از تسهیلات شرکت‌های لیزینگ بهره بری و استفاده کند نرخ منزل و خانه برایش خیلی زیاد گران تمام می‌می شود.

به گفته‌ی رهبر، شرکت‌های لیزینگ هم‌اکنون به دنبال اخذ مجوز قرارداد “مرابحه” خواهند بود تا بتوانند از آن طریق به سودهای ۲۸ تا ۳۰ قسمت و بخش برسند که چنین تسهیلاتی جهت خریداران مقرون به صرفه نیست.

عضو هیات مدیره انبوه‌سازان، بهره بری و استفاده شرکت‌های لیزینگ از اوراق مشارکت را نیز غیرعملی دانست و همچنین گفت: شهروندان و مردم شهر اعتماد کمتری به شرکت‌های لیزینگ نسبت به بانک‌ها دارند، لذا آن شرکت‌ها نمی‌توانند از منابع اوراق مشارکت بهره بری و استفاده کنند. مگر آن‌که سودهای بالاتری نسبت به بانک‌ها بدهند که در آن صورت وام‌ها به وام‌هایی گران‌نرخ تغییر پیدا کردن می‌شوند؛ در حالی که عمده مشتریان مصرفی مسکن اقشار متوسط و همچنین متوسط به پایین خواهند بود.

 

ایسنا

onlineblackjack.money

نگرانی انبوه‌سازان از حساب و همچنین کتاب بانکی‌ها در تاریخ ۱ June 2016 | 12:55 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

2433178

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان

محرومیت مردم از لحاظ مسکن در خراسان زن روستایی با لبخندی می‌گوید «خوب شد زلزله …