خانه / اخبار خراسان / سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و همچنین تجهیزات دارند

سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و همچنین تجهیزات دارند

سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و همچنین تجهیزات دارند

|سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و همچنین تجهیزات دارند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سوارکاری رشته‌های مختلفی نظیر استقامت، پرش با اسب، درساژ، ارابه‌رانی و همچنین نظایر آن هم دارد که هر کدام از سوارکاران خراسان رضوی در یکی از آنها فعالیت می‌کند، سوارکاران خراسان رضوی در دو رشته استقامت و همچنین پرش با اسب تجربه و مهارت بالا داشته و همچنین به صورت متداوم به مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف آن هم اعزام می‌شوند.

بنیامین اژدرافشار؛ نایب قهرمان آسیای سوارکاری با حضور در تحریریه تسنیم در مورد حرفه خود نکاتی را به اطلاع رساند، همچنین در ارتباط با اوضاع پیست تمرینی موجود در استان توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن هم را در متن زیر می‌خوانید:

تسنیم: از چه زمانی ورزش سوارکاری را دنبال کرده و همچنین در آن هم تجربه و مهارت بالا یافتید؟

اژدرافشار: فعالیتم در باره ورزش سوارکاری از سال شمسی ۷۰ آغاز شد، در آن دوران جدید و تو و تازه با آن رشته اسپورت و ورزشی آشنا شده و همچنین فعالیت و همچنین تجربه و مهارت بالا چندانی نداشتم ولی باید توجه داشت آن هم را از سال شمسی ۷۵ به صورت جدی و همچنین حرفه‌ای دنبال کردم و همچنین صاحب چندین مدال در مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف اعم از آسیایی، کشوری و همچنین نظایر آن موارد شدم.

تسنیم: به تا حال چه افتخاراتی را در باره ورزش سوارکاری کسب کرده اید؟

اژدرافشار: به تا حال مقام‌های بسیاری در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف به دست آورده‌ام که شامل آنها می‌قدرت به کسب مقام نخست در هفت دوره از مسابقات قهرمانی استانی که پنج مرتبه آن هم به صورت متوالی بود اشاره کرد، همچنین به همراه تیم ملی به مسابقات آسیایی واقع در کره اعزام شدم و همچنین در تیمی مقام دوم را کسب کردم.

کسب چندین مقام قهرمانی و همچنین نایب قهرمانی در سطح کشوری نیز حاصل تلاش‌های پی‌ در پی و همچنین تمرینات زیادم بود، از ابتدای فعالیت حرفه‌ای و همچنین جدی‌ام در ورزش سوارکاری، تمریناتم اکثرا و بیشتر از قبل شد، همچنین و علاوه بر مقام‌های مذکور، در مسابقات فدراسیون جهانی مقام سوم را کسب کرده ام.

تسنیم: در چه رشته‌ای تحصیل می‌کنید؟ آیا رشته اسپورت و ورزشی تو با رشته تحصیلی‌تان ارتباطی دارد؟

اژدرافشار: سوارکاری را از دوران نوجوانی برگزیدم و همچنین به ادامه آن هم تمایل داشتم، به عبارتی انتخاب رشته اسپورت و ورزشی سوارکاری پیش از انتخاب رشته‌ام اتفاق افتاد، بنابراین رشته تحصیلی‌ام با سوارکاری مرتبط می باشد، در حال حاضر پرورش اسب می‌خوانم و همچنین حائز مدارک مربی‌گری بین‌المللی درجه دو هستم.

نخستین مدال‌هایم در رده سنی جوانان و نوجوانان بود، بعد از آن هم به تیم جوانان پیوسته و همچنین آغاز به رقابت و همچنین کسب مدال‌های متنوع و گوناگون و مختلف کردم، در حال حاضر نیز در قسمت و بخش بزرگسالان فعالیت داشته و همچنین حائز چندین رتبه در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف اعم از کشوری، آسیایی، جهانی، استانی و همچنین نظایر آنها هستم.

در کنار سوارکاری، شغلم را در آن رشته اسپورت و ورزشی دنبال کرده و همچنین در آن هم نیز موفق شدم، به عنوان مثال در حال حاضر یکی از شاگردانم به نام امیرعلی عمرانی افتخارات بسیاری را در خراسان رضوی کسب کرده که از آنها می‌قدرت به کسب مقام نخست در مسابقات جهانی CSI با حضور پنج کشور دیگر اشاره کرد.

تسنیم: با توجه به مدال‌های متعدد و همچنین افتخارات خیلی زیاد در باره ورزش سوارکاری، آیا متولیان و همچنین مسئولان آن رشته اسپورت و ورزشی از ورزشکارانی مانند تو حمایت می‌کنند؟

اژدرافشار: ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی از آن هم ابتدا به تا حال توسط مسئولان استان حمایت نشده اند و همچنین به نظر می‌رسد که آن امر ادامه دارد، بایستی و حتما تمامی هزینه‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری در ورزش سوارکاری را شخص ورزشکار پرداخت کرده و همچنین به تنهایی مسئولیت هزینه‌های فعالیت خود را به دست بگیرد.

تسنیم: آیا ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی از امکانات قابل توجهی برخوردارند؟

اژدرافشار: ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی هیچ امکانات و همچنین تجهیزاتی در اختیار نداشته و همچنین جهت بهره بری و استفاده از امکانات سوارکاری بایستی و حتما آنها را خریداری کنند، به دلیل هزینه‌های سنگین سوارکاری، ورزشکاران به روش مستقل بایستی و حتما به عرصه سوارکاری وارد شده و همچنین هیچ گونه انتظاری از متولیان مربوطه نداشته باشد.

تسنیم: آیا ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی سالن اختصاصی دارند؟

اژدرافشار: در حال حاضر به صورت خصوصی به ورزش سوارکاری می‌پردازم و همچنین در باشگاه‌های خصوصی استان فعالیت می‌کنم، به عبارتی پیستی توسط ارگان‌های دولتی و همچنین متولیان سوارکاری در اختیارم قرار ندارد و همچنین بایستی و حتما هزینه‌های مکان اسپورت و ورزشی را شخصاً از دخل و درآمد خودم پرداخت کنم.

تسنیم: جهت مسابقات کشوری، آسیایی، جهانی و همچنین نظایر آن هم چه جوایزی گرفتن می‌کنید؟

اژدرافشار: جوایز مسابقات داخلی خیلی زیاد ناچیز می باشد، به عنوان مثال جهت کسب مقام نخست مسابقات کشوری تنها ۸۰۰ هزار تومان پاداش توسط مسئولان سوارکاری جهت ورزشکاران در نظر گرفته شده که هزینه جابه‌جایی اسب جهت مسابقات فراتر از رقم مذکور می باشد، ورزشکاران به دلیل تمایل خود به سوارکاری آن هم را ادامه می‌دهند.

تسنیم: به تا حال توسط متولیان سوارکاری نظیر اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی وعده بدون عمل شنیده شده می باشد؟

اژدرافشار: به تا حال به روش کلی مسئولان به ورزشکاران وعده‌ای ندادند که به مرحله عمل یا عدم ادای آن هم برسد تا پس نتیجه آن می شود که مشخص می شود، متولیان سوارکاری هیچ توجهی به ورزشکاران نداشته و همچنین حتی با آنها در مورد شرایط بهتر حرفی نمی‌زنند، در حالی که ورزشکاران خراسان رضوی پتانسیل سوارکاری را دارند.

آن استان از نظر موقعیتی نزدیک به تهران و همچنین جنوب می باشد، همچنین خراسان رضوی سیستم پرورشی مطلوبی داشته ولی باید توجه داشت به تا حال توسط آنها همکاری مطلوبی به عمل نیامده می باشد، همچنین و علاوه بر آن موارد، تعداد قابل توجهی باشگاه مناسب جهت سوارکاری در استان وجود داشته ولی باید توجه داشت ورزشکاران از آنها به خوبی بهره‌مند نیستند.

تسنیم: ورزشکاران سوارکاری در خراسان رضوی حائز چه مشکلاتی خواهند بود؟

اژدرافشار: معظلات و مسائل و مشکلات متعدد در هر عرصه‌ای از ورزش وجود دارد ولی باید توجه داشت در سوارکاری کمی اکثرا و بیشتر می باشد؛ چرا که فرد به تنهایی رقابت نمی‌کند و همچنین همراه خود اسب نیز دارد، ورزشکاران جهت اعزام به مسابقات بیرونی، بایستی و حتما اسب را با خود ببرند، ضمناً در ایران معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین سخت‌ گیری‌های دامپزشکی بیش از سایر کشورها می باشد.

در کشور ما، یک ماه کامل اسب به محلی خاص جهت تست می‌رود، واکسن می‌خورد و همچنین نگهداری می‌می شود که توسط آن امر اسب افت می‌کند، در حالی که در سایر کشورها جهت اعزام اسب‌ها تنها شناسنامه کافی می باشد، به آن صورت اسب‌ها پر اقتدار و قدرت به مسابقات اعزام شده و همچنین به راحتی رقابت می‌کنند.

تسنیم: در صورت حمایت مسئولان و همچنین متولیان سوارکاری، چه مقدار و اندازه و میزان پیشرفت را در خراسان رضوی در بحث سوارکاری می‌قدرت دیدن کرد؟

اژدرافشار: در خراسان رضوی ارگان ویژه ای با ورزشکاران سوارکاری همکاری ندارد، همچنین حساسیت‌های مسئولان در ارتباط و رابطه با موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف بی دلیل بوده و همچنین تنها وقت و همچنین توانایی اسب‌ها را جهت مسابقات از بین می‌برد، بایستی و حتما به آن ورزش بیش از آن توجه می شود تا بتوان ورزشکاران آن استان توانایی خود را نمایان کنند.

ورزشکاران سوارکاری توانایی فعالیت در سطح بین‌المللی را داشته و همچنین تنها به همکاری از سوی نهادهای مربوطه احتیاج دارند، در صورت تحقق آن امر قطعاً آن ورزش در استان حائز مدال‌های بسیاری شده و همچنین تاریخچه پرافتخاری جهت نسل بعدی خود ساخته یا ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/ش

سوارکاران خراسان رضوی ‌مشکل کمبود امکانات و همچنین تجهیزات دارند در تاریخ ۱۹ July 2018 | 11:43 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …