خانه / اخبار خراسان / مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: نصرت الهی تنها در صورت مبارزه با دشمنان خداوند تبارک و تعالی به جوامع تعلق می‌گیرد

مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: نصرت الهی تنها در صورت مبارزه با دشمنان خداوند تبارک و تعالی به جوامع تعلق می‌گیرد

مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: نصرت الهی تنها در صورت مبارزه با دشمنان خداوند تبارک و تعالی به جوامع تعلق می‌گیرد

|مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: نصرت الهی تنها در صورت مبارزه با دشمنان خداوند تبارک و تعالی به جوامع تعلق می‌گیرد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت‌الله سید احمد علم الهدی شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر هفتگی قرآن در مهدیه مشهد اظهار داشت: هفتاد و همچنین چهارمین آیه از آیات مهدویت قرآن کریم ، آیه ۷۵ سوره مبارکه مریم می باشد. مطلب آن آیه از آیات ۷۳ تا ۷۶ شروع و همچنین خداوند نقطه‌ای راجع به سرنوشت کفار گفتن می‌کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفتن کرد: خداوند از آیه ۷۳ به بعد دسته‌ای از کفار را معرفی می‌کند که اینها افرادی‌اند در تقابل متدینین، حق‌خواهی و همچنین مدعی حق بودن می‌کنند، همچنین در آیه ۷۵ خداوند می‌فرماید افرادی که در گمراهی و همچنین ضلالت خواهند بود کفر و همچنین امکانات آنها ادامه پیدا می‌کند تا زمانی که آنها وعده حق خداوند تبارک و تعالی را ببینند.

علم‌الهدی افزود: دو دسته منحرف و همچنین گمراه داریم؛ دسته اول برحسب عدم آگاهی در ضلالت که ممکن می باشد یک روزی حق جهت آنها مسلم می شود و همچنین از آن گمراهی نجات پیدا کنند.دسته دوم یک عده اصرار بر گمراهی و همچنین ضلالت دارند و همچنین به مسیر ناحق خود چسبیده و همچنین جدا نمی‌شوند و همچنین با همه قدرت در حال مبارزه با حق خواهند بود، آن‌ها ثابت در ضلالت خواهند بود.

او همچنین با اشاره به تفاوت رحمت رحمانیت و همچنین رحمت رحیمیت خداوند با یکدیگر تصریح کرد: ذات مقدس خداوند برحسب رحمانیتش همه امکانات را در اختیار کفار قرار داده و همچنین آن امکانات را نیز ادامه می‌دهد و همچنین بنا نیز همین می باشد ولی باید توجه داشت تا چه زمانی؟ تا زمانی که وعده خداوند تبارک و تعالی برسد.

علم‌الهدی تصریح کرد: روایتی داریم از ابوبصیر که مرحوم کلینی در اصول کافی تحت آیه ۷۵ نقل کرده می باشد. ابوبصیر از امام و پیشوا صادق(ع) سوال می‌کند که کفار وعده خداوند که آن هم عذاب دنیا یا قیامت می باشد را می‌بینند؟ معنای جمله آخر آیه چیست؟ حضرت فرمودند که منظور از عذاب خروج امام و پیشوا زمان (عج) بر کفار و همچنین ظهور اقدس ایشان می باشد و همچنین تمامی امکانات آنها در برابر اقتدار و قدرت حضرت ضعیف و همچنین ناتوان می باشد.

او همچنین افزود: بنای خداوند تبارک و تعالی آن می باشد که بایستی و حتما در برابر کفار قوی شویم و همچنین مبارزه کنیم.ما وظیفه داریم جهت رضای خداوند تبارک و تعالی و همچنین دفاع از دین خداوند تبارک و تعالی مبارزه کنیم و همچنین بایستی و حتما آماده هرگونه مقابله در برابر دشمن باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: در صورتی که با نیت و اراده قربت، عبودیت پروردگار بنا باشد با دشمنان خداوند تبارک و تعالی بجنگیم خداوند تبارک و تعالی ما را یاری می‌کند، شرط آن هم آن می باشد که اخلاص داشته باشیم، یهودی‌ها آن عقیده را داشتند که زیرا و به درستی که قوم برتر هستیم بایستی و حتما خداوند تبارک و تعالی کفار را نابود کند. در صورتی که بخواهیم بنای برخورد با دشمنان خداوند تبارک و تعالی را نداشته باشیم و همچنین یا بخواهیم تسلیم بشویم قطعا نباید امید به یاری خداوند تبارک و تعالی داشته باشیم. در صورتی که در برابر هر تهدیدی و همچنین تحریمی و همچنین تهاجمی تسلیم شویم، روز فرج نخواهد آمد؛ لازمه آن حرکت، آماده‌سازی باره جهت ظهور حضرت می باشد.

انتهای پیام/ح

مشهد| آیت‌الله علم‌الهدی: نصرت الهی تنها در صورت مبارزه با دشمنان خداوند تبارک و تعالی به جوامع تعلق می‌گیرد در تاریخ ۲۶ July 2018 | 4:57 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …