خانه / اخبار خراسان / تکرار/ توصیه برترین‌های کنکور ۹۷ به پشت‌کنکوری‌ها| فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتیم/ در کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردیم

تکرار/ توصیه برترین‌های کنکور ۹۷ به پشت‌کنکوری‌ها| فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتیم/ در کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردیم

تکرار/ توصیه برترین‌های کنکور ۹۷ به پشت‌کنکوری‌ها| فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتیم/ در کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردیم

|تکرار/ توصیه برترین‌های کنکور ۹۷ به پشت‌کنکوری‌ها| فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتیم/ در کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردیم از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکنتیم استان‌ها، کنکور سراسری امسال در تیم‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و همچنین فنی، هنر، علوم تجربی و همچنین زبان‌های خارجی به ترتیب در صبح و همچنین بعدازظهر روزهای پنجشنبه و همچنین جمعه ۷ و همچنین ۸ تیرماه، در ۳۷۵ شهرستان و همچنین ۴۷۹ حوزه امتحانی و همچنین ۲۲ کشور خارجی و همچنین ۲۵ حوزه امتحانی خارج از کشور با حضور یک میلیون و همچنین ۱۱ هزار و همچنین ۸۲۵ فرد یا شخص برگزار شد که از آن تعداد ۵۹۹ هزار و همچنین ۳۱۳ فرد یا شخص زن و همچنین ۴۱۲ هزار و همچنین ۵۱۲ فرد یا شخص مرد بودند.

‌نهاد سنجش آموزش کشور اسامی نفرات برتر هر تیم آزمایشی را اعلام کرد که بر آن اساس ۱۰ فرد یا شخص برتر تیم‌های آزمایشی ریاضی و همچنین فنی، علوم انسانی و همچنین علوم تجربی و همچنین ۳ فرد یا شخص برتر تیم‌های هنر و همچنین زبان‌های خارجی معرفی شدند.

                                                     گــــــروه عـــــــــلــــــــــوم ریــــــاضــــــــــی و همچنین فــــــــــــنـــــــــــــی                                                    

فرد یا شخص اول تیم ریاضی: با حمایت‌های خانواده و همچنین معلمان توانستم رتبه برتر را کسب کنم

علیرضا شاطری در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در بابلسر اظهار داشت: خیلی خوشحالم که توانستم چنین رتبه با ارزشی را در کشور کسب کنم و همچنین تمام تلاش من ارتقای سطح علمی و همچنین کسب علم بوده و همچنین در کنکور توانستم به خواسته خود دست پیدا کنم و همچنین در بعدی نیز آن مسیر را ادامه دهم.

او همچنین افزود: خانواده از نظر انگیزشی و همچنین اقتصادی و مالی نقش مهمی در کسب آن رتبه جهت بنده داشتند و همچنین کسب آن رتبه به معنای قدردانی از زحمات آنان می باشد.

فرد یا شخص اول تیم علوم ریاضی کنکور ۹۷ ادامه داد: در ابتدا قصدم کسب رتبه اول نبود ولی باید توجه داشت در ادامه با حمایت خانواده و همچنین تشویق معلمان گام بلند جهت کسب رتبه اول برداشتم و همچنین توانستم آن رتبه را کسب کنم. به‌احتمال زیاد در رشته برق یا رایانه ادامه تحصیل می‌دهم و همچنین کسب رتبه‌های علمی بالا در اولویت برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تحصیلی‌ام قرار دارد.

شاطری در مورد افرادی که موفق به رتبه‌های بالا نشده‌اند و همچنین قبول‌نشدگان کنکور ۹۷ گفت: در صورتی که دانش‌آموزان انگیزه و همچنین تلاش خود را افزایش دهند قطعاً به پس نتیجه آن می شود که دلخواه خود یعنی کسب رتبه بالا دست پیدا می‌کنند. من انگیزه بالایی جهت کسب آن رتبه داشتم و همچنین با حمایت‌های انگیزشی و همچنین اقتصادی و مالی از سوی خانواده و همچنین حمایت‌های درسی معلمان توانستم رتبه برتر تیم علوم ریاضی را کسب کنم.

رتبه دوم کنکور ریاضی: خانواده، معلمان و همچنین مشاور مدرسه به برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی تحصیلی من جهت دادند

محمدصادق کشاورزی رتبه دوم کنکور ریاضی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در تهران، با اشاره به موفقیت خود اظهار داشت: احساس ویژه ای ندارم زیرا و به درستی که انتظار چنین رتبه‌ای را داشتم به سبب آنکه تلاش خود را کرده بودم.

او همچنین در مورد مقدار و اندازه و میزان مطالعه خود تصریح کرد: آن قسمتهای آخر حدود ۱۴ ساعت مطالعه می‌کردم البته از کلاس ویژه ای بهره بری و استفاده نکردم و همچنین در مورد آزمون نیز آزمون‌هایی را تحت نظر مدرسه انجام دادم که خیلی زیاد مفید بود.

رتبه دوم تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ ادامه داد: خانواده امکانات و همچنین شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت من فراهم کردند، از خانواده تشکر می‌کنم همچنین از معلمان و همچنین مشاور مدرسه که به برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی تحصیلی من جهت دادند.

کشاورزی در مورد مقدار و اندازه و میزان بهره بری و استفاده از فضای مجازی عنوان کرد: بهره بری و استفاده ویژه ای از فضای مجازی نکردم و همچنین تنها بهره بری و استفاده من محدود به کارهای تحصیلی و همچنین اطلاع‌رسانی بود.

او همچنین در پایان خاطرنشان کرد: رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف را انتخاب می‌کنم، البته بایستی و حتما بدانیم که کنکور ابتدای راه و همچنین شروع یک مسیر جدید می باشد که بایستی و حتما تلاش بیشتری جهت موفقیت‌های بعدی کرد.

فرد یا شخص سوم کنکور ریاضی: دانش آموزان خود را از حاشیه‌های کنکور دور نگه دارند

بهار رادمهر در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در قم، با اشاره به روش مطالعه خود و همچنین آمادگی جهت شرکت در آزمون کنکور سراسری اظهار داشت: همزمان با شروع سال شمسی تحصیلی و همچنین در راستای آن هم آمادگی جهت شرکت در کنکور سراسری، هر روز خدا ۴ ساعت اکثرا و بیشتر در ساعات بعد از مدرسه و همچنین حدود ۹ ساعت در روزهای تعطیل به مطالعه می‌پرداختم، با توجه به آنکه مطالعه عمیق و همچنین با کیفیت پس نتیجه آن می شود که مؤثرتری در پیشبرد روند تحصیل دارد به کار بردن آن روش به لطف خداوند تبارک و تعالی برایم پس نتیجه آن می شود که‌قسمت و بخش بود.

فرد یا شخص سوم تیم ریاضی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ با معرفی عوامل موفقیت و همچنین مشوقان خود در دستیابی به آن مهم گفت: با وجود آنکه تنها قبولی در رشته دلخواه را جهت خود هدف قرار دادم ولی باید توجه داشت به لطف خداوند تبارک و تعالی و همچنین زحمات استادان، برادرم که خود در آن راستا موفق عمل کرده و همچنین پدر و همچنین مادر دلسوزم، به کسب رتبه برتر دست‌یافتم و همچنین از آن بابت خداوند را شاکر هستم.

به گفته آن دانش‌آموز موفق قمی جهت کسب آن رتبه که هنوز برایم باورکردنی نیست تنها به شرکت در آزمون‌های کنکور آزمایشی و همچنین رواج پیدا کرده مدرسه و همچنین بهره بری و استفاده از کتابخانه آن هم در آن مسیر اکتفا کردم و همچنین در ساعات مطالعه خود، اکثرا و بیشتر بر کیفیت‌بخشی و همچنین عمق دهی به مطالعه تأکید داشتم تا کمیت آن هم، و همچنین جهت آن پیشامد جدید اهمیت بیشتری قائل بودم.

فرد یا شخص سوم تیم ریاضی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ با توصیه به دوستان هم سن‌وسال و همچنین شرکت‌کنندگان کنکور گفت: با توجه به آنکه کنکور سراسری از سختی‌های بسیاری برخوردار می باشد بایستی و حتما تمرکز ما تنها بر پایه سعی و همچنین تلاش باشد و همچنین  از درگیرشدن با حاشیه‌های کنکور، خود را دور نگه دارند و همچنین تنها پس نتیجه آن می شود که را از خداوند طلب کنند.

رتبه هشتم کنکور ریاضی: هر ماه در آزمون‌های تست‌زنی شرکت می‌کردم/ هر روز خدا ۸ ساعت درس می‌خواندم

امیرحسین استقامت در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در یزد اظهار داشت: روزهایی که در مدرسه بودم ۶ الی ۸ ساعت جهت درس خواندن برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی داشتم و همچنین روزهایی که به مدرسه نمی‌رفتم ۱۱ تا ۱۲ ساعت از وقتم را جهت درس خواندن و همچنین تست‌زدن می‌گذاشتم.

او همچنین با اشاره به آنکه هر ماه در آزمون‌های یکی از موسسات آموزشی شرکت می‌کرد، گفتن کرد: علت آن که من ماهانه در آزمون‌های موسسه آموزشی غیر از مدرسه شرکت داشتم آن بود که سئوالات آن آزمون نزدیک به سئوالات کنکور طرح می‌شد و همچنین با هر دفعه شرکت می‌توانستم خود را محک بزنم.

رتبه هشت تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ در ارتباط با نقش خانواده در رتبه کنکور خود افزود: خانواده در آن امر خیلی زیاد نقش مهمی داشتند و همچنین روزهایی که من در منزل و خانه درس می‌خواندم فضای آرام و همچنین بی‌سر و همچنین صدایی را جهت درس‌خواندن من ساخته یا ایجاد می‌کردند.

او همچنین تصریح کرد: پیشنهاد من به دانش‌آموزانی که سال شمسی بعد کنکور دارند و همچنین می‌خواهند رتبه خوبی داشته باشند آن می باشد که هیچ‌گاه از درس خواندن ناامید نشوند و همچنین با یک یا دو بار شکست امید خود را از دست ندهند و همچنین همه تلاش خود را انجام دهند تا بعد از یک سال شمسی پس نتیجه آن می شود که زحمات خود را ببینند.

رتبه هشت تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ از تمامی معلمان و همچنین کادر مدرسه خود که در آن یک سال شمسی او را همراهی نموده اند تشکر و همچنین قدر‌دانی کرد و همچنین یکی از عواملی که در آن راه توانسته به موفقیت دست پیدا کند را همین حمایت‌ها و همچنین همراهی‌ها دانست.

رتبه هفتم کنکور ریاضی: هر روز خدا ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم؛ “مشخص کردن هدف” عامل موفقیت در کنکور

علی سالارحسینی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در بندرعباس اظهار داشت: بابت کسب رتبه تک رقمی خیلی خوشحالم زیرا و به درستی که توانستم با کسب آن رتبه زحمات پدر، مادر، معلمان و همچنین مسئولان مدرسه را جبران کنم و همچنین از طرفی نیز زیرا و به درستی که جهت اولین‌بار استان هرمزگان صاحب کسب رتبه تک رقمی کنکور شده مایه مباهات و همچنین افتخار من می باشد زیرا عامل امیدواری جهت دانش‌آموزان آن استان هستم.

او همچنین با گفتن آنکه احتمال کسب رتبه تک رقمی را نمی‌دادم ولی با توجه به عملکردم در کنکور حدس می‌زدم که رتبه ۱۱ یا ۱۲ را کسب کنم، افزود: قطعا نقش پدر، مادر و همچنین خانواده در موفقیت من زیاد بوده و همچنین آن هم‌ها بهترین حامی من جهت رسیدن به آن موفقیت بوده‌اند، در مرحله بعد معلمان من در موفقیتم تاثیرگذار بوده‌اند و همچنین در آن راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند، حتی مدیر و همچنین معلم مدرسه نیزبرای من نقش دبیر را داشتند.

رتبه هفتم تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ عنوان کرد: در کلاس‌های کنکور و همچنین فوق برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردم زیرا کلاس‌های درس مدرسه کامل و همچنین جامع بود و همچنین نیازی به شرکت در کلاس‌های کنکور یا فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب نداشتم.

او همچنین با گفتن آنکه در طول سال شمسی تحصیلی هر روز خدا ۷ ساعت و همچنین بعد از عید نوروز که جهت کنکور آماده می‌شدم هر روز خدا بین ۱۱ تا ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم، افزود: در مدتی که خود را جهت کنکور آماده می‌کردم فعالیتی در فضای مجازی نداشتم و همچنین حضور در فضای مجازی اصلا برایم مهم نبود و همچنین کاملا به هدفم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم.

سالارحسینی با گفتن آنکه به احتمال خیلی زیاد قوی رشته مهندسی مکانیک در دانشگاه شریف را انتخاب خواهم کرد، گفت: هدف من از خیلی وقت پیش تحصیل در آن رشته بوده و همچنین همین مشخص کردن هدف نیز عاملی در موفقیت من بوده می باشد.

رتبه هفتم تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ با گفتن آنکه یکی از دلایل موفقیت مشخص کردن هدف می باشد و همچنین افرادی که موفق به قبولی در کنکور نمی‌شوند افرادی خواهند بود که سردرگم‌اند، به افرادی که در کنکور امسال قبول نشده‌اند توصیه کرد که جهت خود هدف مشخص کردن کنند و همچنین با نگاه به هدف مشخص کردن شده، بعدی و همچنین موفقیت خود را ترسیم کنند زیرا با آن کار قطعا به هدف خود در کنکور می‌رسند البته آن را نیز در نظر داشته باشند که اولین شرط رسیدن به هر هدفی اراده و همچنین انگیزه می باشد.

رتبه نهم کنکور ریاضی: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تلاش عامل موفقیت من در کسب رتبه برتر کنکور بود

احمد سلیمی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در بندرعباس اظهار داشت: خیلی خوشحالم که موفق به کسب رتبه تک رقمی شده‌ام، احساسی که دارم قابل وصف نیست و همچنین حس و همچنین تجربه خیلی زیاد خوبی می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه قبل از اعلام نتایج احتمال کسب رتبه دو و همچنین حتی تک رقمی را می‌دادم ولی باید توجه داشت به صورت قطعی مطمئن نبودم که رتبه‌ام تک رقمی می شود، افزود: حمایت خانواده، مدرسه و همچنین معلمانم در موفقیت من موثر بود و همچنین بعد از آن هم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی که داشتم و همچنین زحمتی که در طول یک سال شمسی قبل کشیدم در کسب آن موفقیت تاثیر بسیاری داشته می باشد.

رتبه نهم تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ خاطرنشان کرد: ساعت مطالعه من در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف سال شمسی تحصیلی متغییر بود ولی باید توجه داشت در طول یک سال شمسی پیش که خود را جهت کنکور آماده می‌کردم قسمت و بخش اکثرا و بیشتر روز را به درس خواندن و همچنین مطالعه کردن اختصاص دادم.

او همچنین با گفتن آنکه اصلا در کلاس‌های کنکور شرکت نکردم، عنوان کرد: در مدتی که خود را جهت کنکور آماده می‌کردم با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین کاملا کنترل شده وقت خود را در فضای مجازی می‌گذراندم و همچنین اکثرا و بیشتر تمرکزم بر روی مطالعه و همچنین آماده شدن جهت کنکور بود.

سلیمی در مورد رشته و همچنین دانشگاه مورد علاقه‌اش نیز گفت: هنوز جهت انتخاب رشته به جمع‌بندی نهایی نرسیدم ولی علاقه بسیاری جهت تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر و همچنین مهندسی شیمی در دانشگاه شریف دارم و همچنین آن دو رشته را در اولویت انتخاب خود قرار داده‌ام.

رتبه نهم تیم علوم ریاضی و همچنین فنی کنکور سراسری ۹۷ در توصیه به هم سن و همچنین سال شمسی‌های خود و همچنین افرادی که امسال موفق به قبولی در کنکور نشده‌اند، گفت: اول از هر چیزی بایستی و حتما بگویم که هیچ موفقیتی دست‌نیافتنی نیست من اول سال شمسی که شروع کردم به مطالعه جهت کنکور آمادگی‌ام خیلی خیلی پایین‌تر از هم اکنون بود ولی پیشرفت به تدریج به دست می‌آید و همچنین یک سال شمسی هم زمان بسیاری جهت پیشرفت می باشد پس با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی درست و همچنین پشتکار حتما می‌قدرت به موفقیت رسید.

                                                          گــــــروه عـــــــــلــــــــــوم تــــــــــــــجـــــــــــــــربــــــــــــــــــی                                                      

‌فرد یا شخص اول کنکور تجربی: تحصیلاتم را در رشته علم پزشکی جدید ادامه می‌دهم؛ از موسسات کنکور بهره بری و استفاده نکردم

امیررضا براتی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: ۲ سال شمسی جهت کنکور و همچنین موفقیت در آن هم تلاش کردم و همچنین خوشحال هستم که حاصل زحماتم به بار نشست و همچنین با توجه به تلاشی که صورت داده بودم، انتظار کسب آن رتبه را داشتم.

فرد یا شخص اول تیم علوم تجربی کنکور سراسری ۹۷ گفتن کرد: نیت و اراده دارم جهت ادامه تحصیل به تهران بروم و همچنین در رشته علم پزشکی جدید تحصیلات خود را دنبال کنم.

براتی در پاسخ به آنکه آیا در آن مدت از کلاس‌های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب نیز بهره بری و استفاده کرده می باشد یا خیر، عنوان کرد: از کتاب‌های خودم و همچنین کتب کمک درسی و همچنین تست بهره بری و استفاده کردم ولی باید توجه داشت در موسسات کنکور حضور نداشتم.

فرد یا شخص اول تیم علوم تجربی کنکور سراسری ۹۷ خاطرنشان کرد: به صورت میانگین جهت کنکور هر روز خدا ۷ ساعت درس می‌خواندم ولی باید توجه داشت در ایام تعطیل آن مقدار و اندازه و میزان مطالعه به ۱۰ ساعت نیز می‌رسید.

رتبه سوم کنکور تجربی: هر روز خدا ۹ ساعت مطالعه می‌کردم

عرفان آبادی‌فرد در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در تبریز، با اشاره به آنکه اغلب روزها ۸ تا ۹ ساعت به صورت هر روز خدا جهت کنکور مطالعه می‌کردم، اظهار داشت: حداکثر زمان مطالعه در بعضی روزها به ۱۱ ساعت هم رسیده می باشد.

او همچنین که دانش‌آموز دبیرستان تیزهوشان تبریز می باشد، با گفتن آنکه بسیاری از دروس مدرسه جهت کنکور کافی بود و همچنین نیازی جهت شرکت در کلاس کنکور نداشتیم، افزود: تنها در دروس ریاضی و همچنین زیست جهت رفع اشکال در کلاس‌ها شرکت کردم.

رتبه سوم تجربی با اعلام آنکه در کنکورهای آزمایشی جهت ارزیابی عملکردش شرکت می‌کرد گفت: براساس نتایج کنکورهای آزمایشی، انتظار رتبه خوب را داشتم ولی رتبه سوم را پیش‌بینی نمی‌کردم.

آبادی‌فرد، نقش خانواده را در موفقیتش خیلی زیاد مهم دانست و همچنین خاطرنشان کرد: خانواده در حمایت‌های علمی، روحی، عاطفی و همچنین… اثر بسیاری داشت و همچنین راهنمایی‌هایشان در موفقیتم موثر بود.

او همچنین در مورد بهره بری و استفاده از شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین فضای مجازی هم گفت: از آن فضا در حد ضرورت و همچنین جهت تبادل جزوات درسی هر روز خدا کمتر از ۱۰ دقیقه زمان صرف کردم و همچنین وقت خود را به مطالعه معطوف کردم.

آن دانش آموز موفق تبریزی، دانشگاه علوم علم پزشکی جدید تبریز و همچنین تهران را گزینه‌های خود جهت انتخاب دانست و همچنین اضافه کرد: نزدیکی به خانواده و همچنین رتبه علمی بالای تبریز در بین دانشگاه‌ها احتمال انتخاب تبریز را بالا می‌برد ولی بایستی و حتما در آن مورد با اساتید مشورت کنم.

آبادی‌فرد در توصیه به داوطلبان، با گفتن آنکه افرادی که سال شمسی بعدی کنکور خواهند داد، با آرامش کامل، حداکثر تلاش خود را بکار گیرند، افزود: توکل بر خداوند تبارک و تعالی و همچنین بهره بری و استفاده از راهنمایی‌های اساتید مورد توجه قرار گیرد، ضمن آنکه به صورت جدی از سال شمسی سوم دبیرستان مطالعه کنکوری خود را آغاز کنند.

رتبه هفتم کنکور تجربی: انتظار رتبه برتر را داشتم/ در هیچ موسسه آموزشی و همچنین کلاس کنکوری ثبت‌نام نکرده‌ام

امیرحسین زارع در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در بیرجند اظهار داشت: از سال شمسی اول راهنمایی وارد مدرسه استعدادهای درخشان بیرجند شدم. قبل از کنکور به آنکه رتبه برتر را کسب کنم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کردم ولی باید توجه داشت بعد از شرکت در کنکور انتظار کسب چنین رتبه‌ای را داشتم.

رتبه هفتم تیم علوم تجربی کنکور سراسری ۹۷ با گفتن آنکه موفقیت در کنکور را ابتدا لطف خداوند و همچنین سپس زحمات والدین، معلمان و همچنین تلاش‌های خودم می‌دانم، گفت: بیشترین عاملی که در باره موفقیتم در کنکور نقش داشت‌ ابتدا تلاش خودم و همچنین سپس همراهی و همچنین کمک والدینم بوده می باشد.

زارع با گفتن آنکه خانواده نقش مهمی در موفقیت فرزندان دارند، تصریح کرد: خانواده رکن اساسی می باشد و همچنین بدون آن هم‌ها موفقیت فرزندان غیر‌ممکن می باشد.

رتبه هفتم تیم علوم تجربی کنکور سراسری ۹۷ با گفتن آنکه به تا حال در هیچ موسسه آموزشی و همچنین کلاس کنکوری ثبت‌نام نکرده‌ام، اظهار داشت: در آن راستا تنها در آزمون‌های بسته‌های آزمایشی شرکت داشتم. در ایام تعطیلی تابستان در طول روز ۷ تا ۹ ساعت، در ایام مدرسه ۵ ساعت و همچنین در روزهای تعطیلی ۹ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم.

او همچنین با اشاره به آنکه جهت وارد شدن به دانشگاه رشته علم پزشکی جدید دانشگاه تهران را انتخاب خواهم کرد، خاطرنشان کرد: جهت بعدی‌ام در حال حاضر برنامه جذاب و جالب و خوب ویژه ای نداشته و همچنین نمی‌توانم اراده و تصمیم راسخ‌گیری کنم و همچنین بایستی و حتما ابتدا وارد دانشگاه شوم.

رتبه هفتم تیم علوم تجربی کنکور سراسری ۹۷ با سفارش به هم سن و همچنین سال شمسی‌های خود یادآور شد: تمرکزتان بر روی تلاش خودتان باشد و همچنین وارد حاشیه‌ها نشوید و همچنین از کلاس‌های کنکور تنها در شرایط ویژه ای که مستلزم و نیاز دارند، بهره بری و استفاده کنند در غیر آن صورت نیازی نیست.

زارع با اشاره به شبکه‌های مجازی اظهار داشت: ‌از هم سال شمسی‌های خود تقاضا دارم وقت خود را بیهوده در آن شبکه‌ها هدر ندهند‌.

رتبه ۸ کنکور تجربی: در رشته علم پزشکی جدید تهران ادامه تحصیل می‌دهم؛ اعتقادی به کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب نداشتم

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، امسال ۴ رتبه تک‌رقمی کشور از استان پهناور خراسان‌رضوی بود. رتبه اول، دوم و همچنین هشتم علوم تجربی و همچنین رتبه نخست زبان خارجی از آن همِ دانش‌آموزان خراسانی شد. اکنون با دانش‌آموز حائز رتبه هشتم کنکور تجربی امسال که از مشهدمقدس می باشد گفت وگو داشتیم.

خراسان مسکن: لطفا خودتان را معرفی کنید؟

شجاعی: من سید شایان شجاعی محصل در دبیرستان شهید هاشمی‌نژاد ناحیه چهار مشهد هستم.

خراسان مسکن: هر روز خدا چند ساعت از وقت خود را به درس خواندن جهت کنکور اختصاص می‌دادید؟ ‌از چه زمانی جهت خواندن کنکور شروع کردید؟

شجاعی: از سوم دبیرستان شروع به درس خواندن جهت کسب نمرات بالای امتحانات نهایی کردم ولی جهت کنکور به‌صورت جدی از تابستان سال شمسی چهارم شروع کردم و همچنین از آن هم تابستان تا روز کنکور به روش میانگین روزی ۱۲ تا ۱۳ ساعت مطالعه داشتم.

خراسان مسکن: در بازه زمانی درس خواندن اکثرا و بیشتر چه نوع تفریحاتی را انتخاب می‌کردید؟

شجاعی: جدای از آن که خیلی زیاد تلاش کردم وقت اضافه در روز نداشته باشم جهت تفریحات خود هم برنامه جذاب و جالب و خوب ریختم و همچنین از ساعت‌های اضافه روز بهره گرفتم تا به تفریحات سالم اختصاص دهم. اصلی‌ترین تفریح من در ایام درس خواندن ورزش بود، حتی در صورتی که با دوستان قرار داشتم ترجیح می‌دادم آن زمان را با ورزش بگذرانم؛ به دانش‌آموزان دیگر هم پیشنهاد می‌کنم از ورزش به عنوان اصلی‌ترین تفریح خود بهره بری و استفاده کنند زیرا منجر به تخلیه انرژی آن هم‌ها و همچنین بازدهی خوب در زمان مطالعه می‌می شود.

خراسان مسکن: می‌خواهید چه رشته‌ای و همچنین چه دانشگاهی را انتخاب کنید؟

شجاعی: برنامه جذاب و جالب و خوب دارم در صورتی که خداوند یاری کند علم پزشکی جدید دانشگاه تهران را ادامه دهم.

خراسان مسکن: کلاس‌های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین کنکور را شرکت می‌کردید؟ 

شجاعی: من حقیقتا اعتقادی به کلاس‌های فوق برنامه جذاب و جالب و خوب کنکور نداشتم. با آن که فضای شهرستان مشهد به سمت و همچنین سوی آن کلاس‌ها بود و همچنین خانواده نیز اصرار بسیاری جهت حضور داشت؛ ولی باید توجه داشت ترجیح می‌دادم تنها کتاب‌های تست و همچنین کتاب‌های درسی را به‌صورت جدی مطالعه کنم و همچنین به بنیه علمی خودم و همچنین معلمان اتکا داشته باشم. از طرفی هم بایستی و حتما بگویم دانش‌آموز با دانش‌آموز متغایر و متفاوت می باشد ولی باید توجه داشت من آن‌گونه بودم که کتاب‌های کمک آموزشی و همچنین تست تاثیر بیشتری در یادگیری‌ام داشت و همچنین دوست داشتم در صورتی که سئوالی هم دارم از معلمان مدرسه می‌پرسیدم چرا که به بنیه علمی آن هم‌ها اطمینان داشتم.

خراسان مسکن: نقش معلم و همچنین خانواده و همچنین نظام آموزشی چقدر در تو تاثیر داشته می باشد؟

شجاعی: با توجه به آن که ۱۲ ساعت در منزل و خانه بودم و همچنین مشغول به درس خواندن، مسلما نقش خانواده و همچنین آن که فضای منزل را جهت آرامش و همچنین امنیت خاطر من فراهم کنند پررنگ بود. البته معلمان که به عنوان یک شاخصه انگیزشی جهت هر دانش‌آموزی خواهند بود به مراتب جهت من نیز چنین نقشی داشتند و همچنین من از هر دو آن هم‌ها تشکر دارم.

خراسان مسکن: توصیه‌ای هم به کنکوری‌ها دارید؟

شجاعی: هیج وقت ناامید نشوید؛ در صورتی که زمانی تراز تو در آزمون‌ها کاهش یافت بهتر می باشد به‌جای ناامید شدن بر احساسات خود غلبه کنید و همچنین از اشتباهات خود درس گرفته و همچنین مجدد تکرار نکنید.

من خودم به مشاوره تحصیلی نظر بسیاری داشتم؛ آن که بدانم چگونه بایستی و حتما آرامش و همچنین تمرکز خود را بالا ببرم تا بازده مطالعه افزایش یابد در موفقیتم تاثیر‌گذار بود. به دانش‌آموزان توصیه می‌کنم حرف‌های مشاور و همچنین رتبه‌های برتر کنکور را فردی یا شخصی‌سازی و همچنین روش درس خواندن مختص به خود را ابداع کنند.

رتبه نهم کنکور تجربی: قبل کنکور فضای مجازی را کنار گذاشتم

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از رشت،‌ آرمان زینالی داوطلب گیلانی اهل شهرستان تالش در تیم آزمایشی علوم تجربی می باشد که در آزمون کنکور سراسری امسال موفق به کسب رتبه نهم آن رشته شد.

روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در پی کسب آن موفقیت توسط جوون گیلانی به سراغ او همچنین رفت و همچنین در مورد مهم‌ترین دلایل و همچنین عوامل موفقیتش در آزمون سراسری امسال به گفت‌وگو پرداخت.

آرمان زینالی در مورد مهم‌ترین عواملی که در کسب آن موفقیتش دخیل بوده‌اند، گفت:‌ تلاش و همچنین کوشش شبانه‌روزی‌ام تنها عامل موفقیتم بود بدون آنکه بخواهم کار ویژه ای در آن باره انجام بدهم.

او همچنین در پاسخ به آن سئوال که در طول شبانه‌روز چقدر از وقت خود را به مطالعه اختصاص می‌داد ابراز داشت:‌ در طول روز هر چقدر که می‌توانستم درس می‌خواندم و همچنین آن‌روش نبود که در مورد ساعات مطالعه برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی قبلی داشته باشم.

رتبه نهم تیم علوم تجربی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ در مورد مقدار و اندازه و میزان بهره بری و استفاده‌اش از فضای مجازی در ایام کنکور نیز گفت:‌ در زمانی که خودم را جهت آزمون آماده می‌کردم تقریباً فضای مجازی را کنار گذاشتم.

او همچنین از علاقمندی‌اش به ادامه تحصیل در رشته علم پزشکی جدید سخن گفت و همچنین افزود:‌ خواسته‌ام بعد از کسب آن موفقیت، تحصیل در رشته علم پزشکی جدید دانشگاه تهران می باشد و همچنین امیدوارم به آرزویم در آن مورد برسم.

زینالی در مورد تحصیلاتش در دوران دبیرستان و همچنین مدرسه‌ای که در آن هم تحصیلات دبیرستان خود را به پایان رسانده می باشد گفت:‌ من از ابتدای دوران دبیرستان در مدرسه تیزهوشان تحصیل کردم و همچنین از تابستان سال شمسی دوم دبیرستان کنکور برایم جدی‌تر شد.

رتبه ۱۰ کنکور تجربی: تا قبل از آزمون از فضای مجازی و همچنین شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی بهره بری و استفاده نمی‌کردم

پریا ولی‌زاده در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در تبریز، با اشاره به آنکه با توجه به ارزیابی‌های آزمون‌های آزمایشی، کسب تبه ۱ تا ۱۰ را در کنکور امسال پیش‌بینی می‌کردم اظهار داشت: قسمت و بخش پاسخ‌های صحیحی که در کنکورهای آزمایشی داشتم، من را به کسب رتبه برتر امیدوارم کرده بود.

او همچنین در مورد مدت‌زمان و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب مطالعه خود جهت آمادگی هر چه اکثرا و بیشتر در کنکور سراسری خاطرنشان کرد: در روزهایی که به مدرسه می‌رفتیم هر روز خدا ۷-۶ ساعت جهت مطالعه وقت می‌گذاشتم. در روزهایی هم که مدارس تعطیل بود، تا ۱۳ ساعت مطالعه داشتم.

رتبه ۱۰ کنکور تجربی در پاسخ به سوالی مبنی بر آنکه آیا جهت آمادگی در کنکور، در کلاس‌های کنکور شرکت کرده‌اید؟ گفت: جهت آمادگی در کلاس‌های دروس تخصصی شرکت کردم و همچنین در سال شمسی آخر هم جهت آمادگی اکثرا و بیشتر در کلاس کنکور عربی حضور یافتم.

ولی زاده در مورد حضور در فضای مجازی نیز ابراز داشت: تا قبل از کنکور از فضای مجازی و همچنین شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی بهره بری و استفاده نمی‌کردم ولی بعد از فراغت از کنکور، از آن محیط بهره بری و استفاده می‌کنم.

او همچنین که پدر و همچنین مادرش، هر دو هیئت علمی دانشکده داروسازی دانشگاه تبریز خواهند بود، با تاکید بر آنکه پدر و همچنین مادرم در موفقیتم نقش خیلی زیاد بسیاری داشتند افزود: خانواده‌ام فضا را در آن سه سال شمسی جهت درس خواندم فراهم کردند و همچنین در موفقیت من تأثیر بسزایی داشتند.

رتبه برتر کنکور تجربی ۹۷ در توصیه به داوطلبان کنکور گفت: توصیه من به داوطلبان کنکور، مداومت در درس خواندن می باشد، از آن هم ابتدای سال شمسی دوم دبیرستان، درس را جدی بگیرند و همچنین تنها جهت دوران پیش دانشگاهی نگه ندارند تا مقدار و اندازه و میزان اثرگذاری و همچنین موفقیت افزایش یابد.

                                                          گــــــروه عـــــــــلــــــــــوم انـــــــــســـــــــــــانـــــــــــــــــی                                                      

رتبه دوم کنکور انسانی: کلاس کنکور نرفتم‌

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از اصفهان، اسامی نفرات برتر کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ صبح امروز از سوی نهاد سنجش آموزش کشور اعلام شد و همچنین خوشبختانه در آن میان اصفهان هم شامل استان‌هایی بود که رتبه برتر داشت.

به آن بهانه با طنین زاهد‌ی‌کیا، رتبه دوم کنکور ادبیات و همچنین علوم انسانی مصاحبه‌ای ترتیب دادیم که آنچه می‌خوانید ماحصل آن گفت‌و همچنین‌گو دوستانه می باشد.

فروغ زاهدی پیرامون نحوه درس خواندن خود گفت: درس خواندنم حالت تصاعدی بالا می‌رفت روزی ۱۰ ساعت آخر درس خواندنم بود، کلاس اضافی نمی‌رفتم تنها و فقط به مدرسه می‌رفتم و همچنین برمی‌گشتم، در منزل و خانه درس می‌خواندم.

او همچنین با گفتن آنکه گاهی از فضای مجازی نیز بهره بری و استفاده می‌کردم، اظهار داشت: از گوشی گوشی موبایل هم بهره بری و استفاده می‌کردم و همچنین هیچ چیز را تعطیل نکرده بلکه تعدیل کردم.

زاهدی‌کیا افزود: در آن باره مشوق ویژه ای نداشتم ولی باید توجه داشت خانواده و همچنین مدرسه لطف داشتند به من ولی باید توجه داشت آنکه شخص ویژه ای مشوقم باشد خیر، اکثرا و بیشتر لطف آن هم‌ها شامل حالم می‌شد.

او همچنین با اشاره به معدل خود گفت: معدل پیش دانشگاهی ۱۹٫۹۸ مدرسه فرزانگان (تیزهوشان) بودم، از کتاب‌های کمک آموزشی بهره بری و استفاده می‌کردم و همچنین تست می‌زدم ولی کلاس کنکور نرفتم.

رتبه دوم کنکور علوم انسانی گفتن کرد: نمی‌دانستم امروز اسامی نفرات برتر اعلام می‌می شود فردا منتظر شنیدن آن هم بودم. خیلی هیجان‌زده شدم نه جهت آنکه رتبه آوردم جهت آنکه امروز خبر را به من دادند.

زاهدی‌کیا گفت: در صورتی که خداوند تبارک و تعالی بخواهد نیت و اراده دارم در رشته حقوق دانشگاه شهید بهشتی تهران به ادامه تحصیل بپردازم. به دوستان پشت کنکوری یا دانش آموزانی که سال شمسی بعدی کنکور دارند تنها و فقط توصیه می‌کنم  که تدوام در تلاش داشته باشند و همچنین خسته نشوند.

رتبه چهار کنکور انسانی: می‌خواهم در رشته حقوق ادامه تحصیل دهم؛ کلاس کنکور نرفتم

فرنوش فخار در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در اصفهان با گفتن آنکه درس خواندنم را به‌صورت جدی از تابستان پارسال آغاز کردم، اظهار داشت: به‌روش جدی از تابستان سال شمسی ۹۶ آغاز کردم ۶ تا ۱۰ ساعت درس می‌خواندم و همچنین از مهرماه به بعد ۶ تا ۱۲ ساعت درس می‌خواندم.

او همچنین افزود: خیلی زیاد تست می‌زدم، تمام کارهایم را می‌نوشتم و همچنین طبق برنامه جذاب و جالب و خوب پیش می‌رفتم و همچنین همین هم سبب می‌شد که هفته به هفته عملکرد بهتری داشته باشم. من هیچ کلاسی نمی‌رفتم و همچنین تنها و فقط پایبند مدرسه بودم ولی باید توجه داشت تنها آزمون‌های آزمایشی را می‌دادم.

رتبه چهار تیم علوم انسانی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ با گفتن آنکه من از فضای مجازی هم بهره بری و استفاده می‌کردم، گفت: بهره بری و استفاده من از فضای مجازی کاملاً کنترل شده بود، زمان ویژه ای مانند ظهرها و همچنین قبل از خواب کمی به فضای مجازی اختصاص داشت.

فخار ادامه داد: سال شمسی قبل قبل از آنکه درس خواندن را به‌صورت جدی شروع کنم یک مسافرت رفتم ولی باید توجه داشت بعد از آن هم دیگر جایی نرفتم و همچنین تنها و فقط درس می‌خواندم. آخر هفته عصرها کمی استراحت می‌کردم، گاهی یک مهمانی می‌رفتم ولی باید توجه داشت تنها و فقط محدود به آخر هفته‌ها بود.

او همچنین با گفتن آنکه گاهی خسته و همچنین نا‌امید می‌شدم، خاطرنشان کرد: خیلی وقت‌ها خصوصا هنگام و زمانی که طراز آزمان‌هایم کم می شد خیلی ناخوش و غمگین می‌شدم و همچنین احساس نا‌امیدی می‌کردم ولی باید توجه داشت از فردای آن هم روز دوباره مصمم‌تر شروع می‌کردم.

رتبه چهار تیم علوم انسانی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ با گفتن آنکه تصور چنین رتبه‌ای را نداشتم، اظهار داشت: بعد از کنکور فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کردم چنین رتبه‌ای به‌دست بیاورم خصوصا آن یک ماه که خیلی استرس داشتم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم رتبه ۱۵ یا ۱۶ را به‌دست بیاورم. هنوز هم باورم نمی‌می شود که چنین رتبه‌ای به‌دست آورده باشم، اولین کسی که آن خبر را به من داد یکی از دوستانم بود به من گفت که شبکه خبر را ببینم، هنگام و زمانی که دیدم فوق‌العاده خوشحال شدم.

فخار گفت: به دوستانم که می‌خواهند کنکور بدهند توصیه می‌کنم خودشان را باور داشته باشند و همچنین بدانند که با تلاش خودشان به هر نقطه‌ای که بخواهند می‌رسند و همچنین هیچ وقت نا امید نشوند. هر روز سعی کنند بهتر از روز قبل جهت موفق شدن تلاش کنند. نیت و اراده دارم در رشته حقوق دانشگاه تهران یا دانشگاه شهید بهشتی ادامه تحصیل دهم.

فرد یا شخص هشتم کنکور انسانی: هر روز خدا حداقل ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از سنندج، پیش‌از ظهر امروز (۹ مردادماه) نفرات برتر کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ اعلام شد.

بر آن اساس یکی از دانش‌آموزان شهرستان کامیاران با نام “نیما جواهری” در رشته علوم انسانی موفق به کسب رتبه هشتم کنکور سراسری در تیم علوم انسانی شد. مشروح گفت‌وگوی روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن با جواهری را در ادامه می‌خوانید: 

خراسان مسکن: در ابتدا خودتان را معرفی کنید و همچنین بگویید چه احساسی دارید؟

جواهری: “نیما جواهری” هستم ساکن شهرستان کامیاران و همچنین در خانواده‌ای سه نفره و همچنین در طبقه متوسط زندگی ‌می‌کنم، کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل پدرم آزاد و همچنین مادرمم نیز معلم ابتدایی مدرسه خصوصی می باشد. خیلی خوشحال هستم و همچنین نمی‌دانم خوشحالی خودم را چگونه و چطوری گفتن کنم.

خراسان مسکن: چه‌افرادی در کسب آن موفقیت تو نقش داشتند و همچنین نقش خانواده شامل پدر و همچنین مادر در آن آزمون چگونه بود؟

جواهری: در ابتدا آن موفقیتی را که در کنکور سراسری کسب کردم مدیون حمایت‌های پدر و همچنین مادرم هستم، آنها به‌صورت مدام من را تشویق عاطفی می‌کردند و همچنین سپس از تمام زحمات معلمان و همچنین هم‌کلاسی‌هایم، به‌ویژه از آقایان ایوب و همچنین شهاب ندیمی و همچنین حسام ابراهیمی تشکر می‌کنم چراکه آنها همچنین و علاوه بر پیگیری امورات درسی، دائما مواظبم بودند و همچنین در صورتی که حمایت‌های آنان نبود اکنون آن موفقیت و همچنین رتبه هشتم کشوری هم حاصل نمی‌شد.

خراسان مسکن: جهت چندمین بار می باشد که در کنکور سراسری شرکت می‌کنید و همچنین پیش‌بینی تو در مورد رتبه خود قبل از اعلام پس نتیجه آن می شود که چه بود؟

جواهری: بنده متولد سال شمسی ۷۹ هستم و همچنین جهت نخستین بار در آزمون سراسری کنکور هم شرکت کردم و همچنین توانستم با تلاش و همچنین پشتکار رتبه هشتم کشوری رشته علوم انسانی را کسب کنم و همچنین می‌دانستم که رتبه تک رقمی کسب می‌کنم.

خراسان مسکن: تو در چه مدرسه‌ای در دوران دبیرستان تحصیل کرده‌اید؟

جواهری: من در دبیرستان نمونه دولتی شهید صیاد شیرازی شهرستان کامیاران تحصیل می‌کردم و همچنین در سال شمسی دوم دبیرستان رشته تجربی را انتخاب کرده‌ بودم که بعد از یک‌سال شمسی اراده و تصمیم راسخ گرفتم رشته تحصیلیم را تغییر بدهم و همچنین سپس رشته انسانی را ادامه دادم.

خراسان مسکن: بفرمایید دلیل موفقیت خود را در چه می‌دانید؟

جواهری: بزرگترین دلیل موفقیت خودم را در “مطالعه دقیق و همچنین انتقادی” می‌دانم، به‌صورت عمیق و همچنین نگرش سراغ کتاب‌ها می‌رفتم و همچنین تک تک در مورد موضوعات درسی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین تحلیل می‌کردم.

خراسان مسکن: در طول شبانه‌روز چند ساعت مطالعه می‌کردید؟

جواهری: در طول شبانه‌روز حداقل ۱۲ ساعت مطالعه می‌کردم و همچنین بعضی اوقات هم اکثرا و بیشتر.

خراسان مسکن: چه رشته‌ای را انتخاب خواهید کرد و همچنین علت انتخاب آن رشته چیست؟ در چه دانشگاهی نیت و اراده ادامه تحصیل دارید؟

جواهری: هنوز به‌صورت قطعی اراده و تصمیم راسخ نگرفته‌ام ولی باید توجه داشت احتمالاً رشته حقوق دانشگاه تهران را انتخاب ‌کنم.

خراسان مسکن: توصیه تو به دیگر کنکوری‌ها در سال شمسی‌های بعدی چیست؟

جواهری: توصیه من به کنکوری‌های امسال و همچنین سال شمسی‌های بعدی آن می باشد که در صورتی که به هر دلایلی در کنکور امسال موفق نشدید و همچنین یا کنکور دارند، آن می باشد که حواشی را کم کنند و همچنین اکثرا و بیشتر به توانایی خود اعتماد داشته باشند و همچنین به توصیه‌های رتبه‌های برتر کنکوری توجه کنند و همچنین در صورتی که پس نتیجه آن می شود که نگرفتند سپس به کلاس‌های فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب روی بیاورند.

پشت کنکوری‌ها کتاب‌ها را به‌صورت تحلیلی بخوانند و همچنین هیچ‌وقت به عنوان یک هدف مستقل به کنکور نگاه نکنند چراکه تمام زندگی که در کنکور خلاصه نشده می باشد و همچنین اهداف بلند مدت داشته باشند و همچنین جهت سواد ارزش قائل شوند.

خراسان مسکن: آیا تو در مؤسسات و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب کلاسی شرکت داشتید؟

جواهری: من خودم تنها و فقط در آزمون‌های آزمایشی شرکت می‌کردم و همچنین به‌صورت خاص در هیچ کلاس فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردم و همچنین تک‌تک درس‌هایم را خودم می‌‌خواندم.

خراسان مسکن: در پایان چه صحبتی دارید؟

جواهری: دانش‌آموزان دقت خود را بالا ببرند و همچنین تنها به کتاب خریدن اکتفا نکنند چراکه بعضی از کتاب‌ها تنها بازاری و همچنین کاربرد اساسی ندارند، به توصیه‌ها رتبه‌های برتر کنکوری توجه و همچنین نگاه علمی به کتاب‌هایشان داشته باشند.

از همه عزیزانی که در طول دوران آزمون کنکور به من کمک کردند، تشکر می‌کنم و همچنین امیدوارم بتوانم زحمات آنها را جبران کنم.

فرد یا شخص دهم کنکور انسانی: مهمترین رمز موفقیتم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تلاش بی‌وقفه بود

علیرضا فتحی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در ساری اظهار داشت: مهمترین رمز موفقیتم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تلاش بی‌وقفه بود. جهت موفقیت در کنکور نحوه و همچنین شیوه مطالعه خیلی زیاد مهم می باشد که من ابتدا کتاب‌ها را با دقت مطالعه می‌کردم سپس نت برداشته و همچنین بعد تست می‌زدم.

فرد یا شخص دهم تیم علوم انسانی کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ در باره بهره بری و استفاده از کلاس‌های کنکور و همچنین کتاب‌های کمک آموزشی افزود: در درس‌هایم مشکلی نداشتم و همچنین تنها و فقط کلاس عربی که کمی در آن درس مشکل داشتم، رفتم.

او همچنین از دانش‌آموزانی که موفق به قبولی کنکور نشدند خواست جهت آنچه که هدف خود قرار دادند، بجنگند و همچنین با تمام قوا تلاش کنند و همچنین بدانند جهت رسیدن به موفقیت بایستی و حتما از خیلی چیزها و همچنین تفریحات دست بکشند.

فتحی با تقدیر از خانواده به‌ویژه مادرش گفت: خانواده ‌نقش مهمی دار‌د زیرا محیط آرام و همچنین مناسبی را جهت مطالعه برایم فراهم کردند که امیدوارم در بعدی با انتخاب رشته‌ای خوب و همچنین درس‌خواندن بهتر بتوانم زحماتشان را جبران کنم. جهت رشته مورد نظرم نیز بایستی و حتما کمی بررسی کنم تا بتوانم انتخاب درستی داشته باشم.

                                                          گــــــروه زبـــــــــــان‌هــــــــای خـــــــــارجـــــــــــــی                                                      

فرد یا شخص اول تیم زبان‌های خارجی: از کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب بهره بری و استفاده نکردم

علی عبدالله‌زاده رتبه نخست کنکور تیم زبان‌های خارجی و همچنین رتبه دوم کنکور علوم تجربی امسال در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: از سال شمسی دوم دبیرستان جهت کنکور امسال برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی داشتم ولی باید توجه داشت به‌صورت جدی از سال شمسی سوم دبیرستان درس خواندن جهت کنکور را آغاز کردم.

رتبه دوم کنکور علوم تجربی افزود: نیت و اراده دارم رشته علم پزشکی جدید را در شهرستان مشهد جهت ادامه تحصیل خود انتخاب کنم و همچنین احتمالاً تهران نخواهم رفت همچنین احتمالا در زبان انتخاب رشته نخواهم کرد.

او همچنین خاطرنشان کرد: آزمون آزمایشی و همچنین کتاب تست بهره بری و استفاده می‌کردم ولی باید توجه داشت کلاس فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب خیر و همچنین به کنکوری‌ها توصیه می‌کنم کتب درسی را دست کم نگیرند چراکه بعضاً شاهد‌یم که کتب درسی از سوی دانش‌آموزان دست کم گرفته می‌می شود.

عبدالله‌زاده عنوان کرد: کتاب درسی را کنکوری‌ها بایستی و حتما در اولویت قرار دهند و همچنین سپس سراغ سایر منابع بروند. به دانش‌آموزان پشت‌کنکور توصیه می‌کنم هر روز خدا حداقل ۷ ساعت درس بخوانند.

رتبه نخست کنکور تیم زبان‌های خارجی با تاکید براینکه در مدتی که جهت کنکور درس می‌خواندم تفریح را به صورت کنترل شده در کنار درس داشتم، گفتن کرد: همچنین فضای مجازی را نیز در آن مدت کنترل کرده بودم.

رتبه دوم کنکور زبان‌های خارجی: دانش‌آموزان از درگیرشدن در رقابت‌های کنکوری بپرهیزند

پریسا علاوی طوسی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در سمنان در مورد شیوه درس خواندن و همچنین رمز موفقیت خود در کنکور سراسری زبان خارجی اظهار داشت: تا حد ممکن روی کتاب‌های درسی و همچنین درک مفاهیم پایه‌ای تمرکز کردم.

او همچنین با گفتن آنکه خیلی زیاد به جزوه و همچنین اطلاعاتی که معلمان مدرسه می‌دادند متکی نبودم تصریح کرد: معلمان مدارس اطلاعات پراکنده و همچنین بسیاری را در مباحث درسی ارائه می‌کردند و همچنین من جهت کنکور پایه علمی را تقویت می‌کردم و همچنین به تست‌زنی می‌پرداختم.

آن داوطلب برتر کنکور سراسری زبان خارجی با اشاره به آنکه بیش از هر چیزی در قسمتهای آخر روزهای باقی‌مانده تا کنکور تست می‌زدم افزود: درک مفاهیم پایه‌ای جهت تست‌زنی مهم‌ترین رمز موفقیت من در درس خواندن جهت کنکور بود.

او همچنین افزود: به‌گونه‌ای به مطالعات کتاب‌های درسی می‌پرداختم که تمام مفاهیم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت تست زدن درک کنم و همچنین سپس کتب کمک‌درسی و همچنین تستی را مطالعه می‌کردم.

علاوی طوسی با اشاره به آنکه هر روز خدا ۸ ساعت درس می خواندم تأکید کرد: در روزهای آخر ۶ ساعت از زمان درس خواندنم را جهت تست زدن اختصاص می‌دادم و همچنین بالغ‌بر ۲ ساعت را جهت مرور درس‌های عمومی اختصاص دادم.

او همچنین با گفتن آنکه در مدرسه فرزانگان سمنان تحصیل می‌کردم ابراز داشت: کلاس‌های فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب مدرسه اساتید خوبی داشت و همچنین از آن کلاس‌ها جهت ارتقای اوضاع تحصیلی خود به‌خوبی بهره بری و استفاده کردم.

رتبه دوم کنکور سراسری زبان خارجی در ادامه تأکید کرد: حضور و همچنین تأمین آرامش من از سوی خانواده تأثیر مثبتی را جهت ترغیب شدن به درس خواندن داشت و همچنین قطعاً در کسب رتبه برتر کنکور نیز تأثیر داشت.

او همچنین با گفتن آنکه پدر و همچنین مادرم هر دو شامل فوق تخصص علم پزشکی جدید خواهند بود اضافه کرد: مادرم فوق تخصص جراحی داخلی و همچنین پدرم فوق تخصص پاتولوژی می باشد که تحصیلات آن هم‌ها من را همواره جهت درس خواندن تشویق می‌کرد.

علاوی طوسی با گفتن آنکه من تنها فرزند آن خانواده هستم از کسب رتبه دوم کنکور سراسری ابراز خرسندی کرد و همچنین خداوند متعال را شاکر شد و همچنین گفت: موقع که آن خبر به من رسید من کلاس تابستانی بودم و همچنین از صداوسیما با مادرم تماس گرفتند و همچنین سپس مادرم با خوشحالی آن خبر را به من داد.

آن رتبه برتر کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ در توصیه‌ای به دانش‌آموزان کنکوری سال شمسی بعدی گفتن کرد: دانش‌آموزان بایستی و حتما از حواشی کنکور و همچنین درگیر شدن در رقابت‌های کنکوری بپرهیزند و همچنین تنها به هدف اصلی خود جهت سربلندی در کنکور تمرکز کنند.

او همچنین خاطرنشان کرد: حضور در کلاس‌های آموزشی متعدد نمی‌تواند در کنکور تأثیر به سزایی داشته باشد و همچنین تنها خود دانش‌آموز در آن راستا نقش‌آفرین می باشد و همچنین بایستی و حتما با اتکا به پایه‌های علمی و همچنین بهره برداری از آن هم‌ها در تقویت تجربه و مهارت بالا تست‌زنی اقدام کنند.

فرد یا شخص سوم کنکور زبان‌های خارجی: در سال شمسی منتهی به کنکور هیچ فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتم

محمد کاظمی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در کرج در مورد موفقیت خود در کنکور سراسری و همچنین کسب رتبه سوم کنکور زبان اظهار داشت: برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین عمل به آن هم یکی از رمزهای موفق من در کنکور بود.

او همچنین افزود: در سال شمسی منتهی به کنکور هر روز خدا ۵ الی ۶ ساعت درس می‌خواندم و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنم که آن زمان جهت کسب موفقیت در کنکور کافی می باشد.

فرد یا شخص سوم کنکور زبان‌های خارجی با گفتن آنکه در قبل در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت داشتم، گفتن کرد: در سال شمسی منتهی به کنکور هیچ فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتم.

کاظمی با گفتن آنکه گوش‌کردن به حرف و همچنین خواسته معلمان از دیگر دلایل موفقیت من بود، عنوان کرد: در هیچ موسسه‌ای عضو نبودم و همچنین تنها در آزمون‌های یک مرکز شرکت میکردم و همچنین کلاس هم نمی‌رفتم.

او همچنین با گفتن آنکه پیشنهاد من آن می باشد که داوطلبان به موسسات نروند و همچنین در مدرسه با راهنمایی‌های معلمان درس بخوانند، گفت: پدر و همچنین مادرم در برقراری و همچنین ساخته یا ایجاد شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت موفقیت من خیلی زیاد تلاش کردند و همچنین از آن هم‌ها تشکر و همچنین قدردانی می‌کنم.

                                                                     گــــــروه هــــــــــــــــــنـــــــــــــــــــر                                                                            

رتبه اول کنکور هنر: ۱۳ تا ۱۴ ساعت درس می‌خواندم/ کلاس کنکور نرفتم

فروغ رنجبر در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در اصفهان با گفتن آنکه از شنیدن خبر موفقیتم در کنکور خیلی زیاد هیجان‌زده هستم، اظهار داشت: واقعیتش آن می باشد که اصلاً فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن رتبه اول را نمی‌کردم اکثرا و بیشتر به رتبه دو رقمی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم، می‌دانستم کنکورم را خوب داده‌ام ولی باید توجه داشت رتبه اول را تصور نمی‌کردم.

او همچنین با اشاره به نحوه درس خواندنش افزود: از مهر ماه که آغاز کردم روزی سه الی چهار ساعت درس می‌خواندم ولی باید توجه داشت از عید ۹۷ به بعد زمان مطالعه را افزایش دادم و همچنین حدود ۱۳ تا ۱۴ ساعت درس می‌خواندم.

رتبه برتر کنکور هنر گفتن کرد: البته استراحت هم می‌کردم ولی باید توجه داشت استراحت من اکثرا و بیشتر محدود به غذاخوردن و همچنین استراحت‌های کوتاه مدت می‌شد.

او همچنین با گفتن آنکه به کلاس کنکور نرفته‌ام، ادامه داد: کلاس کنکور نرفتم تنها و فقط در کلاس‌هایی که مدرسه برایمان می‌گذاشت شرکت کردم، کلاس غیره ای نرفتم.

رنجبر گفت: جهت من موفقیت در کنکور به کلاس کنکور رفتن بستگی نداشت ولی باید توجه داشت در مجموع کلاس کنکور رفتن بستگی به سطح دانش‌آموزان دارد ولی باید توجه داشت عموماً دانش‌آموزان با تلاش و همچنین پشتکار خودشان می‌توانند پس نتیجه آن می شود که بگیرند. کلاس کنکور همه چیز نیست قسمت و بخش کمی به آن هم‌ها کمک می‌کند.

او همچنین با گفتن آنکه گاهی مسائل اقتصادی و مالی می‌تواند تا حدودی در دلسردی دانش‌آموزان تاثیر داشته باشد، تصریح کرد: مسائل اقتصادی و مالی در رشته ما تا حدی می‌تواند مانع باشد زیرا و به درستی که در رشته‌های هنر دروس تخصصی منابع آزاد می باشد خیلی وقت‌ها کتاب‌های گران و همچنین قطوری را بایستی و حتما می‌خریدم‌. در مجموع معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و مالی تا حدی اثر دارد ولی باید توجه داشت همه چیز نیست.

رتبه اول کنکور هنر با گفتن آنکه تصور رتبه اول را نمی‌کردم، گفت: من فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کردم رتبه‌ام دو رقمی ‌می شود ولی باید توجه داشت فکرش را نمی‌کردم که رتبه اول را کسب کنم خیلی خوشحال و همچنین هیجان‌زده شدم.

او همچنین با گفتن آنکه در مدتی که درس می‌خواندم به صورت عادی و همچنین کم از فضای مجازی هم بهره بری و استفاده می‌کردم، خاطرنشان کرد: در آن مدت با دوستانم حرف می‌زدم و همچنین زمان کمی از فضای مجازی بهره بری و استفاده می‌کردم.

رنجبر با گفتن آنکه بعضی زمان‌ها پیش می‌آمد که خسته می‌شدم، گفت: بعضی مواقع خسته می‌شدم از حجم دروس و همچنین بعضی کتا‌ب‌ها را پیدا نمی‌کردم ولی باید توجه داشت نا امید نمی‌شدم. خستگی من هم محدود به چند لحظه می‌شد و همچنین بعد دوباره با امید ادامه می‌دادم. جهت رسیدن به موفقیت خانواده‌ام، مشاورم و همچنین معلمان مدرسه و همچنین دوستانم بودند مشوقم بودند.

رتبه اول کنکور هنر افزود: اراده و تصمیم راسخ دارم در رشته مجسمه‌سازی دانشگاه هنر تهران ادامه تحصیل دهم. توصیه‌ام جهت دانش‌آموزانی که می‌خواهند کنکور بدهند آن می باشد که پشتکار داشته باشند و همچنین هیچ وقت امیدشان را از دست ندهند. 

 رتبه دوم کنکور هنر: کسب رتبه دوم برایم غیرمنتظره بود‌

آذین دهقان در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در تهران، با اشاره به عوامل موفقیت خود اظهار داشت: در درجه نخست موفقیت خود را پس نتیجه آن می شود که توکل به خداوند تبارک و تعالی می‌دانم و همچنین بعد از آن هم حمایت‌های خانواده و همچنین همراهی که در آن مدت با من داشتند را خیلی زیاد موثر می‌دانم.

او همچنین گفتن کرد: علی رغم انتظار بعضی اشخاص که کلاس‌های کمک آموزشی نقش مهمی در موفقیت کنکوری‌ها دارد، جهت من الزاما آن‌گونه نبود چرا‌که من از هیچ کلاس و همچنین دوره آموزشی بهره بری و استفاده نکردم.

رتبه دوم تیم هنر کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ افزود: شاید کمی عجیب باشد ولی من حتی در آن مدتی که جهت کنکور آماده هم می‌شدم نه تنها از تفریحاتم کم نکردم بلکه خیلی هم دوران خوشی را داشتم و همچنین هیچ‌گاه سعی نکردم مهمانی‌رفتن و همچنین تفریحاتم را محدود کنم بلکه اکثرا و بیشتر سعی کردم برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی درستی داشته باشم.

دهقان با اشاره به مقدار و اندازه و میزان مطالعه خود تصریح کرد: ساعات مشخصی جهت مطالعه و همچنین آمادگی جهت کنکور نداشتم، در واقع آن روش نبوده که هر روز خدا ساعت مشخصی را جهت مطالعه داشته باشم و همچنین معمولاً ساعات مطالعه‌ام متغیر بوده و همچنین در قسمتهای آخر یعنی نزدیک کنکور ساعات بیشتری که حدود ۱۰ ساعت بود مطالعه می‌کردم.

او همچنین سپس ادامه داد: با توجه به مطالعاتی که در آن مدت جهت آمادگی در کنکور داشتم انتظار رتبه خوبی را داشتم ولی باید توجه داشت کسب رتبه دوم کمی برایم غیرمنتظره بود و همچنین امیدوارم بتوانم در رشته سینما دانشکده هنر ادامه تحصیل بدهم.

رتبه دوم تیم هنر کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ خاطرنشان کرد: توصیه من به داوطلبان کنکور آن می باشد که اعتماد به نفس و همچنین پشتکار را سرلوحه برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خودشان قرار دهند و همچنین آنچه که علاقه دارند دنبال کنند تا بتوانند موفق شوند.

رتبه سوم کنکور هنر: رشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران را انتخاب می‌کنم

نگار علی محمدی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در تهران، با اشاره به موفقیت خود اظهار داشت: از آنکه آن رتبه را کسب کردم خوشحال هستم ولی آن توقع را از خودم داشتم و همچنین تلاش خود را کرده بودم.

 او همچنین در مورد مقدار و اندازه و میزان مطالعه خود گفتن کرد: در رشته هنر شرایط متغایر و متفاوت می باشد، ضمن آنکه انرژی و همچنین قدرت اشخاص جهت مطالعه نیز فرق می‌کند هنر به دلیل گستردگی متغایر و متفاوت از سایر رشته‌هاست و همچنین سئوالات و همچنین منابع آن هم خیلی زیاد گسترده می باشد که نمی‌قدرت به آن هم منابع اکتفا کرد از آن جهت ساعت مطالعه جهت هر‌کس متغایر و متفاوت می باشد.

 رتبه سوم کنکور هنر ادامه داد: خانواده نیز به نوبه خود کمک کرده و همچنین فضا را جهت مطالعه من فراهم کردند به همچنین و علاوه هم از کلاس و همچنین هم از آزمون‌های آزمایشی بهره بری و استفاده کردم چراکه اوضاع کنکور به ویژه جهت رشته هنر به گونه‌ای می باشد که مستلزم و نیاز به بهره بری و استفاده از آن آزمون‌ها و همچنین کلاس‌ها وجود دارد.

علی محمدی با گفتن آنکه رشته طراحی صنعتی در دانشگاه تهران را ادامه خواهم داد تصریح کرد: دوستان و همچنین افرادی که نیت و اراده شرکت در کنکور دارند به خودشان اعتماد کنند امیدشان به خداوند تبارک و تعالی باشد و همچنین توکل کنند تمام توانشان را به دور از افراط بگذارند و همچنین بدانند که کنکور تنها یک مرحله از زندگی می باشد.

تکرار/ توصیه برترین‌های کنکور ۹۷ به پشت‌کنکوری‌ها| فعالیتی در شبکه‌های فرهنگی و اجتماعی نداشتیم/ در کلاس‌ فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب شرکت نکردیم در تاریخ ۱ August 2018 | 5:50 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …