خانه / اخبار خراسان / مشهد| قهرمان جهانی کاراته: فقدان منابع اقتصادی و مالی از اعزامم به مسابقات جهانی جلوگیری کرد

مشهد| قهرمان جهانی کاراته: فقدان منابع اقتصادی و مالی از اعزامم به مسابقات جهانی جلوگیری کرد

مشهد| قهرمان جهانی کاراته: فقدان منابع اقتصادی و مالی از اعزامم به مسابقات جهانی جلوگیری کرد

|مشهد| قهرمان جهانی کاراته: فقدان منابع اقتصادی و مالی از اعزامم به مسابقات جهانی جلوگیری کرد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، از قبل به تا حال اشخاص بسیاری در ورزش‌ کاراته فعالیت می‌کردند ولی باید توجه داشت سالیانه تعداد قابل توجهی به آن رشته اسپورت و ورزشی اضافه می‌می شود، ورزش کاراته یکی از ورزش‌های پر تحرک در فعالیت‌های رزمی می باشد که قسمت و بخش عمده‌ای از متغاضیان ورزش‌های رزمی به کاراته روی می‌آورند.

حیدر براتی؛ قهرمان جهانی کاراته با حضور در تحریریه خراسان مسکن در مشهد مقدس در مورد شرایط خود در خراسان رضوی نکاتی را قابل ذکر دانست، همچنین در ارتباط با حمایت‌های مسئولان از ورزشکاران استان توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن هم را در ادامه می‌خوانید:

خراسان مسکن: از چه سنی وارد رشته اسپورت و ورزشی کاراته شده و همچنین جهت رسیدن به اهداف خود جدی‌تر آن ورزش را پیگیری کردید؟

براتی: در حال حاضر ۲۱ سال شمسی دارم و همچنین از سال شمسی ۸۴ فعالیت خود را در رشته اسپورت و ورزشی کاراته آغاز کردم، در رده سنی مربوطه با اجرای تمرینات مداوم مقام‌های متعددی اخذ کردم ولی باید توجه داشت بعد از آن هم در سن ۱۹ سالگی به‌روش حرفه‌ای در قسمت و بخش بزرگسالان آن ورزش را دنبال کرده و همچنین رتبه‌های بیشتری را به دست آوردم.

خراسان مسکن: با معرفی ورزش کاراته توسط چه کسی آن هم را انتخاب کرده و همچنین جهت رسیدن به آن مرحله تلاش کردید؟

براتی: کسی آن ورزش را معرفی نکرد، در واقع بنا به تمایلم به گزینش یک رشته اسپورت و ورزشی مناسب با استعدادم، حضوراً به سالن اسپورت و ورزشی کاراته رفتم، تمرینات آنها را دیدن کرده و همچنین به کاراته علاقمند شدم، فعالیتم را آغاز کرده و همچنین بعد از مدتی تمریناتم به صورت جدی‌تری پیگیری شد، پدرم سر رشته‌ای در آن ورزش نداشته ولی باید توجه داشت بنده را در آن راه خیلی زیاد حمایت کرده می باشد.

خراسان مسکن: چه سبکی از کاراته را جهت خود انتخاب کرده و همچنین در حال حاضر در آن هم حائز رتبه‌های گوناگون شده اید؟

براتی: در حال حاضر در رشته کیوکوشین کاراته و همچنین در سبک آزاد فعالیت دارم، ساکن چناران هستم و همچنین بعضی مواقع در مشهد نیز کاراته را دنبال می‌کنم، انجام مسائل در دو شهرستان متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین نقل مکان مداوم از پیشرفتم جلوگیری نمی‌کند، در واقع با توجه به علاقه‌ام به کاراته در دو شهرستان مشهد و همچنین چناران فعال هستم و همچنین خللی در برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایم رخ نمی‌دهد.

خراسان مسکن: به تا حال موفق به کسب چه مدال‌هایی در رشته اسپورت و ورزشی کاراته شده اید؟

براتی: به تا حال موفق به کسب چندین مدال قهرمانی کشوری شده‌ام، در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف نیز اعم از آسیایی، جهانی و همچنین خاورمیانه‌ای مدال‌آور بودم که از آنها می‌قدرت به نایب قهرمانی در رقابت‌های اخیر در صربستان اشاره کرد، همچنین در مسابقات آسیایی قزاقستان رتبه دوم را به دست آوردم، مقام‌های متعددی کسب کردم که آن موارد خیلی زیاد حائز اهمیت بود.

خراسان مسکن: آیا به تا حال در سطح جهانی رتبه قابل توجهی کسب کرده‌اید؟

براتی: با تلاش، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین اجرای تمرینات متعدد و همچنین پی‌ در پی توانستم مدال‌های غیره ای نیز اخذ کنم، به عنوان مثال در مسابقات بین‌المللی ارمنستان که در قبل برگزار شد با تمرین زیاد توانستم رتبه نخست را کسب کنم، همچنین در قسمت و بخش خاورمیانه حائز رتبه نخست شدم.

خراسان مسکن: بعد از کسب قهرمانی در مسابقات آسیایی خود چه جوایزی از سوی مسئولان اهدا شد؟

براتی: جوایز مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف اعم از آسیایی، کاپ، حکم و همچنین مدال بود، به تا حال جوایز نقدی به ورزشکاران و همچنین قهرمانان کاراته خراسان رضوی اهدا نشده می باشد، بعد از مسابقات نیز در دو شهرستان کلات و همچنین مشهد مورد حمایت واقع نشدم، تنها محمد حجتیان؛ ریاست هیئت کاراته خراسان رضوی همکاری مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را داشت.

خراسان مسکن: خراسان رضوی از نظر مربیان کاراته به چه مقدار و اندازه و میزان قدرتمند و همچنین صاحب امتیاز می باشد؟

براتی: خراسان رضوی مربیانی با سطح بالا دارد، در واقع مربیان حاضر در مشهد از لحاظ تکنیک و همچنین فنون متنوع و گوناگون و مختلف در سطح بالایی بوده و همچنین به دنبال ارتقاء به سطوح بالاتر خواهند بود، تمرینات مربیان خیلی زیاد اصولی و همچنین منظم بوده و همچنین ورزشکاران را به درجات بالاتر هدایت می‌کند.

مربی در دسترسم به دلیل کسب چندین مدال قهرمانی و همچنین حضور او همچنین در تیم ملی کاراته، تمرینات اصولی و همچنین مطلوبی را به بنده آموزش داده و همچنین توانستم توسط مربی‌ام ارتقاء یابم، به روش کلی خراسان رضوی می‌تواند از لحاظ مربی به عنوان غنی‌ترین استان‌های کشور بشناسد.

خراسان مسکن: به عنوان ورزشکار کاراته در خراسان رضوی چه مشکلاتی دارید؟

براتی: شامل مشکلاتم در باره ورزش کاراته، هزینه‌های گزاف و همچنین معضلات رفت و همچنین آمد می باشد، بنده با مربی‌ام بعضی از مسیرهای مشترک را طی می‌کنم و همچنین او همچنین در آن مبحث نیز به بنده کمک می‌رساند ولی باید توجه داشت بعضی مواقع به تنهایی رفت و همچنین آمد دارم که آن مورد هزینه‌های بسیاری را در بر دارد.

خراسان مسکن: به تا حال به دلیل فقدان منابع اقتصادی و مالی اعزام به مسابقات حائز اهمیتی توسط تو لغو شده می باشد؟

براتی: به دلیل کمبود بودجه اعزامم به چندین مسابقات در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف اعم از جهانی و همچنین نظایر آن هم لغو شده می باشد، در صورت اعزام نیز به دلیل کمبود بودجه مانند مسابقات روسیه سال شمسی قبل با وجود آن که در سطح قهرمانی تلاش کردم ولی باید توجه داشت موفق به کسب مدال نشدم؛ چرا که ذهنم درگیر پر کردن جای خالی منابع اقتصادی و مالی بود.

خراسان مسکن: جهت اعزام به مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف بایستی و حتما چه پروسه‌ای طی می شود؟

براتی: بایستی و حتما پیش از اعزام به هر مسابقه‌ای تمرینات بدون وقفه انجام می شود، آن تمرینات سبب می‌می شود که چند مرتبه در هفته مسیر میان دو شهرستان مشهد و همچنین چناران را طی کنم، بعد از آن هم جهت اعزام به رقابت‌های جهانی بایستی و حتما در مرحله نخست به تهران سفر کنم، همچنین بایستی و حتما ۱۵ میلیون تومان وثیقه بگذارم تا در آخر به مسابقات مذکور اعزام شوم.

خراسان مسکن: ورزشکاران جهت حضور لیگ‌های کشوری به چه مقدار و اندازه و میزان مورد حمایت مسئولان استان و همچنین کشور قرار می‌گیرند؟

براتی: در حال حاضر مبلغ چندانی در خصوص حمایت از ورزشکاران در لیگ‌های کشوری گرفتن نمی‌می شود، بالاترین مبلغ اخذ شده چهار میلیون تومان بوده می باشد، در واقع ورزشکاران دخل و درآمد مطلوبی از رشته اسپورت و ورزشی کاراته ندارند ولی باید توجه داشت هنوز با علاقه و همچنین تمایل به فعالیت در آن ورزش می‌پردازند.

خراسان مسکن: مراسم تجلیل از قهرمانان در سطوح مختف چگونه برگزار می‌می شود؟

براتی: در قبل یک مراسم چند نفره با عنوان تجلیل توسط ریاست هیئت برگزار شد ولی باید توجه داشت تعداد اشخاص شرکت کننده خیلی زیاد کم بود، از شورای شهرستان، اداره کل تربیت بدنی و همچنین نظایر ارگان‌ها هیچ فردی یا شخصی حضور نداشت و همچنین تنها خانواده و همچنین دوستانم شرکت کردند، تعداد اشخاص حاضر در مراسم مذکور شرم‌ آور بود.

انتهای پیام/ ز

مشهد| قهرمان جهانی کاراته: فقدان منابع اقتصادی و مالی از اعزامم به مسابقات جهانی جلوگیری کرد در تاریخ ۴ August 2018 | 6:21 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …