خانه / اخبار خراسان / مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران: طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران: طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران: طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود

|مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران: طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علی‌اکبر پورفتح‌الله شامگاه چهارشنبه در سی و همچنین هفتمین اجلاس سالانه مدیران کل انتقال خون که به میزبانی اداره کل انتقال خون خراسان رضوی در مجتمع برج سپید مشهد برگزار شد، اظهار داشت: رسیدن به تضمین خطر صفر انتقال خون محور اصلی و همچنین سیاست کلان نهاد انتقال خون کشور می باشد و همچنین امروزه ایران با توجه به شاخص‌ها و همچنین استانداردهای مشخص کردن شده سالم‌ترین فرآورده‌های خونی را در سطح جهان دارد.

او همچنین افزود: ما می‌توانیم الگوی دنیا جهت نشر دانش‌های خود در باره خطر صفر انتقال خون باشیم و همچنین در آن ارتباط و رابطه مصاحبه با اهداکنندگان و همچنین پیش‌بینی رخدادهای بیماری و همچنین ویروسی مهم‌ترین شیوه و همچنین روش جهت رسیدن به آن هدف بوده می باشد.

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران با گفتن آنکه طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود، خاطرنشان کرد: در قالب اجرای آن طرح، اهداکنندگان خون از وجود آن ویروس ایمن می‌شوند و همچنین جوانان و همچنین متولدان سال شمسی ۷۳ به بعد، نسل ایمنی جهت اهداکنندگان در باره خطر صفر انتقال خون خواهند بود.

پورفتح‌الله تصریح کرد: هشدار نقل از ۷۰ قسمت و بخش رخداد خون و همچنین فرآورده‌های خونی در اشخاص سالمند می باشد و همچنین اشخاص در آن سنین مستلزم و نیاز بیشتری به خون و همچنین فرآورده‌های خونی پیدا می‌کنند.

او همچنین تاکید کرد: در صورتی که نتوانیم نسل جدید را به جمع اهداکنندگان بیفزاییم در بعدی دچار چالش خواهیم شد و همچنین به همین دلیل بایستی و حتما جهت جذب اشخاص جوون سرمایه‌گذاری کنیم و همچنین فرهنگ‌سازی در بین جوانان و همچنین دانشجویان ساخته یا ایجاد سرمایه پهناور و بزرگ و همچنین جذب اهداکنندگان مستمر را در پی دارد.

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران از امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک آن مجموعه با جمعیت هلال احمر خبر داد و همچنین گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین نهاد انتقال خون ایران و همچنین جمعیت هلال احمر منعقد شده که جهت استان‌ها نیز قرار بر امضا و همچنین اجرایی شدن می باشد که در آن ارتباط و رابطه جوانان و همچنین به کارگیری آن تیم سنی جهت مشارکت در امر اهدای خون اولین و همچنین مهمترین بحث آن تفاهم‌نامه می باشد.

پورفتح‌الله گفت: بحث داوطلبان نهاد انتقال خون ایران و همچنین مدیریت بحران را در خود دارد که بایستی و حتما نیروهای جوون را بایستی و حتما وارد کنیم و همچنین بی‌شک بهره بری و استفاده از فضاهای موجود در جمعیت هلال احمر و همچنین استقرار در واحدهای آن‌ مجموعه در سطح استان‌ها موجب تحقق هرچه بهتر اهداف ترسیم شده می‌می شود.

او همچنین افزود: در همه شهرستان ها انتقال خون بستر مورد مستلزم و نیاز را دارد و همچنین می‌قدرت در آن باره در سطح بین‌الملل با جمعیت هلال احمر همکاری مشترک داشت و همچنین در حال حاضر مهمترین نقطه جهت خطر صفر انتقال خون بحث سرمایه‌گذاری و همچنین تک‌چین بر روی اهداکنندگان مستمر بوده می باشد.

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران با اشاره به آنکه جهت من قابل پذیرش نیست که با رفت و آمد و مراجعه‌کنندگان و همچنین اهداکنندگان توجه و همچنین ارزش قائل نشویم و همچنین فضای اهداکننده بایستی و حتما بهترین و همچنین مجهز باشد، گفتن کرد: پرسنل نهاد انتقال خون ایران بایستی و حتما شامل بهترین خوش‌پوش بوده و همچنین بایستی و حتما به عنوان خوش‌رفتارترین کادر پرسنلی باشند.

پورفتح‌الله گفت: نهاد انتقال خون ایران تحولی عظیم در استانداردهای خود به‌وجود آورده‌ می باشد که سطح بالایی جهت آن استانداردهای جهانی در ایران تدوین شده ‌می باشد و همچنین معتقدیم که اهدای خون نماد همدلی و همچنین همبستگی شهروندان و مردم شهر در تمام کشورها بوده می باشد.

او همچنین افزود: اهدای خون در همه ادیان کاری خداپسندانه و همچنین ایثارگرانه ‌می باشد و همچنین در دین مبین اسلام نیز توجه و همچنین تاکید ویژه‌ای به مسائل همدلی و همچنین خداپسندانه دارد که اهدای خون نیز جزو آن کارهای ایثارگرانه‌ می باشد.

در آن اجلاس سیدحمیدرضا اسلامی، مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی، اظهار داشت: خراسان رضوی دومین تولیدکننده پلاسما و همچنین سومین تولیدکننده فرآورده‌های خونی در سطح کشور بوده و همچنین اداره کل انتقال خون  خراسان رضوی مستلزم و نیاز خونی ۵۹ بیمارستان و همچنین مرکز درمانی سطح استان را به‌روش منظم و همچنین بی‌وقفه تامین می‌کند.

او همچنین افزود: اداره کل انتقال خون خراسان رضوی امروز میزبان سی و همچنین هفتمین اجلاس مدیران کل آن نهاد در سراسر کشور می باشد تا چالش‌های پیش رو و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات آن حوزه را مورد بحث و همچنین بررسی کردن قرار گیرد و همچنین بهترین اراده و تصمیم راسخ در جهت رفع آن چالش‌ها اخذ شده و همچنین در گام بعد اجرایی و همچنین عملیاتی می شود. 

همچنین محمدرضا دارابی، ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد، اظهار داشت: نهاد انتقال خون ایران در طول سالهای قبل تحول بزرگی را در تولید خون مطابق با استانداردهای جهانی ساخته یا ایجاد کرده می باشد.

او همچنین افزود: اهدای خون نماد همدلی و همچنین همبستگی شهروندان و مردم شهر در تمام کشورها می باشد و همچنین در همه ادیان اهدای خون امری خداپسندانه و همچنین ایثارگرانه به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ش

مدیرعامل نهاد انتقال خون ایران: طرح واکسیناسیون هپاتیت B از مهرماه امسال آغاز می‌می شود در تاریخ ۹ August 2018 | 5:26 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …