خانه / اخبار خراسان / ۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد

۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد

۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد

|۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از تایباد، سردار ماشاالله جانثار عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در مرکز فرماندهی هنگ مرزی تایباد اظهار داشت: روند رو به رشد فعالیت اقتصادی در مرزهای شرقی کشور نشان از امنیت پایدار در نوار شرقی کشور می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه نیروهای مرزبانی کشور  در خراسان رضوی از بالاترین آمادگی ممکن برخوردار خواهند بود گفت: در صورتی که فردی یا تیمی ارادهای جهت وارد شدن به کشور به صورت غیرقانونی داشته باشد با شدیدترین برخوردارهای نظامی و همچنین قوانین و قانونی مواجه خواهد شد.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی عنوان کرد: نیروهای مرزبانی خراسان رضوی همواره تلاش داشته‌اند تا در سیطره ۸۳۵ کیلومتری مرزهای شرقی که تحت حفاظت آنها می‌باشد از وارد شدن هرگونه کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنند تا فرامین مقام معظم رهبری در خصوص جلوگیری از قاچاق کالا به ثمر بنشیند.

جانثار افزود: فعالیت‌های اطلاعاتی و همچنین عملیانی جهت جلوگیری از قاچاق مواد اعتیاد آور و مخدر در محدوده تحت حفاظت ما در بالاترین سطح خود قرار دارد و همچنین ما در آن راستا سال شمسی قبل توانستیم حدود یک تن انواع مواد اعتیاد آور و مخدر را قبل از وارد شدن به کشور کشف و همچنین ضبط کرده و همچنین قاچاقچیان را دستگیر کنیم.

او همچنین با اشاره به ماموریت های دیپلماسی مرزبانی کشور گفتن داشت: یکی از وظایف مرزبانی استیفای حقوق مرزنشین‌ها و همچنین استیفای حقوق جمهوری اسلامی می باشد و همچنین در آن باره نیز در سال شمسی قبل بیش از ۳۵۰ دیدار مرزی با مسئولین کشورهای همسایه جهت رسیدگی به شکایات گرفته شده می باشد.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرزهای سرخس، لطف آباد، باجگیران و همچنین دوغارون چند صددستگاه خودرو و همچنین هزاران فرد یا شخص اتباع کشورهای دیگر وارد شدن و همچنین خروج دارند که آن اتفاق ثمره از خودگذشتگی نیروهای مرزبانی جهت حفظ امنیت در مرزها و همچنین توسعه مولفه‌های اقتصادی در سایه آن امنیت می باشد.

جانثار با اشاره به اهمیت رصد الکترونیکی مرزهای کشور گفت: در حال حاضر ما از مولفه‌های بسیاری جهت جلوگیری از وارد شدن و همچنین خروج غیر قوانین و قانونی اشخاص و همچنین یا کالاهای قاچاق بهره بری و استفاده می‌کنیم که کوادکوپتر تازه ترین و جدیدترین آنهاست و همچنین در آن باره نیز در نظر داریم تا در بعدی از ظرفیت‌های غیره ای همچون پهبادهای رصدگر در مرزهای شرقی کشور بهره بری و استفاده کنیم.

او همچنین گفتن آنکه همدلی و همچنین اتحاد میان نیروهای نظامی در کشور فوق العاده می باشد تصریح کرد: نیروهای مرزبانی در خراسان رضوی با بهره گیری از ظرفیت‌های سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش شمال شرق، قوه انتظامی استان، دستگاه های امنیتی و همچنین نهادهای اطلاعاتی توانسته می باشد بسیاری از راه‌های نفوذ به خاک جمهوری اسلامی ایران را جهت متجاوزان مسدود کند.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی با اشاره به بحث کشف کالای قاچاق گفت: کشفیات کالا در مرزهای خراسان رضوی با کشورهای همسایه حجیم و همچنین گسترده نیست ولی باید توجه داشت با آن حال از ابتدای سال شمسی به تا حال بیش از ۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای آن استان کشف و همچنین ضبط شده می باشد.

انتهای پیام/ش

۴۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای خراسان رضوی کشف شد در تاریخ ۱۱ August 2018 | 1:06 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …