خانه / اخبار خراسان / مشهد| بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه حکیم توس کلید می‌خورد

مشهد| بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه حکیم توس کلید می‌خورد

مشهد| بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه حکیم توس کلید می‌خورد

|مشهد| بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه حکیم توس کلید می‌خورد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، اوضاع نابسامان چندین سال شمسی اخیر محدوده جلوخان آرامگاه فردوسی مشهد گویا قرار می باشد به زودی مشخص کردن تکلیف می‌می شود و همچنین اتفاقاتی خوشایند جهت ورودی یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های میراثی کشور رقم بخورد.

آن کلیات به همراه نقشه طرح به امضا رسیده و همچنین بر مبنای آن هم، کمیته‌ای پنج‌نفره تا هفته بعدی جهت بررسی کردن جزئیات طرح مذکور راهی مشهد خواهند شد.

مسعود ریاضی؛ ریاست کمیسیون ویژه توسعه و همچنین عمران توس شورای شهرستان مشهد در آن باره می‌گوید: بررسی کردن آن جزئیات مرتبط به اقدامات نازک‌کاری همچون جانمایی آب‌نماها، باغچه‌ها و همچنین مسیرهایی که در طرح در نظر گرفته شده می باشد و همچنین با طی شدن آن مسیر، کار مشاور طرح که شهرداری مشهد با او قرارداد هم امضا کرده می باشد شروع می‌می شود.

او همچنین در مورد اعتبار مورد‌مستلزم و نیاز آن طرح افزود: هنوز زیرا و به درستی که نقشه‌ها آماده نشده می باشد نمی‌قدرت رقم دقیقی جهت اجرای آن پروژه اعلام کرد ولی باید توجه داشت بر اساس برآوردهای ابتدایی و اولیه پیش‌بینی می‌می شود حدود ١۴ میلیارد تومان جهت اتمام آن هم هزینه می شود.

از سوی دیگر مکرمی فر؛ مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز می‌گوید: طرح جلوخان آرامگاه به مساحت ۶٫۵ هکتار می باشد که تفاهمنامه‌ای در آن باره با شورای شهرستان و همچنین شهرداری به انجام رسیده می باشد؛ در جلسه اخیر، جزئیات طرح و همچنین کلیات تصویب شده و مصوب قانون به تصویب رسید و همچنین ابلاغ شد و همچنین امیدواریم به زودی شاهد اجرای طرح مذکور باشیم و همچنین به زودی اقدامات اجرایی جلوخان فردوسی خواهیم بود.

او همچنین خاطرنشان کرد: حفظ درختان بومی در آن جلوخان در دستور کار قرار دارد و همچنین طبیعت منطقه نیز بایستی و حتما حفظ می شود و همچنین تاکید می باشد که سازه‌ای در آنجا نداشته باشیم و همچنین حجمی در آن فضا شکل نگیرد تا آن فضا پیشخوانی جهت علاقمندان به فردوسی و همچنین گردشگران باشد و همچنین مسیرهای پیاده رو و همچنین سواره رو جهت گردشگران در آن منطقه مشخص شده می است و خواهد بود.امیدواریم طی آن ماه و همچنین ماه بعدی شاهد اقدامات اجرایی در جلوخان باشیم.

انتهای پیام/م

مشهد| بازپیرایی جلوخان باغ آرامگاه حکیم توس کلید می‌خورد در تاریخ ۱۷ August 2018 | 4:33 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …