خانه / اخبار خراسان / میل کوره روستای همت آباد مشهد نباید تخریب می شود؛ ماجرای احداث مجوز پمپ بنزین در محل کوره

میل کوره روستای همت آباد مشهد نباید تخریب می شود؛ ماجرای احداث مجوز پمپ بنزین در محل کوره

میل کوره روستای همت آباد مشهد نباید تخریب می شود؛ ماجرای احداث مجوز پمپ بنزین در محل کوره

|میل کوره روستای همت آباد مشهد نباید تخریب می شود؛ ماجرای احداث مجوز پمپ بنزین در محل کوره از خراسان مسکن|

قاضی محمد بخشی محبی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: هفته قبل بازدیدی از کال سیاسک به همراه معاونان آب منطقه‌ای خراسان رضوی داشتیم؛ در یکی از روستاها به نام همت‌آباد؛ میل کوره‌ای وجود دارد که در کنار جاده می باشد و همچنین ارتفاع بسیاری دارد و همچنین شهروندان و مردم شهر محل معتقد بودند آن کوره نماد روستایشان می باشد.

دست یار دادستان مشهدمقدس گفتن کرد: ولی باید توجه داشت تبلیغات‌نویسی روی آن هم سبب خراب شدن نمای محل شده می باشد؛ مشهد نیز زائر و همچنین توریست بسیاری دارد ولی باید توجه داشت از ظرفیت‌های فرهنگی و همچنین گردشگری آن هم بهره بری و استفاده نمی‌می شود و همچنین یکی از اینها، میل کوره‌ها می باشد؛ صحیح می باشد که نمی‌قدرت اینها را ثبت ملی کرد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما از آنها محافظت کرد.

بخشی محبی ادامه داد: یکی از وظایف میراث فرهنگی‌ها، صیانت از آثاری می باشد که در بعدی می‌تواند به عنوان میراث فرهنگی قلمداد می شود و همچنین از آن جهت می باشد که ما به عنوان حقوق عامه اینها برایمان شامل اهمیت می باشد و همچنین بایستی و حتما به آنها توجه کرد و همچنین پاسخی که امروز اداره میراث فرهنگی داد آن بود که یکی از میله‌‌های کوره‌ها ثبت شده و همچنین باره جهت ثبت میل دوم نیز در حال فراهم شدن می باشد.

او همچنین گفت: در شهرهای استان از آن قبیل میل‌‌ها خیلی زیاد زیاد داریم و همچنین می‌تواند جهت روستا جاذبه گردشگری مناسبی باشد؛ امروز تعدادی از ساکنین روستا رفت و آمد و مراجعه داشتند و همچنین عنوان داشتند که از تخریب آن میل ناراضی خواهند بود و همچنین از ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف آن پیشامد جدید نگران کننده می باشد. در مجاورت آن میل دکل فشار قوی برق وجود دارد و همچنین خسارت به میل ممکن می باشد معظلات و مسائل و مشکلات قطعی برق را نیز ساخته یا ایجاد کند.

دست یار دادستان مشهدمقدس گفتن کرد: آن پیشامد جدید جهت ساکنین و همچنین مجاوران خطرآفرین می باشد و همچنین ممکن می باشد مشکلاتی را ساخته یا ایجاد کند و همچنین دهیار را نیز امروز احضار کردیم و همچنین عنوان شد بلافاصله محل پلمپ شده و همچنین اجازه ادامه تخریب داده نشده و همچنین فردی که مدعی مالکیت زمین می باشد عنوان کرده آن زمین را خریداری کرده و همچنین قرار می باشد پمپ بنزین احداث کند. شرکت ملی پخش فرآورده‌های ملی چگونه و چطوری مجوز جهت آن فضا ساخته یا ایجاد کرده؟ تخریب آن کوره ممکن می باشد با واکنش شدید شهروندان و مردم شهر روبرو می شود.

بخشی محبی عنوان کرد: شهروندان و مردم شهر منطقه معتقد خواهند بود نباید آن کوره تخریب می شود و همچنین قطعا مراحل قوانین و قانونی مرتبط به آن پیشامد جدید را دنبال می‌کنیم؛ تخریب آن کوره به مصلحت شهروندان و مردم شهر نیست زیرا می‌تواند ظرفیت گردشگری ساخته یا ایجاد کند و همچنین در حال حاضر نیز نماد روستا می باشد. مکاتبه‌ای با فرماندار مشهد داشتیم تا مانع تخریب آن فضا شوند و همچنین آن نماد بایستی و حتما جهت روستای همت آباد مشهد باقی بماند.

انتهای پیام/م

میل کوره روستای همت آباد مشهد نباید تخریب می شود؛ ماجرای احداث مجوز پمپ بنزین در محل کوره در تاریخ ۲۱ August 2018 | 7:36 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …