خانه / اخبار خراسان / بعضی به‌جای عکس گرفتن با هنرمندان به دنبال توسعه زیرساخت‌های تئاتر مشهد باشند

بعضی به‌جای عکس گرفتن با هنرمندان به دنبال توسعه زیرساخت‌های تئاتر مشهد باشند

بعضی به‌جای عکس گرفتن با هنرمندان به دنبال توسعه زیرساخت‌های تئاتر مشهد باشند

|بعضی به‌جای عکس گرفتن با هنرمندان به دنبال توسعه زیرساخت‌های تئاتر مشهد باشند از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، جعفر مروارید ظهر امروز در جمع افراد شورای سیاست‌گذاری و همچنین مجریان بیست و همچنین هشتمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی (رضوان) اظهار داشت: حمایت از هنرمندان یک افتخار مهم می باشد و همچنین خدمت و همچنین حمایت از هنرمندان فضا و همچنین موقعیتی می باشد که نباید تغییر پیدا کردن به موقعیتی جهت فخرفروشی می شود.

او همچنین افزود: هر فعالیت و همچنین تولید فرهنگی و همچنین هنری حاصل کاری جمعی و همچنین چندلایه می باشد که رسانه‌ها بایستی و حتما آن جمعی بودن و همچنین نقش قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف را نشان دهند.

مدیر کل فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: رسانه نباید با ارائه یک تصویر و همچنین پهناور و بزرگ کردن یک فرد یا یک لایه، کار جمعی فرهنگی را به نام یک فرد یا جریان مصادره کند؛ آن هم هم به گونه‌ای که شاید آن هم فرد تنها و فقط به دنبال یک پز سیاسی باشد.

مروارید تصریح کرد: به عنوان مثال زمانی که یک دیدن کردن و نمایش روی صحنه می‌رود قسمت و بخش‌های مختلفی از خود تیم تا قسمت و بخش‌های بیرونی و همچنین دستگاه‌های قوانین و قانونی با یکدیگر همکاری می‌کنند تا اتفاق خوبی بیفتد، ولی باید توجه داشت بعضی تنها و فقط در زمان پس نتیجه آن می شود که دادن و همچنین هنگام و زمانی که که دیدن کردن و نمایش روی صحنه می‌رود ناگهان ظاهر می‌شوند و همچنین با عکس گرفتن و همچنین پر رنگ کردن حضور خود به گونه‌ای جلوه می‌دهند که گویی اجرای آن هم کار حاصل کار آن هم‌ها بوده می باشد. در واقع کار را در فضای عمومی به نام خود مصادره می‌کنند و همچنین مسئولیت‌های آن هم را البته هیچ گاه نمی‌پذیرند.

او همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که علاقمند به هنر و همچنین به دنبال توسعه تئاتر هستیم، می‌توانیم به جای خریدن یک سانس یا دو سانس از یک دیدن کردن و نمایش و همچنین یا گرفتن عکس در هنگام اجرای دیدن کردن و نمایش‌ها، به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن توسعه زیرساخت‌های نمایشی در شهرستان باشیم. چرا به روش جدی و همچنین عملیاتی به دنبال تأسیس سالن‌های متنوع در تئاتر مشهد نیستیم، که اثری ماندگارتر دارد؟ علت آن هم می باشد که آن گونه فعالیت‌ها زمان‌بر بوده و همچنین امکان بهره بری و استفاده تبلیغی و همچنین کوتاه‌مدت را ندارد.

مدیرکل فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به آنکه همه بایستی و حتما با کار و همچنین تلاش در مسیر اعتلای فرهنگ گام بردارند، گفت: مهم نیست که امروز شخص مروارید در آن جایگاه قرار گرفته می باشد. عمل او می باشد که اهمیت دارد. امروز من هستم و همچنین ممکن می باشد فردا نباشم پس به جای کار تبلیغی بایستی و حتما به دنبال آن باشیم که کار ماندگار و همچنین موثر انجام دهیم نه اقداماتی که خودمان را مطرح نماید.

مروارید در ادامه گفت: نقش اداره فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی صیانت از هنر و همچنین هنرمندان می باشد، گاهی جهت صیانت و همچنین حفظ جان یک فرد ممکن می باشد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری باشد او را جراحی کنیم. هر چند جراحی فی‌نفسه مطلوب نیست، ولی باید توجه داشت گاهی جهت حفظ جان فرد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد.

او همچنین افزود: دستگاه‌های اجرایی هم ممکن می باشد گاهی جهت حفظ و همچنین صیانت از یک کار جراحی‌هایی را انجام دهند، ولی باید توجه داشت متأسفانه بعضی رسانه‌‌ها و همچنین اشخاص به آن پیشامد جدید توجه نمی‌کنند و همچنین در کلیت یک اتفاق فرهنگی پهناور و بزرگ و همچنین خوب، تنها و فقط اقدامات کوچکی را که آن هم هم در راستای حراست و همچنین صیانت از هنر افتاده می باشد بزرگنمایی می‌کنند.

مدیر کل فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ادامه گفت: بعضی بدون توجه به لایه‌های مختلفی که در اجرای یک رویداد فرهنگی می‌افتد به اقدامات جزیی و همچنین کم‌اهمیت می‌پردازند و همچنین ساخته یا ایجاد حاشیه می‌کنند و همچنین از حفظ حقوق شهروندی سخن می‌گویند.

مروارید اضافه کرد: مثلا در صورتی که در یک بیلبورد شهری دگرگونی و تغییری داده شده که آن هم هم سلیقه‌ای نبوده و همچنین جهت حمایت از خود اثر گرفته شده، اداره فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی مشهد متهم به سلیقه‌نگری، بخشی‌نگری و همچنین تضییع حقوق شهروندان می‌گردد، ولی باید توجه داشت هنگام و زمانی که آن هم دیدن کردن و نمایش با ١٣۵ دقیقه تأخیر روی صحنه می‌رود، هیچ‌کس دم از تضییع حقوق شهروندان نمی‌زند یا آنکه از وسعت و همچنین توسعه امروز تئاتر در مشهد سخن نمی‌گویند و همچنین تنها و فقط به یک اقدام بازدارنده ارشاد می‌پردازند.

او همچنین در ادامه گفت: با سانسور مخالف هستم، ولی باید توجه داشت از طرفی بایستی و حتما حساسیت‌ها و همچنین ویژگی‌های شهرستان مشهد را حفظ کنیم.

انتهای پیام/ ع

بعضی به‌جای عکس گرفتن با هنرمندان به دنبال توسعه زیرساخت‌های تئاتر مشهد باشند در تاریخ ۳۱ August 2018 | 8:51 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …