خانه / اخبار خراسان / مشهد| قهرمان سنگ‌نوردی آسیا: "5 سکه" پاداش قهرمانی مسابقات آسیایی‌ بعد از ۲ سال شمسی به دستم رسید

مشهد| قهرمان سنگ‌نوردی آسیا: "5 سکه" پاداش قهرمانی مسابقات آسیایی‌ بعد از ۲ سال شمسی به دستم رسید

مشهد| قهرمان سنگ‌نوردی آسیا: "5 سکه" پاداش قهرمانی مسابقات آسیایی‌ بعد از ۲ سال شمسی به دستم رسید

|مشهد| قهرمان سنگ‌نوردی آسیا: "5 سکه" پاداش قهرمانی مسابقات آسیایی‌ بعد از ۲ سال شمسی به دستم رسید از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، خراسان‌رضوی یکی از استان‌های قدرتمند در کوهنوردی و همچنین سنگ نوردی می باشد، ورزشکاران بسیاری در رشته سنگ نوردی فعالیت می‌کنند و همچنین بعضی از آنها شامل چندین مدال در سطوح متنوع و گوناگون و مختلف اعم از کشوری، جهانی، آسیایی و همچنین نظایر آنها خواهند بود.

پوریا کریم‌پور؛ قهرمان آسیایی سنگ نوردی با حضور در تحریریه خراسان مسکن در مشهد در ارتباط با شرایط ورزشکاران سنگ نوردی خراسان رضوی ذکر نکاتی را حائز اهمیت شمرد، همچنین در ارتباط با مقدار و اندازه و میزان همکاری متولیان سنگ نوردی استان توضیحاتی را ارئه کرد که مشروح آن هم را در متن زیر می‌خوانید:

خراسان مسکن: هزینه اعزام ورزشکاران سنگ نوردی خراسان رضوی توسط چه ارگانی تأمین می‌می شود؟

کریم‌پور: بودجه هیئت کوهنوردی خراسان رضوی جهت انجام بعضی از مسائل اندک بوده و همچنین نمی‌قدرت از آنها درخواست بسیاری داشت، در حال حاضر تنها اقدامی که بایستی و حتما صورت گیرد متمایز کردن فدراسیون کوهنوردی و همچنین صعودهای اسپورت و ورزشی از سنگ نوردی و همچنین تشکیل فدراسیونی با نام سنگ نوردی می باشد، با آن امر می‌قدرت بودجه بیشتری را جهت آن رشته در نظر گرفت.

در غیر آن صورت دست کم بایستی و حتما توجه و همچنین اهمیت بیشتری به آن رشته اسپورت و ورزشی می شود تا آنها نیز بتوانند به خوبی از حق خود برخوردار باشند، البته در حال حاضر فدراسیون به خوبی مدیریت می‌کند و همچنین تعاملات مطلوبی میان ورزشکاران و همچنین آن نهاد برقرار می باشد ولی باید توجه داشت در صورت وجود شرایط بهتر در فدراسیون ورزشکاران نیز ارتقاء می‌یابند.

خراسان مسکن: آیا امسال از قهرمانان و همچنین مدال‌آوران مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف نظیر جهانی و همچنین آسیایی تجلیل به عمل آمده می باشد؟

کریم‌پور: امسال مراسم تجلیل برگزار شده و همچنین از قهرمانان و همچنین مدال‌آوران تقدیر به عمل آمد، در مورد جوایز نیز گفتنی می باشد که نباید به موضوعات غیر مهم فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کرد، ورزشکاران در صورت تمایل به پیشرفت بایستی و حتما تنها تلاش خود را به کار گیرد و همچنین ذهن خود را جهت رسیدن به قهرمانی درگیر کند.

خراسان مسکن: ورزشکاران به چه مقدار و اندازه و میزان می‌توانند از نظر فرهنگی و اجتماعی آزاد باشند؟ آیا آن دسته از اشخاص درگیر مسائل متنوع و گوناگون و مختلف خواهند بود؟

کریم‌پور: بسیاری از دغدغه‌ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات در ورزش وجود دارد، ورزش درآمدی نداشته و همچنین ورزشکاران نمی‌توانند خود را تأمین کنند، آنها به دلیل مشغله‌های خیلی زیاد نمی‌توانند به راحتی درس بخوانند و همچنین یا در شغلی فعالیت کنند، در صورت دنبال کردن ورزش حرفه‌ای بسیاری از درگیری‌های فکری وجود دارد.

بعد از رها کردن ورزش نمی‌قدرت به راحتی مسائل روزمره خود را گذراند، معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری مانند موارد مذکور جهت فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردن وجود دارد ولی باید توجه داشت ورزشکاران نباید به آنها توجه کنند و همچنین عدم اخذ پاداش کوچک‌ترین مشکلی می باشد که می‌تواند وجود داشته باشد.

خراسان مسکن: آیا جهت فعالیت ورزشکاران خراسان رضوی قراردادهایی انعقاد می‌می شود؟

کریم‌پور: انعقاد قرارداد مستلزم وجود تیم می باشد، در خراسان رضوی و همچنین به روش کلی ایران تیمی وجود ندارد، اروپا و همچنین آمریکا جوایز بزرگی به ورزشکاران می‌دهند ولی باید توجه داشت در کشور ما به روش کلی تنها مسابقات برگزار می‌می شود، لیگ‌ها برگزار نشده و همچنین حقوقی نیز در آن باره جهت ورزشکاران در نظر گرفته نمی‌می شود.

خراسان مسکن: ورزشکاران سنگ نوردی چه جوایزی در ازای مقام‌های کسب شده خود اخذ می‌کنند؟

کریم‌پور: ورزشکاران در مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف جوایز متفاوتی می‌گیرند، به عنوان مثال جدا از جوایز کوچکی که در کنار هر مسابقاتی به ورزشکاران اهدا می‌می شود، اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی جهت مدال‌آوری‌ام در مسابقات آسیایی جوانان و نوجوانان و همچنین جوانان پنج سکه در نظر گرفته بود که بعد از دو سال شمسی به بنده رسید.

خراسان مسکن: ارتباط ورزشکاران سنگ نوردی با اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی چگونه می باشد؟ آیا از همکاری آن ارگان رضایت دارید؟

کریم‌پور: اطراف اداره کل ورزش و همچنین جوانان خراسان رضوی پر از ورزشکاران مدال‌آور در رشته‌های اسپورت و ورزشی متنوع و گوناگون و مختلف می باشد، شرایط آن ارگان نیز جهت حمایت اکثرا و بیشتر فراهم نیست و همچنین نمی‌قدرت انتظار بیشتری از آن هم داشت.

خراسان مسکن: به‌عنوان قهرمان آسیایی سنگ‌نوردی چه مشکلاتی دارید؟

کریم‌پور: در حال حاضر سنگ نوردی را در بُعد کشوری دنبال نمی‌کنم، قهرمانی در سطوح بالاتر نیز دغدغه‌های بسیاری داشته که آن معظلات و مسائل و مشکلات گریبان‌گیر ورزشکاران می‌می شود، سنگ‌نوردانی که در سطح جهان مبارزه می‌کنند در بحث هزینه‌های رفت و همچنین آمد معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری دارند.

خراسان مسکن: مخارج سنگ‌نوردی چگونه می باشد؟ به روش مثال کفش سنگ نوردی را چگونه تهیه می‌کنید؟

کریم‌پور: در حال حاضر هر روز خدا ۴۰ هزار تومان تنها هزینه رژیم غذایی ورزشکار حرفه‌ای و همچنین مدال‌آور آسیایی می باشد، همچنین و علاوه بر آن هم آن ورزش تجهیزات گرانبهایی دارد، به عنوان مثال بایستی و حتما هر دو ماه یک کفش یک میلیون و همچنین ۲۰۰ هزار تومانی خریداری کنم، مواردی مانند خرید مکمل‌های مربوطه و همچنین تمرینات اجرایی در باشگاه‌ها هزینه‌های قابل توجهی می باشد که ورزشکاران را نگران می‌کند.

خراسان مسکن: با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات موجود در سنگ نوردی، آیا ورزشکاران با اشتیاق آن ورزش را ادامه می‌دهند؟ به تا حال آن ورزش را جهت مدتی کنار گذاشته‌اید؟

کریم‌پور: هزینه‌های سنگ‌نوردی از قبل افزایش چشمگیری داشته ولی باید توجه داشت ورزشکاران نمی‌توانند آن رشته اسپورت و ورزشی را کنار بگذارند، نرخ وسایل داخلی و همچنین خارجی تفاوت چندانی ندارد ولی باید توجه داشت به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف کفش‌‌های تولیدی خارجی را تهیه می‌کنم، معمولاً کفش‌های خود را در مواقع اعزامم در سایر کشورها خریداری می‌کنم.

تحریم‌ها در مبحث قیمت و نرخ ها و همچنین سختی وارد شدن آنها به ایران تأثیر بسیاری داشته و همچنین به همین دلیل مجبور به خرید آنها در سایر کشورها شده ام، بایستی و حتما تدابیری در آن باره صورت گیرد، ورزشکاران از نظر بودجه‌ای در شرایط مطلوبی قرار ندارند.

خراسان مسکن: به عنوان ورزشکار سنگ نوردی چه درخواستی از مسئولان دارید؟

کریم‌پور: بایستی و حتما باره ورزش جهت جوانان فراهم می شود و همچنین توانایی‌های آنها افزایش یابد، به دلیل پرداخت هزینه‌های گزاف در ورزش، بسیاری از شهروندان در سن بنده به راه‌های اشتباه کشیده شدند، استعدادهای مطلوبی در کشور دیدن می‌می شود ولی باید توجه داشت حتی جهت کم خرج‌ترین ورزش‌ها امکانات مناسب و همچنین کافی وجود ندارد.

جهت رفتن به استخر و همچنین اجرای نرمش بایستی و حتما مبالغ بالایی را پرداخت کرد، چرا نباید امکاناتی وجود داشته باشد که جوانان به راه درستی هدایت شده و همچنین آلوده به اشتباه‌های جبران‌ناپذیر خود نشوند؟ قطعاً اشخاص با اهداف پهناور و بزرگ به راه‌های فرعی نمی‌روند.

هنگام و زمانی که جوانان مسائل اشتباه را انجام دهند جامعه نمی‌تواند به مسیر درستی هدایت می شود، ورزشکاران بایستی و حتما به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن پیروزی در مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف باشند و همچنین خود را درگیر مشکلاتی نظیر هزینه‌های تجهیزات و همچنین مکمل‌ها نکنند، آن امر تا زمانی که معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و مالی رفع نشود امکان پذیر نیست.

خراسان مسکن: آیا ورزش سنگ نوردی خطرناک می باشد؟ چه افرادی می‌توانند در آن هم فعالیت کنند؟

کریم‌پور: علی رغم انظار و افکار عمومی خطر سنگ‌نوردی از فوتبال کمتر می باشد، آسیب‌های موجود در سایر ورزش‌ها خیلی زیاد اکثرا و بیشتر از سنگ‌نوردی می باشد ولی باید توجه داشت بسیاری از شهروندان از آن موضوع مطلع نیستند، دیدگاه سایرین بایستی و حتما در آن باره تغییر یابد.

انتهای پیام/ ز

مشهد| قهرمان سنگ‌نوردی آسیا: "5 سکه" پاداش قهرمانی مسابقات آسیایی‌ بعد از ۲ سال شمسی به دستم رسید در تاریخ ۲ September 2018 | 9:17 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …