خانه / اخبار خراسان / ۸۳ قسمت و بخش ظرفیت سدهای خراسان‌رضوی "خالی" می باشد‌

۸۳ قسمت و بخش ظرفیت سدهای خراسان‌رضوی "خالی" می باشد‌

۸۳ قسمت و بخش ظرفیت سدهای خراسان‌رضوی "خالی" می باشد‌

|۸۳ قسمت و بخش ظرفیت سدهای خراسان‌رضوی "خالی" می باشد‌ از خراسان مسکن|

محمد علایی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: مقدار و اندازه و میزان کنونی منابع آب‌های سطحی در آن استان با کاهش ۴۳ درصدی نسبت به میانگین بلندمدت روبه‌رو می باشد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان‌رضوی کاهش بارندگی، تغییر در نوع بارش و همچنین افزایش حرارت را عوامل اثرگذار در کاهش آب‌های سطحی در خراسان رضوی ذکر و همچنین گفت: در حال حاضر مقدار و اندازه و میزان آب رودخانه‌ها به دلیل بارش کم برف در آن استان کاهش یافته می باشد.

او همچنین گفتن کرد: در حالی که میانگین بارندگی ۴۰ ساله در خراسان رضوی ۲۵۰ میلیمتر نقل از شده، میانگین بارندگی ۱۵ ساله در آن استان به ۲۰۹ میلیمتر و همچنین میانگین بارش ۱۰ ساله به ۱۹۸میلیمتر تقلیل یافته می باشد. هم اکنون تنها ۱۷ قسمت و بخش از ظرفیت سدهای سطح آن استان پرآب می باشد و همچنین ۸۳ قسمت و بخش آنها خالی از آب می باشد.

علایی مقدار و اندازه و میزان آب جمع شده کنونی در پشت سدهای خراسان رضوی ۲۶۷ میلیون مترمکعب اعلام و همچنین گفتن کرد: آن حجم نسبت به سال شمسی قبل کاهش قابل توجهی داشته می باشد.جهت مدیریت آب در خراسان رضوی با توجه به تغییرات اقلیمی رخ داده و همچنین تداوم بلندمدت خشکسالی بایستی و حتما طرحی مدون می شود که مبنای آن هم سازگاری با کم آبی باشد.

انتهای پیام/ ز

۸۳ قسمت و بخش ظرفیت سدهای خراسان‌رضوی "خالی" می باشد‌ در تاریخ ۴ September 2018 | 9:50 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …