خانه / اخبار خراسان / مشهد|نایب قهرمان جهانی سوارکاری: سوارکاری با «باندبازی» پیش می‌رود؛ نقش پررنگ دلالان در انتقال اسب‌های اروپایی به ایران

مشهد|نایب قهرمان جهانی سوارکاری: سوارکاری با «باندبازی» پیش می‌رود؛ نقش پررنگ دلالان در انتقال اسب‌های اروپایی به ایران

مشهد|نایب قهرمان جهانی سوارکاری: سوارکاری با «باندبازی» پیش می‌رود؛ نقش پررنگ دلالان در انتقال اسب‌های اروپایی به ایران

|مشهد|نایب قهرمان جهانی سوارکاری: سوارکاری با «باندبازی» پیش می‌رود؛ نقش پررنگ دلالان در انتقال اسب‌های اروپایی به ایران از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، ایران و همچنین خراسان رضوی مملو از ورزشکاران سوارکاری قهاری می باشد که بسیاری از آنها جهت پیشرفت اکثرا و بیشتر در تهران سکونت گرفتند، ورزشکاران با وجود استعداد بالا، مورد حمایت وزارت ورزش و همچنین جوانان نبودند، با آن حال بسیاری از آنها هنوز در سوارکاری فعالیت می‌کنند.

بنیامین اژدرافشار؛ نایب قهرمان جهانی سوارکاری، با حضور در تحریریه خراسان مسکن در مورد سختی‌ها و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات سوارکاری در خراسان رضوی ذکر نکاتی را حائز اهمیت شمرد، همچنین در ارتباط با اوضاع ورزشکاران توضیحاتی را ارئه کرد که مشروح آن هم را در متن زیر می‌خوانید:

خراسان مسکن: فعالیت خود را از چه زمانی آغاز کردید و همچنین چه افتخاراتی را به تا حال کسب کرده‌اید؟

اژدرافشار: متولد سال شمسی ۶۲ هستم و همچنین از سال شمسی ۷۰ سوارکاری را در قسمت و بخش حرفه‌ای دنبال کردم، از سال شمسی ۷۳ در مسابقات کشوری در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف حضور یافتم و همچنین نخستین مدالم را در مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان سال شمسی ۷۵ کسب کردم، بعد از آن هم در رده‌های جوانان و همچنین بزرگسالان نیز فعال بودم، در قسمت و بخش مربی‌گری نیز دوره‌هایی گذراندم.

خراسان مسکن: خراسان‌رضوی به چه مقدار و اندازه و میزان در سوارکاری پیشرفت داشته می باشد؟

اژدرافشار: تمامی ورزشکاران سوارکاری خراسانی هم سطح با بنده جهت درآمدزایی بهتر در حال حاضر در تهران زندگی می‌کنند ولی باید توجه داشت به دلیل تعصبی که به مشهد دارم، هنوز ساکن آن شهرستان هستم و همچنین می‌خواهم سبب پیشرفت ورزشکاران استان شوم، انظار و افکار غلطی در ارتباط با حفظ سوارکاری توسط پیشکسوتان وجود دارد ولی باید توجه داشت آن مورد صحیح نیست. سوارکاران ماهر در سایر استان‌ها با افتخار در محل سکونت خود تمرین و همچنین فعالیت می‌کنند ولی باید توجه داشت در حال حاضر مشهد جای خالی پیشکسوتان سوارکاری را حس می‌کند، تنها افتخارات آن استان، تاریخ آن رشته اسپورت و ورزشی می باشد.

خراسان مسکن: سوارکاری در خراسان‌رضوی چه تاریخ و همچنین قبل‌ای دارد؟

اژدرافشار: در قبل رویدادهای مثبتی اتفاق افتاده و همچنین سوارکاران ماهری در مشهد ساکن بودند ولی باید توجه داشت تمامی امکانات جهت آنها فراهم بود، به عنوان مثال حکومت اسب‌های آماده‌ای در اختیار سوارکاران می‌گذاشت و همچنین ورزشکاران به راحتی و همچنین بدون دغدغه فعالیت می‌کردند، آنها در قبل هیچ دغدغه‌ای نداشتند و همچنین به خوبی پس نتیجه آن می شود که گیری می‌کردند.

خراسان مسکن: در حال حاضر آن امر بررسی کننده و پروهشگر می‌می شود؟ به چه مقدار و اندازه و میزان ورزشکاران سوارکاری خراسان‌رضوی از سوی مسئولان حمایت می‌شوند؟

اژدرافشار: در حال حاضر ورزشکاران سوارکاری خراسان رضوی تمامی هزینه‌های ناشی از فعالیت اسپورت و ورزشی را شخصاً پرداخت می‌کنند، به تا حال ورزشکاران تمامی امکانات سوارکاری را به تنهایی فراهم ساخته‌اند و همچنین هیچ ارگانی به آنها کمک نرسانده می باشد، بایستی و حتما آن پیشامد جدید مورد بررسی کردن قرار گیرد.

خراسان مسکن: از ابتدای سال شمسی به تا حال در چه مسابقاتی شرکت کرده‌اید؟

اژدرافشار: امسال به دلیل بالا بودن هزینه‌های شرکت در مسابقات متنوع و گوناگون و مختلف نظیر کشوری، تنها در مشهد فعالیت داشتم و همچنین مسابقات داخل استان را گذراندم، سوارکاری هزینه‌های سرسام‌آوری دارد و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات متعددی ورزشکاران را در نقطه‌ای نگه می‌دارد، نرخ تجهیزات سوارکاری افزایش یافته و همچنین نمی‌قدرت به راحتی در آن هم فعالیت داشت.

خراسان مسکن: سوارکاری جدا از اسب به چه تجهیزاتی احتیاج دارد؟ آیا به تا حال آنها جهت ورزشکاران تهیه نشده می باشد؟

اژدرافشار: مخارجی در باره‌های خریداری اسب مطلوب، تهیه مکمل‌های اسب‌ها و همچنین نظایر آنها وجود دارد که نمی‌قدرت به تنهایی آنها را تهیه کرد، آن موارد به سختی وارد ایران شده و همچنین به همین دلیل هزینه‌های بالایی دارد، بسیاری از اشخاص با وجود علاقه و همچنین تمایل خیلی زیاد فعالیت در سوارکاری نمی‌توانند مخارج آن هم را قبول کنند.

خراسان مسکن: هیئت سوارکاری خراسان رضوی توسط اسپانسرها حمایت می‌شوند؟

اژدرافشار: هیئت سوارکاری خراسان‌رضوی نمی‌تواند اسپانسر جذب کند، بایستی و حتما اسپانسرها به صورت فردی یا شخصی وارد شده و همچنین به ورزشکاران به صورت مستقیم کمک رسانند، در حال حاضر ورزشکاران در انتظار کمک‌های اسپانسرها خواهند بود ولی باید توجه داشت هیچ یک از آنها از ورزشکاران سوارکاری حمایت نمی‌کند.

خراسان مسکن: ورزشکاران در چه محلی تمرینات خود را اجرا می‌کنند؟

اژدرافشار: هیچ مکانی به روش اختصاصی در اختیار ورزشکاران سوارکاری خراسان رضوی قرار نمی‌گیرد و همچنین آنها بایستی و حتما جهت فعالیت، محل اسپورت و ورزشی مناسبی جهت خود تهیه کنند و همچنین هزینه تمامی مسائل مربوطه را انجام دهند، وزارت ورزش و همچنین جوانان به تا حال در آن باره وارد همکاری با ورزشکاران نشده می باشد.

خراسان مسکن: اسب‌های سوارکاری به چه نحوی تهیه می‌می شود؟ آیا ارگان‌ها در آن مورد نیز حمایت نمی‌کنند؟

اژدرافشار: سوارکاران خراسان رضوی بایستی و حتما اسب‌های خود را شخصاً تهیه کنند و همچنین یا آن که اسپانسری جهت خود بیابند، در حال حاضر بنده با چندین اسب تمرین دارم که هیچکدام از آنها به خودم تعلق ندارد، بایستی و حتما ارگان‌ها اسب‌های مطلوب در اختیار ورزشکاران قرار دهند.

خراسان مسکن: اسب‌های ایرانی می‌توانند به جای اسب‌هایی با نژاد اروپایی وارد مسابقات شوند؟

اژدرافشار: اسب‌های ایرانی قادر به انجام فعالیت‌های سنگین نیستند، هیچ اسبی از نژاد ایرانی نمی‌تواند در مسابقات کشوری و همچنین به روش کلی رقابت‌هایی که بایستی و حتما مضاف بر یک متر و همچنین ۳۰ سانتی متر بپرد شرکت کند، بهره بری و استفاده از بهترین تکنیک‌ها، اجرای تمرینات سنگین و همچنین فراهم ساختن بهترین تغذیه جهت آنها باز هم نمی‌تواند آنها را مانند اسب‌های اروپایی تقویت کند.

اسب‌های ایرانی، ترکمنی، عربی و همچنین سایر آنها به هیچ عنوان نمی‌توانند مانند اسب‌هایی با نژاد اروپایی فعالیت کنند، جهت شرکت در مسابقات کشوری الزاماً بایستی و حتما از اسب‌های اروپایی بهره بری و استفاده کرد، در غیر آن صورت هیچوقت نمی‌قدرت در مسابقات بین‌المللی رتبه‌ای کسب کرد.

خراسان مسکن: جهت پیشرفت سوارکاری در خراسان رضوی چه اقداماتی بایستی و حتما انجام می شود؟

اژدرافشار: پیشرفتی در خراسان رضوی وجود ندارد، در صورت تمایل به تثبیت مرحله کنونی، بایستی و حتما روند نگهداری اسب‌های اروپایی ادامه داشته باشد، در غیر آن صورت پسرفت می‌کنیم، جهت وارد شدن اسب‌های اروپایی نیز بایستی و حتما هزینه‌های هنگفتی صورت پذیرد، آن امر خیلی زیاد سخت می باشد و همچنین ورزشکاران را خسته می‌کند.

خراسان مسکن: بایستی و حتما چه مقدار و اندازه و میزان هزینه‌ای جهت وارد شدن اسب‌های اروپایی به ایران در نظر گرفته می شود؟

اژدرافشار: جهت وارد شدن اسب به ایران، هزینه بسیاری به دلالان تعلق می‌گیرد، همچنین بعضی ارگان‌ها مانند دامپزشکی، جهاد کشاورزی و همچنین نظایر آنها مبالغ بسیاری از متقاضیان اخذ می‌کنند، در حال حاضر جدا از هزینه اسب، تنها جهت انتقال آن هم از اروپا، بایستی و حتما ۱۵۰ میلیون پرداخت می شود، آن مبلغ در قبل ۲۰ میلیون تومان بود.سوارکاری با باند پیش می‌رود و همچنین هر شخص و همچنین یا ارگانی تنها به خود فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کند.

انتهای پیام/ ز

مشهد|نایب قهرمان جهانی سوارکاری: سوارکاری با «باندبازی» پیش می‌رود؛ نقش پررنگ دلالان در انتقال اسب‌های اروپایی به ایران در تاریخ ۵ September 2018 | 9:04 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …