خانه / اخبار خراسان / گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

|گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، سید جواد حسینی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مشترک فرهنگی شهرستان‌های استان خراسان رضوی اظهار داشت: در استان، شهروندان و مردم شهر با زبان و همچنین گویش متنوع و گوناگون و مختلف، آداب و همچنین سنن متغایر و متفاوت و همچنین گرایش‌های دینی گوناگونی زندگی می‌کنند.

او همچنین با اشاره به آنکه هدف از نمایش هفته‌های فرهنگی هویت فرهنگی، انسجام فرهنگی و همچنین تکامل فرهنگی می باشد، گفت: خراسان رضوی شامل تنوع فرهنگی بسیاری از حیث زبانی، قومی، دینی و همچنین جغرافیایی می باشد.

حسینی اضافه کرد: ۸۴۰ کیلومتر مرز مشترک با دو کشور افغانستان و همچنین ترکمنستان داریم که قسمت و بخش عمده ای از شهروندان و مردم شهر استان در نقاط مرزی و همچنین با فرهنگ خاص خود زندگی می‌‌کنند بنابراین آن تنوع فرهنگی گسترده موجب خرده فرهنگ‌‌های مختلفی در خراسان رضوی شده می باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی و همچنین مدیریت مسائل زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ضرورت دارد که  آن خرده فرهنگی‌های غنی و همچنین تحول‌ساز منطقه ها و مناطق شناخته شوند و همچنین هویت یابند و همچنین به نسل جدید و همچنین حتی نسل‌های قدیمی‌تر معرفی شوند.

او همچنین افزود: جریان هفته‌های فرهنگی آن  هویت فرهنگی را نمایان می‌سازد و همچنین وفاق و همچنین اتحاد فرهنگی یکی از مولفه‌های مهمی می باشد که در هر جامعه جهت اقتدار و قدرت بخشی و همچنین اقتدار آن هم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: بایستی و حتما بعد از هویت بخشی فرهنگی به انسجام فرهنگی بیاندشیم و همچنین وفاق و همچنین اتحاد و همچنین اتصال فرهنگ را هدف گذاری کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی و همچنین مدیریت مسائل زائران استانداری خراسان رضوی، ساخته یا ایجاد نشاط عمومی و همچنین امیدآفرینی را از دیگر اهداف نمایش هفته‌های فرهنگی برشمرد و همچنین اظهار داشت: هر جامعه‌ای به نشاط عمومی به عنوان یک بستر مهم رشد و همچنین توسعه نیازمند می باشد و همچنین از آن حیث می‌قدرت جوامع را به جامعه سوگ با نشاط تقسیم کرد.

او همچنین با اشاره به آنکه جشنواره فرهنگی شهرستان‌ها در ساخته یا ایجاد نشاط عمومی و همچنین تحرک و همچنین پویایی جامعه می‌تواند نقش آفرینی کند، گفت: جامعه‌ای با نشاط می باشد که انرژی‌های شهروندان و مردم شهر را جهت رشد و همچنین تکامل و همچنین پیشرفت آزاد می‌کند که به ویژه  آنکه آن نشاط جمعی با ارائه فعالیت‌های سنتی و همچنین موسیقی‌ها، دیدن کردن و نمایش‌ها و همچنین هنرهای محلی سرشار خراسان همراه بود و همچنین و همچنین شهروندان و مردم شهر بسیاری را به خود مجذوب و همچنین زمان بیکاری و اوقات تفریح آن هم ها را به نیکویی پر کرد.

حسینی اضافه کرد: تکامل و همچنین ارتقا فرهنگی یکی از اولویت‌های هفتگانه مشخص کردن شده جهت سال شمسی جاری می باشد و همچنین شناخت و همچنین هویت بخشی به فرهنگ و همچنین سپس انسجام و همچنین اتحاد فرهنگی در جریان شناخت و همچنین مبادله فرهنگی بررسی کننده و پروهشگر می‌می شود.

انتهای پیام/م

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد در تاریخ ۸ September 2018 | 9:35 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …