سرخط خبرها
خانه / اخبار خراسان / گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد

|گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، سید جواد حسینی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مشترک فرهنگی شهرستان‌های استان خراسان رضوی اظهار داشت: در استان، شهروندان و مردم شهر با زبان و همچنین گویش متنوع و گوناگون و مختلف، آداب و همچنین سنن متغایر و متفاوت و همچنین گرایش‌های دینی گوناگونی زندگی می‌کنند.

او همچنین با اشاره به آنکه هدف از نمایش هفته‌های فرهنگی هویت فرهنگی، انسجام فرهنگی و همچنین تکامل فرهنگی می باشد، گفت: خراسان رضوی شامل تنوع فرهنگی بسیاری از حیث زبانی، قومی، دینی و همچنین جغرافیایی می باشد.

حسینی اضافه کرد: ۸۴۰ کیلومتر مرز مشترک با دو کشور افغانستان و همچنین ترکمنستان داریم که قسمت و بخش عمده ای از شهروندان و مردم شهر استان در نقاط مرزی و همچنین با فرهنگ خاص خود زندگی می‌‌کنند بنابراین آن تنوع فرهنگی گسترده موجب خرده فرهنگ‌‌های مختلفی در خراسان رضوی شده می باشد.

سرپرست معاونت هماهنگی و همچنین مدیریت مسائل زائران استانداری خراسان رضوی گفت: ضرورت دارد که  آن خرده فرهنگی‌های غنی و همچنین تحول‌ساز منطقه ها و مناطق شناخته شوند و همچنین هویت یابند و همچنین به نسل جدید و همچنین حتی نسل‌های قدیمی‌تر معرفی شوند.

او همچنین افزود: جریان هفته‌های فرهنگی آن  هویت فرهنگی را نمایان می‌سازد و همچنین وفاق و همچنین اتحاد فرهنگی یکی از مولفه‌های مهمی می باشد که در هر جامعه جهت اقتدار و قدرت بخشی و همچنین اقتدار آن هم مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد.

حسینی خاطرنشان کرد: بایستی و حتما بعد از هویت بخشی فرهنگی به انسجام فرهنگی بیاندشیم و همچنین وفاق و همچنین اتحاد و همچنین اتصال فرهنگ را هدف گذاری کنیم.

سرپرست معاونت هماهنگی و همچنین مدیریت مسائل زائران استانداری خراسان رضوی، ساخته یا ایجاد نشاط عمومی و همچنین امیدآفرینی را از دیگر اهداف نمایش هفته‌های فرهنگی برشمرد و همچنین اظهار داشت: هر جامعه‌ای به نشاط عمومی به عنوان یک بستر مهم رشد و همچنین توسعه نیازمند می باشد و همچنین از آن حیث می‌قدرت جوامع را به جامعه سوگ با نشاط تقسیم کرد.

او همچنین با اشاره به آنکه جشنواره فرهنگی شهرستان‌ها در ساخته یا ایجاد نشاط عمومی و همچنین تحرک و همچنین پویایی جامعه می‌تواند نقش آفرینی کند، گفت: جامعه‌ای با نشاط می باشد که انرژی‌های شهروندان و مردم شهر را جهت رشد و همچنین تکامل و همچنین پیشرفت آزاد می‌کند که به ویژه  آنکه آن نشاط جمعی با ارائه فعالیت‌های سنتی و همچنین موسیقی‌ها، دیدن کردن و نمایش‌ها و همچنین هنرهای محلی سرشار خراسان همراه بود و همچنین و همچنین شهروندان و مردم شهر بسیاری را به خود مجذوب و همچنین زمان بیکاری و اوقات تفریح آن هم ها را به نیکویی پر کرد.

حسینی اضافه کرد: تکامل و همچنین ارتقا فرهنگی یکی از اولویت‌های هفتگانه مشخص کردن شده جهت سال شمسی جاری می باشد و همچنین شناخت و همچنین هویت بخشی به فرهنگ و همچنین سپس انسجام و همچنین اتحاد فرهنگی در جریان شناخت و همچنین مبادله فرهنگی بررسی کننده و پروهشگر می‌می شود.

انتهای پیام/م

گردش اقتصادی و مالی سوغات در خراسان رضوی بیش از ۲۵۰۰ میلیارد تومان می باشد در تاریخ ۸ September 2018 | 9:35 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1397062010161765315317304.jpg

"افزایش بی‌منطق" نرخ لوازم‌التحریر در بازار مشهد؛ "گرانی" گریبان اول مهر دانش‌آموزان را گرفت

"افزایش بی‌منطق" نرخ لوازم‌التحریر در بازار مشهد؛ "گرانی" گریبان اول مهر دانش‌آموزان را گرفت |"افزایش …