سرخط خبرها
خانه / اخبار خراسان / مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

|مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب شب چهارم محرم الحرام حرم رضوی که با حضور زائران و همچنین مجاوران در رواق امام و پیشوا خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به آنکه سیدالشهدا(ع) پیوسته در واقعه کربلا حق‎مداری را به صحابه خویش و همچنین دشمنان گوش‎زد می‎کرد، اظهار داشت: حق‎مداری امر مهمی می باشد که تشخیص آن هم هم کار سختی به‎شمار می‎رود.

او همچنین افزود: در بعضی از نزاع‎های مردمی حق و همچنین باطل کاملا مشخص می باشد، به توصیه اهل‎بیت(ع) بهترین انتخاب جهت یک مومن واقعی انتخاب حق و همچنین پایدار بودن بر آن انتخاب می باشد. مومن هرگز تن به باطل نمی‎دهد حتی در صورتی که جهت او مشکل پیش بیاید باز هم حق را انتخاب می‎کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آنکه استعمار سلسله پهلوی را جهت دین‎ستیزی ساخته یا ایجاد کرد، گفت: اکنون بعضی متاسفانه تمام رذایل اخلاقی دوران پهلوی را فراموش کردند و همچنین پیوسته نظام ستم‎شاهی را حق می‎دانند و همچنین شعارهایی به نفع آن هم‌ها سر می‎دهند، در حالی که در صورتی که حق‎مدار باشند با کمی مطالعه به خباثت آن هم‌ها پی‎ می‎برند و همچنین مدح که هیچ، علیه آن هم‌ها شعار هم می‎دهند.

آیت‌الله خاتمی حق‎مداری را به عنوان مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز مسلمین عنوان کرد و همچنین گفت: امام و پیشوا حسین(ع) به عنوان اسوه مقاومت و همچنین مبارزه باظلم و همچنین ستم مطرح شدند، ایشان در کربلا حق‎مداری را به بشریت آموخت.

او همچنین در ادامه عنوان کرد: هرکس از جبهه ولایت‎مداری فاصله بگیرد از راه حق جدا می‎می شود و همچنین در صورتی که بخواهیم از حق دست برداریم یقینا خسارت می‎بینیم، از صدر اسلام تا کنون خیلی‎ها به‌خاطر آنکه از حق دفاع نکردند، به اسلام ضربه وارد کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آنکه درس پهناور و بزرگ مکتب سالار شهیدان حمایت از حق می باشد، خاطرنشان کرد: موج و همچنین جوِ باطل بین شهروندان و مردم شهر، علاقه‏‌های عاطفی و همچنین دوستانِ فاسد بعضی از اموری می باشد که سبب حق‎گریزی می‎می شود که مؤمنان بایستی و حتما مراقب باشند در دام آن هم‌ها نیافتند.

انتهای پیام/ ز

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد در تاریخ ۱۴ September 2018 | 9:23 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1397062010161765315317304.jpg

"افزایش بی‌منطق" نرخ لوازم‌التحریر در بازار مشهد؛ "گرانی" گریبان اول مهر دانش‌آموزان را گرفت

"افزایش بی‌منطق" نرخ لوازم‌التحریر در بازار مشهد؛ "گرانی" گریبان اول مهر دانش‌آموزان را گرفت |"افزایش …