خانه / اخبار خراسان / مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد

|مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، به‌نقل از آستان‌نیوز، آیت‌الله سیداحمد خاتمی در ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب شب چهارم محرم الحرام حرم رضوی که با حضور زائران و همچنین مجاوران در رواق امام و پیشوا خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به آنکه سیدالشهدا(ع) پیوسته در واقعه کربلا حق‎مداری را به صحابه خویش و همچنین دشمنان گوش‎زد می‎کرد، اظهار داشت: حق‎مداری امر مهمی می باشد که تشخیص آن هم هم کار سختی به‎شمار می‎رود.

او همچنین افزود: در بعضی از نزاع‎های مردمی حق و همچنین باطل کاملا مشخص می باشد، به توصیه اهل‎بیت(ع) بهترین انتخاب جهت یک مومن واقعی انتخاب حق و همچنین پایدار بودن بر آن انتخاب می باشد. مومن هرگز تن به باطل نمی‎دهد حتی در صورتی که جهت او مشکل پیش بیاید باز هم حق را انتخاب می‎کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آنکه استعمار سلسله پهلوی را جهت دین‎ستیزی ساخته یا ایجاد کرد، گفت: اکنون بعضی متاسفانه تمام رذایل اخلاقی دوران پهلوی را فراموش کردند و همچنین پیوسته نظام ستم‎شاهی را حق می‎دانند و همچنین شعارهایی به نفع آن هم‌ها سر می‎دهند، در حالی که در صورتی که حق‎مدار باشند با کمی مطالعه به خباثت آن هم‌ها پی‎ می‎برند و همچنین مدح که هیچ، علیه آن هم‌ها شعار هم می‎دهند.

آیت‌الله خاتمی حق‎مداری را به عنوان مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز مسلمین عنوان کرد و همچنین گفت: امام و پیشوا حسین(ع) به عنوان اسوه مقاومت و همچنین مبارزه باظلم و همچنین ستم مطرح شدند، ایشان در کربلا حق‎مداری را به بشریت آموخت.

او همچنین در ادامه عنوان کرد: هرکس از جبهه ولایت‎مداری فاصله بگیرد از راه حق جدا می‎می شود و همچنین در صورتی که بخواهیم از حق دست برداریم یقینا خسارت می‎بینیم، از صدر اسلام تا کنون خیلی‎ها به‌خاطر آنکه از حق دفاع نکردند، به اسلام ضربه وارد کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آنکه درس پهناور و بزرگ مکتب سالار شهیدان حمایت از حق می باشد، خاطرنشان کرد: موج و همچنین جوِ باطل بین شهروندان و مردم شهر، علاقه‏‌های عاطفی و همچنین دوستانِ فاسد بعضی از اموری می باشد که سبب حق‎گریزی می‎می شود که مؤمنان بایستی و حتما مراقب باشند در دام آن هم‌ها نیافتند.

انتهای پیام/ ز

مشهد| آیت‌الله خاتمی: حق‎مداری مهمترین درس عاشورا جهت جامعه امروز می باشد در تاریخ ۱۴ September 2018 | 9:23 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …