خانه / اخبار خراسان / خدمت‌رسانی ۲۰ هزار خادم به زائران بارگاه رضوی در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی

خدمت‌رسانی ۲۰ هزار خادم به زائران بارگاه رضوی در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی

خدمت‌رسانی ۲۰ هزار خادم به زائران بارگاه رضوی در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی

|خدمت‌رسانی ۲۰ هزار خادم به زائران بارگاه رضوی در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، سید خلیل منبتی دست یار اماکن متبرکه و همچنین مسائل زائران آستان قدس رضوی اظهار داشت: بیش از ۵۰ هزار فرد یا شخص در زیر مجموعه معاونت اماکن متبرکه و همچنین مسائل زائران آستان قدس رضوی مشغول به فعالیت خواهند بود که ۴ هزار فرد یا شخص از آن جمعیت را کارکنان رسمی آن معاونت تشکیل می‌دهند.

او همچنین افزود: در شرایط عادی هر روز خدا ۱۰ هزار خادم در حرم مطهر رضوی فعالیت دارند، ولی باید توجه داشت در مراسم‌ها و همچنین مناسبت‌های ویژه همچون تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی هر روز خدا ۲۰ هزار فرد یا شخص از خادمان و همچنین خادمیاران رضوی جهت خدمت به زائران در حرم مطهر امام و پیشوا علی بن موسی الرضا(ع) حضور خواهند داشت.

او همچنین با تأکید بر آنکه سرویس ها و خدمات ارائه شده در حرم مطهر رضوی پس نتیجه آن می شود که همکاری قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف آستان قدس رضوی می باشد، گفتن کرد: اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی به دست معاونت تبلیغات اسلامی بوده و همچنین نمایش منظم مراسمات را معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی به دست دارد.

دست یار اماکن متبرکه و همچنین مسائل زائران آستان قدس رضوی ادامه داد: امسال بیش از ۱۵۰ هزار فرد یا شخص در مراسم شیرخوارگان حسینی در صحن جامع رضوی شرکت کردند که با تلاش قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی آن مراسم به نحوی شایسته برگزار شد.

او همچنین افزود: مدیریت انتظامات و همچنین تشریفات اماکن متبرکه رضوی جهت نمایش منظم مراسم‌ها، مدیریت رفاه آن معاونت در آماده سازی صحن‌ها از حیث نظافت تا مفروش کردن و همچنین مدیریت خدمه نیز در حوزه کنترل و همچنین هدایت جمعیت و همچنین همچنین تأمین امنیت، اقدام می‌کنند.

منبتی با گفتن آنکه زائربرها در صحن‌های حرم مطهر با همکاری مدیر فنی، مدیریت روشنایی و همچنین مدیریت رفاه زائران معاونت اماکن متبرکه آستان قدس رضوی مشغول به خدمت‌رسانی خواهند بود، گفتن کرد: عموما انتقال زائران کم قدرت در صحن‌ها به وسیله زائربرها انجام می‌می شود و همچنین در مناسبت‌های ویژه که به دلیل ازدحام جمعیت امکان تردد زائربرها وجود نداشته باشد، سعی برآن می باشد تا با افزایش تعداد خادمان صندلی چرخ‌دار آن خدمت‌رسانی انجام می شود.

انتهای پیام/ز

خدمت‌رسانی ۲۰ هزار خادم به زائران بارگاه رضوی در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی در تاریخ ۱۹ September 2018 | 10:26 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …