خانه / اخبار خراسان / ۴۸۰ ایستگاه صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی راه‌اندازی شد

۴۸۰ ایستگاه صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی راه‌اندازی شد

۴۸۰ ایستگاه صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی راه‌اندازی شد

|۴۸۰ ایستگاه صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی راه‌اندازی شد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن ازمشهد مقدس، فعالیت هیئت‌های مذهبی در چندین محور دنبال می‌می شود، آن هیئت‌ها به تازگی با فرارسیدن ایام محرم و همچنین صفر اقدامات خود را افزایش داده و همچنین از لحاظ کیفیت نیز به بهترین شکل عمل کرده اند، در حال حاضر بسیاری از ایستگاه‌های صلواتی مشهد زیر نظر انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی فعالیت می‌کنند.

سیدمهدی طباطبایی، ریاست انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی، در ارتباط با فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی استان در روزهای محرم و همچنین صفر و همچنین هفته دفاع مقدس نکاتی را به اطلاع رساند، او همچنین همچنین در مورد هوشیاری و همچنین دقت متولیان در باره بروز رفتارهای غلط توضیحاتی را ارائه کرد که مشروح آن هم را در متن زیر می‌خوانید:

خراسان مسکن: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی فعالیت‌های خود را در چه محورهایی انجام می‌دهد؟

طباطبایی: هیئت‌های مذهبی فعالیت‌های خود را در چندین قسمت و بخش انجام می‌دهد که از آنها می‌قدرت به فعالیت‌های مذهبی، دینی، فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد، مسائل در هر باره‌ای متغایر و متفاوت با سایر قسمت و بخش‌ها می باشد، به عنوان مثال انجمن هیئت‌های مذهبی در حوزه فرهنگی و اجتماعی مسئولیت‌هایی مانند تأمین هزینه درمان بیماران، تهیه جهیزیه و همچنین نظایر آن هم را بر عهده گرفته می باشد.

انجمن هیئت‌های مذهبی در تمامی باره‌ها به روش یکسان فعالیت دارد، به عنوان مثال اقداماتی مانند عزاداری سیدالشهدا(ع)، تشرف به حرم مطهر رضوی (ع)، مداحی و همچنین نظایر آن موارد نیز بر‌عهده آن انجمن می باشد، به تا حال آن مسائل به نحو مطلوبی انجام شده و همچنین خللی در آنها دیدن نشده می باشد.

خراسان مسکن: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی در هفته دفاع مقدس چه فعالیت‌هایی را در پیش رو دارد؟

طباطبایی: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی در هفته دفاع مقدس که نمایانگر ارزش شهدای عزیز در دوران هشت ساله دفاع مقدس بوده نیز فعالیت‌های مؤثری دارد، هیئت‌های مذهبی در قبل نیز نقش مهمی در دفاع مقدس ایفا کردند، آن هیئت‌ها عملیات سنگینی بر عهده داشته و همچنین دارند، در حال حاضر نیز در هفته مذکور اقدامات مختلفی توسط انجمن انجام می‌می شود.

خراسان مسکن: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی فعالیت‌های ویژه محرم و همچنین صفر را از چه زمانی آغاز کرده و همچنین در چه تاریخی آن هم را به اتمام می‌رساند؟

طباطبایی: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی از ابتدای ماه محرم فعالیت‌های ویژه خود را آغاز کرده و همچنین تا پایان ماه صفر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود را ادامه می‌دهد، یکی از اقدامات هیئت‌ها در آن ایام تشرف به حرم مطهر رضوی می باشد، همچنین در ارتباط با تکیه کرمانی‌ها فعالیت‌های ویژه‌ای انجام شده می باشد.

خراسان مسکن: در حوزه نظارت بر فعالیت مداحان و همچنین اشعار در ایام ماه محرم و همچنین صفر چه فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد؟

طباطبایی: انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی به تا حال اجازه تقلید مداحان از خوانندگان را نداده و همچنین در خراسان رضوی چنین اتفاقی رخ نداده می باشد، مداحان قدیمی مشهد سنتی می‌خوانند و همچنین هیچ یک از آنها به تقلید از شاعران و همچنین خوانندگان روی نمی‌آورند.

مداحی با سبک موسیقی اصلاً درست نیست و همچنین به تا حال از اشخاص دعوت به چنین کاری به عمل نیامده می باشد، در صورت فعالیت مداح در آن باره به او همچنین توصیه و همچنین تذکر داده می‌می شود، در صورت بروز اشتباهاتی که شأن و همچنین منزلت مکتب اهل بیت(ع) را زیر‌سئوال ببرد، اشتباهات فرد خاطی به نقل شده و همچنین اقدامات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری انجام می‌می شود.

انجمن هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی با نظارت بر مسائل هیئت‌ها تمام دقت خود را جهت فعالیت اشخاص در چارچوب اهل بیت(ع) به کار می‌برد، به تا حال با هوشیاری افراد آن انجمن چنین اموری رخ نداده و همچنین از آن پس نیز با سعی و همچنین تلاش فراوان اجازه انجام چنین کاری داده نمی‌می شود.

خراسان مسکن: انجام برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هیئت به چه مقدار و اندازه و میزان با زنده نگه داشتن یاد و همچنین نام شهدا ارتباط مستقیم دارد؟

طباطبایی: امروز شهروندان و مردم شهر کشور امنیت خود را مدیون برکت خون شهدا و همچنین ایثارگری مدافعان حرم خواهند بود، در بعدی نیز روال کنونی ادامه داشته و همچنین با انجام اموری برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده امنیت را ثابت نگه می‌داریم، با دنبال کردن برنامه جذاب و جالب و خوب‌های هیئت‌ها، یاد و همچنین خاطره شهدای ایثارگر دائما در ذهن ما و همچنین نسل‌های بعدی می‌ماند.

زنده نگه داشتن یاد و همچنین خاطرات شهدا و همچنین ایثارگران دفاع مقدس برکت و همچنین خیری بی انتها دارد، مداحان و همچنین اشخاص فعال در هیئت‌های مذهبی خراسان رضوی از آن لطف بی دریغ بودند و همچنین به تا حال فارغ از مسائل پهناور و بزرگ و همچنین کوچک سعی بر حفظ نام و همچنین یاد آنها داشته اند.

خراسان مسکن: از ابتدای سال شمسی به تا حال چند ایستگاه صلواتی در مشهد‌مقدس راه‌اندازی شده و همچنین چه اقلامی توسط آن هم‌ها توزیع می‌می شود؟

طباطبایی: از ابتدای ماه محرم به تا حال ۴۸۰ ایستگاه صلواتی در مشهد مقدس فعالیت می‌کنند، آن ایستگاه‌ها نیز یادآور خاطرات هشت ساله دفاع مقدس خواهند بود، متولیان به خوبی از سوگواران آن ایام پذیرایی کردند، آن اشخاص مزاحمتی جهت سایرین ساخته یا ایجاد نکرده و همچنین با رعایت موارد و نکات متنوع و گوناگون و مختلف نذری پخش می‌کنند.

انتهای پیام/ ز

۴۸۰ ایستگاه صلواتی توسط هیئت‌های مذهبی خراسان‌رضوی راه‌اندازی شد در تاریخ ۲۳ September 2018 | 11:08 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …