خانه / اخبار خراسان / رشد ۲۸ درصدی صادرات خراسان رضوی؛ صادرات به آسیای میانه افزایش یافت

رشد ۲۸ درصدی صادرات خراسان رضوی؛ صادرات به آسیای میانه افزایش یافت

رشد ۲۸ درصدی صادرات خراسان رضوی؛ صادرات به آسیای میانه افزایش یافت

|رشد ۲۸ درصدی صادرات خراسان رضوی؛ صادرات به آسیای میانه افزایش یافت از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، به‌نقل از روابط‌عمومی استانداری خراسان‌رضوی، قربان میرزایی اظهار داشت: حجم صادرات استان خراسان رضوی در ۵ ماهه امسال یک میلیون و همچنین ۱۱۸ هزار تن به ارزش ۹۳۳ میلیون دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال شمسی قبل از نظر وزنی ۲۴ قسمت و بخش و همچنین از نظر ارزشی ۳۱ قسمت و بخش رشد داشته می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه امسال رشد برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شده جهت صادرات استان ۱۲ قسمت و بخش می باشد، افزود: تا هم اکنون رشد خوبی در آن حوزه داشته‌ایم و همچنین امید می باشد آن روند حفظ می شود.

دست یار استاندار‌ خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: امسال بر خلاف سال شمسی‌های قبل صادرات به کشورهای آسیای میانه از رشد خوبی برخوردار می باشد و همچنین به جز ترکمنستان که رشد چندانی نداشته، صادرات به تاجیکستان با رشد ارزشی ۹ قسمت و بخش و همچنین ازبکستان ۱۱۹ قسمت و بخش و همچنین قزاقستان ۱۲ قسمت و بخش و همچنین قرقیزستان ۱۱ قسمت و بخش شرایط نسبی خوبی داشته بیانگر تغییر روند رو به کاهش صادرات ما به آسیای میانه، طی ۵ ماهه امسال بر عکس شده می باشد.

میرزایی اضافه کرد: همچنین افغانستان نخستین بازار صادراتی استان می باشد و همچنین بعد از آن هم ترکمنستان و همچنین عراق، امارات و همچنین تاجیکستان قرار دارند.

او همچنین در ادامه تصریح کرد: در حوزه صادرات، زعفران همچنان در ردیف اول کالاهای صادراتی استان می باشد و همچنین بعد از آن هم انواع کفپوش‌ها و همچنین میوه و همچنین سبزیجات، رب گوجه فرنگی و همچنین محصولات فولادی قرار دارد.

دست یار استاندار خراسان‌رضوی عنوان کرد: در آن مدت همچنین واردات استان هم که عموما مواد ابتدایی و اولیه و همچنین تجهیزات بود، افزایش نشان می دهد چنانکه ۱۲۸ هزار تن کالا به ارزش ۱۵۷ میلیون دلار به استان وارد شد که رشد وزنی آن هم نسبت به همین زمان در سال شمسی قبل ۵ قسمت و بخش و همچنین ارزشی ۹ قسمت و بخش می باشد. 

 میرزایی افزود: تراز بازرگانی استان طی امسال تا کنون مثبت و همچنین ۷۷۶ میلیون دلار می باشد.

او همچنین در ادامه اظهار داشت: در حوزه واردات هم طی امسال ترکیه نخستین، امارات دوم و همچنین روسیه سومین کشور وارداتی ما بوده و همچنین عمده عمده کالاهای وارداتی استان کالاهای اساسی و همچنین مواد ابتدایی و اولیه اعم از دانه‌های روغنی، حبوبات و همچنین پنبه، واگن‌های روباز و همچنین مواد ابتدایی و اولیه تولید و همچنین نهاده‌های دامی شامل کنجاله سویا، ابریشم، قطعات فولادی و همچنین ماشین آلات صنعتی بوده می باشد.

انتهای پیام/ ز

رشد ۲۸ درصدی صادرات خراسان رضوی؛ صادرات به آسیای میانه افزایش یافت در تاریخ ۲۴ September 2018 | 11:06 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …