خانه / اخبار خراسان / ریاست اتاق بازرگانی ایران در مشهد: رشد مناسبات اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از ۳۰ قسمت و بخش رسید

ریاست اتاق بازرگانی ایران در مشهد: رشد مناسبات اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از ۳۰ قسمت و بخش رسید

ریاست اتاق بازرگانی ایران در مشهد: رشد مناسبات اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از ۳۰ قسمت و بخش رسید

|ریاست اتاق بازرگانی ایران در مشهد: رشد مناسبات اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از ۳۰ قسمت و بخش رسید از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، غلامحسین شافعی ظهر امروز در نشست فعالان اقتصادی و همچنین اتحادیه روسای اتاق‌های بازرگانی عراق و همچنین خراسان‌رضوی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و همچنین کشاورزی استان، اظهار داشت: در دو روز قبل در اتاق بازرگانی ایران پذیرای هیات تجاری عراق بودیم و همچنین در ‌آن مدت مذاکرات خوبی صورت گرفت و همچنین تصمیمات خوبی نیز گرفته شد.

ریاست اتاق ایران با اشاره به آنکه درحال حاضر یکی شرکای تجاری خوب ایران در منطقه، عراق می باشد، گفت: خوشبختانه در ۶ ماهه قبل سال شمسی جاری با رشد بیش از ۳۰ درصدی مناسبات اقتصادی مواجه شده‌ایم.

شافعی اضافه کرد: ما نیازمند آن هم هستیم که مناسبات اقتصادی را تنها به معامله کالا منحصر نکنیم و همچنین  آنچه که مسلم بوده آن می باشد که ظرفیت‌های موجود بین دو کشور می‌تواند فراتر از مذاکرات تجاری صورت گیرد.

او همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: اکنون یکی از معظلات و مسائل و مشکلات موجود، مشکل روابط بانکی و همچنین منطقه‌ای دو کشور می باشد که پیمانکاران ما را با مشکل جدی روبه‌رو کرده می باشد، در زیرساخت‌های گمرکات مرزی نیز معظلات و مسائل و مشکلات جدی وجود دارد و همچنین با همکاری هر دو کشور می‌قدرت در جهت توسعه زیرساخت‌های مرزی و همچنین گمرکی اقدامات خوبی انجام دهیم.

ریاست اتاق ایران افزود: ساده‌ترین راه جهت حل آن مشکل افزایش ساعات گمرکات مرزی می باشد. همچنین معظلات و مسائل و مشکلات شرکت‌های سرویس ها و خدمات فنی و همچنین مهندسی ما جزء مسائلی می باشد که ما بایستی و حتما در بعدی جهت رفع آن هم اقدامات خوبی انجام دهیم.

او همچنین در ادامه تصریح کرد: دو کشور ایران و همچنین عراق می‌توانند همچنین و علاوه بر بازار داخلی همکاری‌هایی را در اقتصاد منطقه‌ای ساخته یا ایجاد کنند، در آن ارتباط مذاکرات خوبی گرفته شده و همچنین در آن باره مشهد و همچنین خراسان رضوی، موقعیت‌های قابل‌ توجهی دارند.

شافعی با اشاره به آنکه مشهد در قسمت و بخش توریست مذهبی و همچنین سلامت، شامل موقعیت خیلی زیاد ویژه‌ای می باشد، گفت: وجود مرقد امام و پیشوا رضا(ع) باره حضور توریسم مذهبی را به راحتی فراهم می‌آورد و همچنین همانطور که مرقدهای متبرکه در عراق جهت شهروندان و مردم شهر آن هم یک قبله واحده می باشد، وجود مرقد امام و پیشوا رضا (ع) جهت شهروندان و مردم شهر عراق نیز جایگاه ویژه‌ای دارد.

او همچنین در ادامه اظهار داشت: از نظر سلامت شهرستان مشهد، منطقه‌ای توسعه‌یافته در جمهوری اسلامی ایران می باشد و همچنین در قسمت و بخش توریست سلامت نیز مشهد موقعیت ممتازی دارد.  ما می‌توانیم در توسعه زیرساخت‌های عراق در قسمت و بخش‌های عمران و همچنین صنعت اقدامات خوبی را انجام دهیم، ‌همانطور که می‌دانید، کشور عراق و همچنین ایران به لحاظ موقعیت جغرافیایی از اهمیت بالایی برخوردار خواهند بود.

انتهای پیام/ ز

ریاست اتاق بازرگانی ایران در مشهد: رشد مناسبات اقتصادی در نیمه نخست امسال به بیش از ۳۰ قسمت و بخش رسید در تاریخ ۲۷ September 2018 | 11:58 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …