خانه / اخبار خراسان / مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی تسنیم| صرافان همچنان در کما/ سقوط آزاد نرخ دلار در بعضی کلانشهرها+ تصاویر

مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی تسنیم| صرافان همچنان در کما/ سقوط آزاد نرخ دلار در بعضی کلانشهرها+ تصاویر

مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی خراسان مسکن| صرافان همچنان در کما/ سقوط آزاد نرخ دلار در بعضی کلانشهرها+ تصاویر

|مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی خراسان مسکن| صرافان همچنان در کما/ سقوط آزاد نرخ دلار در بعضی کلانشهرها+ تصاویر از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکنتیم استان‌ها، از روز قبل نرخ طلا، سکه و همچنین ارز در بازار دچار سیر نزولی شد و همچنین بسیاری از افرادی که در ماه‌های اخیر به‌دنبال افزایش نرخ ارز و همچنین سکه اقدام به خرید کرده بودند جهت رهایی از ضرر کاهش قیمت و نرخ ها، از روز قبل در تلاش جهت فروش ارز خریداری شده به صرافی‌ها و همچنین دلال‌های ارز خواهند بود.

در بسیاری از شهرستان ها تا ساعات پایانی شب قبل با وجود تعطیلی بازار همچنان عده‌ای در تلاش جهت فروش ارز خود بودند تا به دنبال ریزش قیمت و نرخ ها بیش از آن دچار ضرر اقتصادی و مالی نشوند.

براساس آن به گفته، صرافی‌های سطح شهرهای کشور، بیانگر افزایش چشمگیر حضور افرادی می باشد که جهت فروش دلارهای خود به صرافی‌ها و همچنین دلالان هجوم آورده‌اند.

براساس مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی خراسان مسکن، نرخ دلار در اغلب نقاط کشور چندین هزار تومان سقوط کرده می باشد و همچنین در آن بین دلالان تنها به دنبال خرید ارز شهروندان و مردم شهر بوده و همچنین فروشی انجام نمی‌دهند.

‌سرازیر شدن دلارهای خانگی در بازار سبب عدم رغبت خرید توسط صرافی‌ها و همچنین دلالان ارز شده و همچنین همه از ترس ریزش بیش‌ازپیش آن هم با نرخ‌های متغایر و متفاوت تنها به دنبال فروش دلار خواهند بود.

بعضی از دلالان و همچنین ارزداران کلان با آن هم‌که در تلاش جهت جلوگیری از کاهش نرخ ارز به‌ویژه دلار خواهند بود، ولی جو روانی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی سبب آن هم شده که آن هم‌ها نیز نتوانند در آن مسیر جلوی سیر نزولی نرخ ارز و همچنین به‌ویژه دلار را بگیرند.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از رشت، با توجه به مشاهدات عینی روزنامه نویس و خبرنگار دفتر گیلان در حال حاضر اکثر صرافی‌های رشت تعطیل بوده و همچنین هیچگونه فعالیتی در راستای مبادله ارز انجام نمی‌می شود.

طلافروشان شهرستان رشت در حال حاضر به‌صورت محدود مشغول فعالیت بوده و همچنین دائماً در حال رصد لحظه به لحظه نرخ طلا خواهند بود.  

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از اردبیل، نرخ دلار و همچنین ارز در دو روز اخیر همراه با یک هیاهوی عجیب روند نزولی به خود گرفته که شهروندان و مردم شهر از اوضاع کنونی خوشحال و همچنین سودجویان از آن شرایط احساس نگرانی می‌کنند.

مثل سایر استان‌ها در اردبیل نیز کاهش نرخ دلار سبب کاهش نرخ بعضی از اجناس و همچنین محصولات بازار همچون خودرو، طلا و همچنین حتی گوجه‌فرنگی و همچنین سیب‌زمینی شده می باشد که در آن اوضاع ازدحام بازار قبل از همه چیز نمایانگر واقعیت می باشد.

مشاهدات عینی روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن حاکی از آن می باشد که امروز بازار خرید و همچنین فروش در سطح شهرستان خیلی زیاد داغ می باشد و همچنین حتی جای سوزن انداختن در آن میان وجود ندارد.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از  اصفهان، در حالی که بازار آزاد ارز از ساعات ابتدایی صبح امروز مجددا فعال شد، دلالان از فروش ارز به شهروندان و مردم شهر خودداری کرده و همچنین در حال خرید ارزهای خانگی خواهند بود.

براساس مشاهدات خبرنگاران خراسان مسکن ظهر امروز صرافی‌های مجاز اصفهان، نرخ خرید دلار را اعلام نموده اند ولی باید توجه داشت آن در حالی می باشد که طبق شنیده‌ها، دلالان دلار را چندین هزار تومان پایین‌تر از نرخ اعلام شده از فروشندگان خانگی خریداری نموده اند.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از شهرکرد، تعداد بسیاری از خریداران و همچنین فروشندگان دلار در خیابان ملت شهرکرد تجمع نموده اند.

‌در آن بین تنها صرافی استان تعطیل کرده می باشد. ‌با حضور نیروهای انتظامی و همچنین استقرار آنها در مقابل صرافی اشخاص پراکنده شدند ولی باید توجه داشت دلالان در گوشه و همچنین کنار خیابان ایستاده بودند.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از قزوین،‌ روند کاهش نرخ ارز به‌ویژه دلار از روز قبل سیر نزولی به خود گرفته و همچنین سبب شد صرافی‌ها امروز رغبتی به خرید دلار از شهروندان و مردم شهر نشان ندهند. آن درحالی می باشد که بعضی از صرافی‌ها از باز کردن مغازه خودداری کردند.

بسیاری از شهروندان و مردم شهر نیز جهت فروش ارزهای خانگی خود به صرافی‌ها هجوم آورده تا جهت جلوگیری از ضرر و همچنین زیان اکثرا و بیشتر ارز خود را بفروشند ولی در آن میان بعضی دلالان نیز به جمع‌آوری ارز شهروندان و مردم شهر مشغول خواهند بود.

با آنکه صرافی‌ها و همچنین دلالان در پی جلوگیری از کاهش نرخ ارز خواهند بود ولی جو روانی بازار به‌گونه‌ای می باشد که جلوگیری از آن اتفاق تقریبا ناممکن شده ‌و همچنین  نرخ ارز به شدت روند نزولی به خود گرفته می باشد.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از تبریز،‌ در بازار آشفته ارز تبریز در خیابان دارایی دلالان با نرخ پایین ارز را خریداری می‌کنند و همچنین فروشنده‌ها دربه‌در دنبال مشتری خواهند بود.

در بعضی از قسمت‌های خیابان دارایی، دلالان نرخ بالایی را جهت خرید و همچنین فروش دلار اعلام می‌کنند ولی آن نرخ خریدار ندارد. ‌

مشاهدات عینی روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن حاکی از شلوغی بازار ارز تبریز در خیابان دارایی می باشد که خریدار انگشت‌شماری دارد ولی فروشنده خانگی به وفور به چشم می‌خورند که رقم‌های نسبتا خرد را جهت فروش آورده‌اند.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از اهواز،‌ از شب قبل همزمان با سراسر کشور و همچنین زمزمه‌هایی مبنی بر سقوط نرخ دلار، بازار غیر رسمی ارز در بازار اهواز دچار ازدحام بسیاری شده می باشد.

در آن بازار که حضور دلالان و همچنین دستپاچگی آنان مشهود می باشد تعداد بسیاری از افرادی که قبلا به امید گرانی اکثرا و بیشتر ارز خریداری کرده بودند در حال رایزنی جهت پیدا کردن و یافتن مشتری خواهند بود.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از رشت،‌ مشاهدات عینی حاکی از فروش دلارهای خانگی در بازار رشت می باشد و همچنین پیش‌بینی می‌می شود سیر نزولی قیمت و نرخ ها در مورد سکه، طلا و همچنین ارز همچنان ادامه یابد.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از شیراز، از شب قبل با کاهش نرخ ارز در خیابان زند که محل تبادل و همچنین خرید و همچنین فروش ارز در شیراز می باشد، تعداد بسیاری از شهروندان و مردم شهر حضور یافتند. 

شهروندان و مردم شهر در حال حاضر با نرخ‌های گوناگون و همچنین رو به پایین دلار روبه‌رو شدند‌. خرید و همچنین فروش‌ها اغلب توسط دلالان صورت می‌گیرد. 

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از کرمانشاه، حاکی می باشد که دلال‌های معامله ارز نرخ دلار را اعلام می‌کنند ولی هیچ‌کدام حاضر به خرید دلار به آن نرخ نیستند.

در میدان مرکزی شهرستان کرمانشاه به‌ویژه قسمت جنوبی آن میدان تجمع فروشندگان دلار وجود دارد ولی خریداری جهت دلار وجود ندارد.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از کرج، بازار ارز کرج از صبح امروز با حضور تعدادی از فروشندگان مواجه شده و همچنین به تا حال دلار به نرخ رسمی در صرافی‌های آن شهرستان معامله می‌می شود.

آرامش بر بازار ارز در کرج حاکم می باشد ولی باید توجه داشت به تدریج  فروشندگان دلار با توجه به خبرهای جدید غیر رسمی در حال افزایش می باشد.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از  قم، از صبح امروز با حضور در محل تبادل و همچنین خریدوفروش ارز بوده با نرخ‌های گوناگون و همچنین رو به پایین دلار روبه‌رو شده می باشد.

صرافی‌ها نیز به تا حال اقدام به بازگشایی نکرده‌اند و همچنین تمام خریدوفروش‌ها توسط دلالان خرد انجام می‌می شود.

به به گفته خبرنگاران خراسان مسکن از  اصفهان، از صبح امروز و همچنین با آغاز فعالیت بازار و همچنین نیز به دنبال آشفته شدن بازار فروش ارز توسط خریداران مدت اخیر، فعالیت در آن منطقه ادامه دارد به نحوی که تردد در آن خیابان در حال حاضر به سختی ممکن می باشد. در حال حاضر در بازار ارز در اصفهان، دلال‌ها در حال خرید ارز از شهروندان و مردم شهر خواهند بود ولی باید توجه داشت ارزی به شهروندان و مردم شهر فروخته نمی‌می شود.

تجمع شهروندان و مردم شهر در مقابل صرافی‌های خیابان سپه اصفهان و همچنین حضور پررنگ دلالان سبب ترافیک و همچنین راه بندان در آن خیابان شده و همچنین با آغاز فعالیت بازار هر لحظه جمعیت حاضر در مقابل صرافی‌ها در حال افزایش می باشد.  

هرچند در هفته‌های قبل بازار غیررسمی خرید و همچنین فروش ارز فعالیت چشمگیری داشت ولی باید توجه داشت از شب قبل و همچنین صبح امروز با هجوم شهروندانی که به دنبال فروش ارز خانگی خریداری کرده در ماه‌های اخیر بودند، فعالیت آن دلال‌ها افزایش یافته می باشد. شهروندان و مردم شهر در تلاش جهت فروش ارزهای خانگی خود خواهند بود و همچنین آن در حالی می باشد که در کوچه‌های اطراف بانک‌های خیابان سپه دلالی ارز اکثرا و بیشتر رواج دارد.

 

انتهای پیام/ ز

مشاهدات میدانی خبرنگاران استانی خراسان مسکن| صرافان همچنان در کما/ سقوط آزاد نرخ دلار در بعضی کلانشهرها+ تصاویر در تاریخ ۲ October 2018 | 9:00 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …