خانه / اخبار خراسان / وزیر راه در مشهد: ۲۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده می باشد

وزیر راه در مشهد: ۲۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده می باشد

وزیر راه در مشهد: ۲۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده می باشد

|وزیر راه در مشهد: ۲۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، عباس آخوندی ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۱۶ پروژه بازآفرینی در حاشیه شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حاشیه شهرها و روستاها جمعیت بسیارd زندگی می‌کنند که نیازمند فضاهای آموزشی، اسپورت و ورزشی، بهداشتی و همچنین زیرساخت‌های شهری اعم از سیستم فاضلاب، بوستان و همچنین فضاسازی شهری خواهند بود.

او همچنین افزود: به جای رها‌کردن حاشیه شهرستان یا منزل و خانه‌سازی در آن هم‌ها بایستی و حتما کیفیت زندگی در آن محلات را ارتقا دهیم زیرا شهروندان و مردم شهر از آن منطقه جابه جا نمی‌شوند و همچنین در همین منطقه ها و مناطق به زندگی خود ادامه می‌دهند.

وزیر راه و همچنین شهرسازی اضافه کرد: در حاشیه شهرستان مشهد ۹۶ هزار دانش آموز حضور دارند که جهت هر دانش آموز ۲ مترمربع فضای آموزشی مستلزم و نیاز می باشد. مهمترین پروژه‌های آن وزارت خانه در حاشیه شهرهای پهناور و بزرگ مرتبط به ارتقای کیفیت زندگی می باشد.

او همچنین با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات مناسب جهت منزل و خانه اولی‌ها و همچنین ساکنین بافت فرسوده در مشهد تصریح کرد: با کارمزد اندکی که سوی حکومت در نظر گرفته شده، در شهری مانند مشهد هر زوج می‌تواند با تسهیلات یک میلیارد و همچنین ۲۰۰ میلیون ریالی منزل و خانه‌دار می شود.

وزیر راه و همچنین شهرسازی خاطرنشان کرد: امسال همچنین و علاوه بر پروژه‌های زیرساختی مانند روشنایی معابر، دفع آب‌های سطحی، سیستم فاضلاب، هشت پروژه آموزشی و همچنین سه پروژه بهداشتی در حاشیه شهرستان مشهد در دستور کار قرار گرفت که به تا حال سه پروژه آموزشی و همچنین سه پروژه بهداشتی به بهره برداری رسیده و همچنین باقی آنها در حال ساخت می باشد.

آخوندی با اشاره به آنکه دستگاه‌های اجرایی دیگر جهت اجرای پروژه‌های بازآفرینی اعتبار جداگانه اختصاص خواهند داد، گفت: در مجموع ۲ هزار و همچنین ۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در سال شمسی جاری در نظر گرفته شده که توسط استانداری‌ها مدیریت می‌می شود.

او همچنین اضافه کرد: زمانی که پروژه‌های بازآفرینی در منطقه ها و مناطق حاشیه شهرستان به اجرا درمی‌آید با احتساب بودجه‌های دیگر دستگاه های اجرایی بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال در پروژه‌ها هزینه می‌می شود.

‌آخوندی در ادامه خاطرنشان کرد: اقتصاد کلان به تدریج در حال ثبات می باشد و همچنین زمانی که التهاب در بازار ارز و همچنین سکه فروکش کند، همه قسمت و بخش‌ها از آن هم تاثیر می‌گیرند. قسمت و بخش مسکن تابعی از اقتصاد کلان می باشد و همچنین هیچ‌کس نمی‌تواند سرنوشت آن قسمت و بخش را از اقتصاد کلان جدا کند.

انتهای پیام/ ز

وزیر راه در مشهد: ۲۶۰۰ میلیارد ریال جهت پروژه‌های بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده می باشد در تاریخ ۱۱ October 2018 | 11:46 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …