خانه / اخبار خراسان / امام و پیشوا جمعه موقت مشهد: گرانفروشی بعضی فروشندگان چه ارتباطی به تحریم دارد؟

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد: گرانفروشی بعضی فروشندگان چه ارتباطی به تحریم دارد؟

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد: گرانفروشی بعضی فروشندگان چه ارتباطی به تحریم دارد؟

|امام و پیشوا جمعه موقت مشهد: گرانفروشی بعضی فروشندگان چه ارتباطی به تحریم دارد؟ از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، حجت‌الاسلام باقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهدمقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: ماه محرم و همچنین صفر از لحاظ اظهار محبت و همچنین عشق به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) و همچنین اهل بیت(ع) دو ماه اسثنایی می باشد و همچنین در ماه‌های دیگر سال شمسی چنین چیزی را در آن حد نداریم؛ در آن دو ماه زمانی که شهروندان و مردم شهر جهت عشق به اهل بیت(ع) قرار می‌دهند بالا می باشد و همچنین در ماه‌های دیگر بدیل ندارد و همچنین آخر آن عشق و همچنین علاقه در تاسوعا و همچنین عاشورای حسینی و همچنین در اربعین و همچنین دهه آخر صفر متجلی می‌می شود.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس گفتن کرد: از سویی هنگام و زمانی که انسان به آن دو ماه نگاه می‌کند اقتدار و قدرت عاشورا را نیز می‌یابد؛ قدرتی که می‌تواند آن انرژی متراکم ملت‌ها را آزاد کند و همچنین در قبضه اقتدار و قدرت خود بگیرد و همچنین هدایت کند. از ۴۰ کشور جهان ده‌ها میلیون فرد یا شخص از خیر زندگی و همچنین کار و همچنین فعالیت خود را آزاد کرده و همچنین سرازیر به سوی کربلا شده‌اند تا در اربعین آنجا حاضر باشند و همچنین آن سخن کوچکی نیست.

فرزانه با اشاره به آنکه تاثیر آن عشق و همچنین علاقه بر روح و همچنین قلب انسان‌ها فوق العاده زیاد می باشد ادامه داد: آن اظهار علاقه در همین شکل باقی نمی‌ماند و همچنین به نحوی نیست که بر قلب و همچنین روح اثرگذار نباشد بلکه چشمه ساز عظیمی می باشد که روز به روز فراگیرتر و همچنین عمیق‌تر شده و همچنین جاذبه‌اش جهت دنیا نیز اکثرا و بیشتر می‌می شود و همچنین چیزی غیر از آن نیست و همچنین از سوی دیگر در آن دو ماه و همچنین به ویژه در تاسوعا و همچنین عاشورا و همچنین اربعین، خشم و همچنین غضب و همچنین ترس دشمن اهل بیت(ع) و همچنین قدرتهای استکباری نیز به آخر خود می‌رسد.

او همچنین ادامه داد: دشمنان حساسیت عجیبی نسبت به مراسم اربعین دارند و همچنین آن مراسم را تحت نظر دارند؛ آن تنفری که شهروندان و مردم شهر از دشمنان دین و همچنین اسلام در آن دو ماه اظهار می‌کنند و همچنین در اشکال گوناگون آن هم را ابراز می‌کنند که حجم عظیمی از تنفر را از دشمنان اسلام و همچنین ستمگران ساخته یا ایجاد می‌کند و همچنین اقتدار و قدرت عاشورا خودش را نشان می‌دهد و همچنین آن مسائل را روز به روز انسان بهتر می‌فهمد.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس تصریح کرد: دشمنانی که خداوند تبارک و تعالی می‌داند از طریق رسانه‌ها نسبت به ذهن و همچنین فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن شهروندان و مردم شهر چه می‌کنند. ایمان را تلاش می‌کنند تضعیف کرده و همچنین تنفر از اسلام را اکثرا و بیشتر کنند و همچنین می‌‌خواهند نسل جوون را از اسلام منحرف کنند و همچنین کار بسیاری در آن حوزه می‌کنند و همچنین وقت بسیاری می‌گذارند و همچنین یک مرتبه همین جوون در راهپیمایی اربعین حسینی همه چیز را پاک می‌کند و همچنین به دشمن پشت می‌کند و همچنین آن اقتدار و قدرت عظیمی می باشد که بایستی و حتما لحاظ می شود.

فرزانه در ادامه با اشاره به آنکه اربعین آثار بسیاری بر اعمال و همچنین رفتار ما دارد تصریح کرد: همچنین اثری بر زندگی بعدی ما دارد؛ یعنی در زندگی بعد از مردن و مرگ ما نیز جریان اربعین اثرگذار می باشد.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس در ادامه با اشاره به آنکه امروز آمریکای جنایتکار یک جنگ تمام عیار رسانه‌ای و همچنین اقتصادی و همچنین تبلیغی را علیه ما آغاز کرده می باشد گفت: جنگ اقتصادی را با تشدید تحریم دنبال می‌کند و همچنین جنگ رسانه‌ای را در اینترنت و همچنین ماهواره دنبال می‌کند؛ مقام معظم رهبری فرمودند چند هدف از آن جنگ دنبال می‌می شود تا بدان برسد.

فرزانه گفت: از طریق تحریم و همچنین جنگ تبلیغاتی آمریکا دنبال آن می باشد که اضطراب و همچنین دلهره را زیاد کرده و همچنین آرامش درونی شهروندان و مردم شهر را سلب کند و همچنین کار دیگر آن می باشد که یاس و همچنین نومیدی را در شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد کرده و همچنین گسترش دهد و همچنین کار سوم آن می باشد که در شهروندان و مردم شهر احساس بن بست ساخته یا ایجاد کند و همچنین القا کند دیگر نظام کارآیی ندارد و همچنین می‌خواهد شهروندان و مردم شهر را به هم و همچنین دستگاه مسئول بدبین کند.

او همچنین خاطرنشان کرد: هدف دیگر آمریکا آن می باشد که معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی را بزرگنمایی کند؛ روی آن محورها آمریکا کار می‌کند و همچنین البته بدانید روز به روز دنیا اکثرا و بیشتر پی می‌برد که آمریکا موفق نمی‌می شود؛ در آن جنگ آمریکا شکست می‌خورد و همچنین در آن موضوع شکی نداشته باشید.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس افزود: چند ماه قبل که در آن تریبون حاضر بودم عنوان شد که حرکات آمریکا از سابق وجود داشته می باشد و همچنین موفق نشدند کسب و کار خود را پیش ببرند و همچنین جنگ هشت ساله را علیه ما راه انداختند که سبب برکت شد و همچنین سپس فتنه ۸۸ را به راه انداخت که بصیرت پیامد آن هم بود و همچنین تحریم نیز شکست می‌خورد.

فرزانه ادامه داد: بنابراین شکی منصفان و همچنین عقلای دنیا ندارند که آمریکا در مقابل ایران در آن پیشامد جدید نیز شکست خواهد خورد ولی باید توجه داشت در آن حرکتی که آمریکا صورت داد چند آسیب فرهنگی و اجتماعی در داخل جامعه خودمان ساخته یا ایجاد شد که جای تاسف می باشد؛ نخستین آسیب آن بود که یک غفلت در تیم اقتصادی حکومت سبب شد که آن هم همه ارز و همچنین طلای کشور به غارت برود و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات عجیبی به دنبال خود ساخته یا ایجاد کند. غفلت یک آسیب فرهنگی و اجتماعی و همچنین یک مرض کشنده و همچنین مهلک می باشد.

او همچنین گفت: در آن فضا که آمریکا درست کرد فزونخواهی بعضی از کارخانه‌داران با احتکار تولیدات یک آسیب فرهنگی و اجتماعی دیگر بود؛ سودجویی بعضی تجار که جنس را از بیرون وارد کردند تا با نرخ بالاتری بفروشند نیز یک آسیب بود و همچنین پیشامد جدید دیگر آن بود که بعضی از تبلیغات و همچنین شایعات خیلی زیاد اثر پذیرفتند.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس با تصریح آن نقطه که گرانفروشی همه افرادی که مغازه داشتند نیز یک آفت می باشد ادامه داد: چه ارتباطی میان گران شدن بعضی اجناس و همچنین دلار وجود دارد؟ هیچ ارتباطی نبود و همچنین از سوی حکومت نیز بعضا نظارت و همچنین کنترلی دیدن نمی‌شد. در آن شرایط قشر متوسط و همچنین کارمند و همچنین محروم و همچنین آن هم که از قشر محروم و همچنین اجاره نشین می باشد دچار مشکل می‌می شود و همچنین در آن شرایط چه بایستی و حتما بکند؟ اینها مرتبط به داخل می باشد و همچنین مرتبط به خارج نیست. به تاراج دادن سکه و همچنین ارز و همچنین احتکار تولیدات چه ارتباطی به خارج دارد؟ گرانفروشی گسترده چه ارتباطی به خارج دارد؟

فرزانه افزود: در همین شرایط دو اقدام از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت؛ یکی آنکه مجموعه دولتی‌ها را خواستند و همچنین امر کردند که حکومت فعال‌تر می شود تا قشر متوسط از زیر بار سنگین مخارج زندگی خارج می شود؛ در همین حالی که آمریکا تلاش می‌کند به اهداف خودش برسد رهبری حرکت انقلاب را آن هم قدر محکم و همچنین استوار می‌دانند که سندی ارائه می‌کنند که تا ۵۰ سال شمسی دیگر با الگو قرار دادن اسلام، بایستی و حتما به تمدن نوین اسلامی برسیم و همچنین آن مهم بیانگر اقتدار و قدرت در داخل می باشد؛ تمدن اسلامی در تاریخ یک بار خود را نشان داده می باشد.

او همچنین گفتن کرد: نخبگان از نگاه رهبری معتقد به نظام و همچنین کارآیی آن هم خواهند بود و همچنین به حق شهروندان و مردم شهر نیز معتقد می باشد؛ همچنین و علاوه بر آن مصمم به ریشه کنی فساد اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی و همچنین اداری می باشد؛ همچنین آنها آماده از میان بردن تبعیض خواهند بود؛ نقطه دیگر آنکه آن نخبگان بایستی و حتما متوجه طبقات محروم جامعه باشند و همچنین نقطه آخر آنکه آن نخبگان خودساخته و همچنین ساده زیست و همچنین آستین همت بالا زده می باشد تا معظلات و مسائل و مشکلات شهروندان و مردم شهر را گره گشایی کند و همچنین آن مجموعه از نخبگان آن کشور در حال شکل گیری و همچنین فعالیت می باشد.

امام و پیشوا جمعه موقت مشهدمقدس تصریح کرد: مرحوم شهید بهشتی در اوایل پیروزی انقلاب هنگام و زمانی که به ایشان عنوان می‌شد که نیازمند قوه کارآمد هستیم و همچنین آن هم را نداریم فرمودند اینطور نیست بلکه ما نیروهای غیبی داریم و همچنین آن نیروهای غیبی در میان همین جوانان خواهند بود که در صورتی که وارد صحنه شوند و همچنین چند بار اشتباه کنند بار آخر اشتباه نمی‌کنند و همچنین گام‌های بزرگی برخواهند داشت و همچنین جهت مثال از شهید کلانتری نام می‌بردند و همچنین می‌گفتند از نیروهای غیبی همین‌ها خواهند بود و همچنین امروز هم نسل جوون آستین بالا زده و همچنین آن کشور را به جایی می‌رساند که رهبر معظم انقلاب آن هم را جهت ۵۰ سال شمسی بعدی ترسیم فرموده‌اند. آن مجموعه در حال شکل گیری و همچنین آن مجموعه مشکل گشا، مسئولیت حکومت و همچنین مسئولان را کم نمی‌کند.

فرزانه افزود: اینها در آن شرایط بایستی و حتما متناسب با شرایط انقلاب کار اکثرا و بیشتر کنند و همچنین هنوز کار و همچنین فعالیت جا دارد تا شهروندان و مردم شهر را از مضیقه خارج کند ولی باید توجه داشت آمریکا بداند و همچنین یقین داشته باشد که آن ملت و همچنین آن جوون و همچنین آن زن و همچنین مرد و همچنین آن قافله عظیم عاشورایی در زمانی نه چندان دور او را به مذلت خواهد فرستاد و همچنین خود به آخر عزت می‌رسد.

انتهای پیام/م

امام و پیشوا جمعه موقت مشهد: گرانفروشی بعضی فروشندگان چه ارتباطی به تحریم دارد؟ در تاریخ ۱۹ October 2018 | 8:48 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …