خانه / اخبار خراسان / آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین می باشد

آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین می باشد

آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین می باشد

|آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، مرز دوغارون محل تردد خیل عظیمی از زائران کربلای معلی می باشد که از افغانستان وارد کشورمان شده‌اند و همچنین سپس از طریق مرزهای اروپایی عازم کشور عراق می‌شوند.

زائران افغانستانی اجتماع عظیم اربعین حسینی در مسیر رفت یا برگشت از آن مسیر به زیارت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف می‌شوند و همچنین آن امر خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی به ایشان را دوچندان می‌کند، لذا موکب آستان قدس رضوی در مرز میرجاوه پذیرای زائران افغانستانی اربعین حسینی می باشد.

سرهنگ علی اکبر قربانی فرماندهی انتظامی شهرستان تایباد می‌گوید: طبق آخرین برآوردها با مسئولان افغانستان بالغ بر ۴۵ هزار زائر اربعین حسینی از آن کشور وارد جمهوری اسلامی ایران می‌شوند.

او همچنین افزود: طبق پیش‌بینی‌ها ۳۵۰۰ تا ۴۰۰ هزار زائر هر روز خدا در قالب کاروان‌های اربعین با گذشتن از آن مرز به سمت غرب کشور راهی می‌شوند.

حجت‌الاسلام علی اصغر علی‌پور ریاست اداره تبلیغات و همچنین دبیر ستاد اربعین شهرستان تایباد نیز گفت: با توجه به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف امسال حضور زائران افغانستانی نسبت به سال شمسی قبل دوبرابر پیش‌بینی می‌می شود.

او همچنین گفت: پارسال ۲۰ هزار فرد یا شخص از مواکب حاضر در آن مرز سرویس ها و خدمات گرفتند که امسال آن تعداد به بیش از ۴۰ هزار فرد یا شخص می‌رسد.

دبیر ستاد اربعین شهرستان تایباد ضمن تشکر از تلاش‌های آستان قدس رضوی در تکریم زائران افغانستانی اربعین حسینی افزود: آستان قدس رضوی حضور گسترده‌تری نسبت به سال شمسی قبل در نقطه صفر مرزی دوغارون در ایام حضور زائران اربعین دارد. مسائل اسکان، تغذیه‌، دارو و همچنین فرهنگی شامل خدماتی می باشد که آستان قدس به زائران افغانستانی ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/ح

آستان قدس رضوی در مرز دوغارون پذیرای زائران افغانستانی اربعین می باشد در تاریخ ۲۳ October 2018 | 2:38 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …