خانه / اخبار خراسان / انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری؛ در صورتی که اختیار تغییر منشی هم نداشتید چرا ماندید؟

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری؛ در صورتی که اختیار تغییر منشی هم نداشتید چرا ماندید؟

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری؛ در صورتی که اختیار تغییر منشی هم نداشتید چرا ماندید؟

|انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری؛ در صورتی که اختیار تغییر منشی هم نداشتید چرا ماندید؟ از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز‌جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: کلام ما در خطبه نخست در موضوع شیطان‌شناسی از نگاه قرآن بود و همچنین در مباحث انتهایی آن موضوع به تفسیر آیات سوره مبارکه ناس پرداختیم و همچنین نجات از وساوس شیطان در آن قالب مطرح شد‌. مقصود «من الجنه و همچنین الناس» چیست و همچنین سه تفسیر در آن باره ارائه شده می باشد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌رضوی گفت: تفسیر نخست آن می باشد که خناس در سینه شهروندان و مردم شهر وسوسه می‌کند و همچنین آن ناس، مقصود از جن و همچنین انسان می باشد یعنی ناس بر اجنه و همچنین انسان به صورت مشترک اطلاق می‌می شود؛ البته آیاتی نیز در قرآن می باشد که آن تفسیر را تائید کرده که جن  تعبیر به ناس شده می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: شیطان در گمراه‌سازی تنها سوژه‌اش انسان نیست و همچنین مومنان را نیز وسوسه می‌کند. ابتدا حالت نسیان بر انسان عارض می‌می شود و همچنین سپس انسان فراموشکار را انسان وسوسه می‌کند و همچنین آن ناس به معنای فراموشی می باشد. وظیفه عمده شیطان، ساخته یا ایجاد حالت نسیان در انسان می باشد که هم خودش و همچنین هم خداوند تبارک و تعالی را فراموش می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی در ادامه با اشاره روز هفدهم صفر و همچنین سالروز شهادت جانگذار امام و پیشوا هشتم(ع) براساس بعضی روایات گفت: بین ۱۷ ماه صفر که به روایتی شهادت ایشان می باشد و همچنین انتهای ماه صفر که به روایت دیگر شهادت می باشد، آن ۱۲ تا ۱۳ روز عزای خراسان و همچنین عزای شهروندان و مردم شهر آن سرزمین به‌خاطر مظلومیت جانگذار ولی‌نعمت‌شان می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به آنکه براساس آن روایت، همین امشب شب شهادت امام و پیشوا رضا(ع) می باشد، گفت: امام و پیشوا هشتم(ع) خط امامت را از دسیسه شیطانی مامون نجات دادند که شرحش مفصل می باشد؛ نقطه دوم آنکه از زمان حضرت علی(ع) موجودیت اندیشه شیعه و همچنین موجودیت فرهنگی و اجتماعی شیعه توسط امام و پیشوا رضا(ع) رقم خورد و همچنین تا قبل از آن شیعه یک اندیشه قطعی نبود و همچنین موجودیت فرهنگی و اجتماعی نداشت.

او همچنین خاطرنشان کرد: وجود فرهنگی و اجتماعی شیعه به‌عنوان یک جریان توحیدی ناب به‌وسیله امام و پیشوا هشتم(ع) تثبیت شد؛ امام و پیشوا رضا(ع) آغازگر حیات فرهنگی و اجتماعی شیعه بود‌ و همچنین وجود فرهنگی و اجتماعی شیعه را تثبیت کردند و همچنین از آن هم روز جریان شیعه توسعه یافت و همچنین امروز آن جریان در راهپیمایی ۲۰ میلیونی اربعین تجلی پیدا می‌کند. آن راهپیمایی یک دیپلماسی عمومی بی‌نظیر می باشد، در آن دیپلماسی خود ملت‌ها ایفای نقش می‌کنند.

امام و پیشوا‌جمعه مشهدمقدس با اشاره به آنکه دیپلماسی عمومی ما در سوریه و همچنین یمن برقرار می باشد و همچنین مظهر عمومی دیپلماسی شیعه نیز راهپیمایی اربعین می باشد، تصریح کرد: شیعیان در اینجا با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و همچنین آن دیپلماسی روی کره زمین بی‌نظیر می باشد؛ پیشامد جدید تنها دیپلماسی عمومی شیعه نیست و همچنین به دیپلماسی عمومی محبان اهل‌بیت‌(ع) رسیده و همچنین اهل‌سنت نیز در آن راهپیمایی حاضر خواهند بود.

او همچنین تصریح کرد: همه دیپلماسی‌ها متکی به یک جریان مطابق و یکدست وحدت سیاسی و همچنین جغرافیایی و همچنین یا فرهنگی می باشد، ولی باید توجه داشت دیپلماسی عمومی شیعه در راهپیمایی اربعین، “میلیونی” می باشد و همچنین آن جمعیت میلیونی شامل دل‌های به‌هم گره‌خورده می باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی افزود: مهم آن می باشد که در آن دیپلماسی عمومی رهبری فکری با انقلاب اسلامی می باشد؛ بیزاری از اقتدار و قدرت‌های جهانی و همچنین وابستگی به اقتدار و قدرت ضد‌استکباری انقلاب اسلامی ویژگی آن راهپیمایی میلیونی اربعین می باشد.

او همچنین خاطرنشان کرد: چرا انقلاب ما توانسته بود آن کار را بکند و همچنین از همه ملل و همچنین کشورها در آن راهپیمایی شرکت می‌کند ولی باید توجه داشت زائر آفریقایی و همچنین آسیایی و همچنین اروپایی نیز دم از انقلاب ایران می‌زند؟ آن به‌خاطر وابستگی شهروندان و مردم شهر ما به انقلاب ‌می باشد؛ تو شهروندان و مردم شهر به آن انقلاب وابسته‌اید و همچنین آن سبب شده آن عظمت در یک دیپلماسی عمومی جهان تشیع جهت رهبری فکری آن دیپلماسی ساخته یا ایجاد می شود و همچنین آن هم چیزی که مهم می باشد تداوم آن وابستگی می باشد.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مقام معظم رهبری در درس خارج خود فرمودند مسائل نظام بایستی و حتما شفاف باشد و همچنین آن به‌خاطر دو چیز می باشد؛ یکی آنکه آن مهم اعتماد شهروندان و مردم شهر را جلب می‌کند. شهروندان و مردم شهر هنگام و زمانی که ببینند همه راست می‌گویند و همچنین از تمام واقعیات کشور سخن گفته می‌می شود، اعتماد می‌کنند و همچنین وابسته به انقلاب می‌شوند؛ هنگام و زمانی که همه‌چیز شفاف باشد شهروندان و مردم شهر اعتماد می‌کنند.

او همچنین گفت: همه اقتدار و قدرت نظام ما به‌دلیل وابستگی شهروندان و مردم شهر می باشد و همچنین آن مهم صرفاً با شفافیت ادامه پیدا می‌کند. معظلات و مسائل و مشکلات را با شهروندان و مردم شهر مطرح کنید و همچنین راستش را بگوئید. بعد از ۵ سال شمسی یک آقایی از مسئولان بگوید اختیار تغییر منشی هم نداشتم و همچنین آن روراستی نیست. تو ۵ سال شمسی می باشد برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریز و همچنین سیاست‌گذار‌ید و همچنین در صورتی که اختیار انتخاب منشی نداشتی چرا ماندی؟ مانع را جهت شهروندان و مردم شهر چرا عنوان نکردید؟

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی تصریح کرد: امروز همه‌چیز در کشور موجود می باشد؛ تو طلا و همچنین ارز را جلودار سبد شهروندان و مردم شهر قرار دادید. حالا که طلا و همچنین ارز در حال بازگشت نرخ می باشد، فشار معیشتی همچنان باقی می باشد؛ روراست با شهروندان و مردم شهر صحبت کنید و همچنین بگوئید مشکل چیست؛ شهروندان و مردم شهر نیز با تو همراه خواهند بود.

انتهای پیام/ ز

انتقاد آیت‌الله علم‌الهدی از سخنان اخیر جهانگیری؛ در صورتی که اختیار تغییر منشی هم نداشتید چرا ماندید؟ در تاریخ ۲۶ October 2018 | 8:24 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …