خانه / اخبار خراسان / تمهیدات ویژه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک آخر ماه صفر از سوی شهرداری مشهد

تمهیدات ویژه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک آخر ماه صفر از سوی شهرداری مشهد

تمهیدات ویژه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک آخر ماه صفر از سوی شهرداری مشهد

|تمهیدات ویژه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک آخر ماه صفر از سوی شهرداری مشهد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، وحید برکچی عصر امروز در نشست‌خبری خدمت‌رسانی حوزه معاونت حمل‌ونقل و همچنین ترافیک شهرداری مشهد در روزهای پایانی ماه صفر اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی  ماه صفر سرویس ها و خدمات و همچنین اقداماتی وسیعی در حوزه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک شهرداری مشهد برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی شده می باشد.

دست یار حمل‌ونقل و همچنین ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به آنکه کلیه ترددها به‌وسیله دوربین‌های سطح شهرستان کنترل می‌می شود، گفت: مرکز کنترل نهاد حمل‌ونقل و همچنین ترافیک شهرداری مشهد، شامل یک مرکز و همچنین اتاق مدیریت بحران می باشد که متشکل از نماینده فرماندار، اتوبوسرانی، پلیس راهور، تاکسیرانی، شرکت‌های خدماتی آب، برق،گاز و همچنین… می باشد که به‌روش شبانه‌روزی در آن ایام حضور دارند و همچنین به معظلات و مسائل و مشکلات  رسیدگی خواهند کرد.

برکچی ادامه داد: محدودیت ترافیکی از بعد از ظهر سه‌شنبه از ۴ نقطه میدان شهدا، میدان شهدای گمنام، میدان وحدت و همچنین میدان بسیج به‌صورت ویژه جهت خودروهای فردی یا شخصی انجام می‌می شود و همچنین بعد از نماز جمعه به حالت عادی بازمی‌گردد. بهره بری و استفاده از خطوط بی‌آرتی در حمل‌ونقل عمومی و همچنین دسترسی نهاد‌ها در شرایط اضطراری به نقاط مرکزی به حرم مطهر رضوی(ع) در دستور کار شورای هماهنگی ترافیک شهرداری قرارداده شده می باشد.

او همچنین افزود: در محدوده مرکزی شهرستان ۳۰۰۰جای پارک در میدان شهدا، خیابان جنت، ۱۷شهریور، میدان راه‌آهن و همچنین اطراف هسته مرکزی شهرستان مشهد پیش‌بینی کرده‌ایم و همچنین شرکت هوشمند الیت در سایر نقاط سطح شهرستان ۱۰۰۰۰جای پارک تدارک دیده می باشد. البته در پارک‌سوار وکیل‌آباد و همچنین پایانه مسافربری می‌توانند از پارکینگ‌های موجود بهره بری و استفاده و همچنین با قطار شهری به حرم مطهر رضوی عزیمت کنند.

برکچی در ادامه گفتن کرد: قطار شهری در آن ایام در روزهای سه‌شنبه و همچنین چهارشنبه تا ساعت ۲۴ و همچنین پنج‌شنبه تا ساعت ۲۳ سرویس ها و خدمات‌رسانی را افزایش داده می باشد که در خط یک با فاصله زمانی ۴دقیقه و همچنین در خط ۲ با فاصله زمانی ۱۰ دقیقه سرویس ها و خدمات‌رسانی انجام می‌می شود.

او همچنین با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی تدارک دیده‌شده در ایستگاه‌های پرتردد در قطار شهری خاطرنشان کرد: ۳۵۰ دستگاه اتوبوس در خطوط منتهی به حرم مطهر از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب و همچنین خطوط شبانه به‌صورت عادی فعالیت خواهند داشت. نهاد اتوبوسرانی شهرداری به زائران پیاده در مسیر نیشابور از ملک‌آباد،کلات، فریمان از مسیر فرهادگرد سرویس ها و خدمات ارائه می‌کند، همچنین ارائه سرویس‌های دربستی در دستور کار آن نهاد قرار دارد.

دست یار حمل‌ونقل شهرداری مشهد ادامه داد: تاکسیرانی ۱۰۰۰دستگاه اتوبوس، ۱۰۰دستگاه ون در محدوده مرکزی شهرستان مشهد قرارداده می باشد، همچنین و علاوه‌براین تعداد ۵۰ دستگاه ون متعلق به تاکسیرانان می باشد که به‌صورت مجانی و رایگان در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

برکچی گفت: در خطوط ورودی شهرستان مشهد شامل راه‌آهن، فرودگاه و همچنین پایانه‌های مسافربری تعداد اتوبوس‌ها به ۱۲۰۰ دستگاه افزایش خواهد یافت. همچنین در نهاد پایانه‌های مسافربری معاونین فرهنگی شامل آستان قدس رضوی، اداره کل گردشگری، معاونت فرهنگی شهرداری جهت راهنمایی زائران  حضور دارند.

او همچنین در ادامه افزود: ممنوعیت ترافیکی از ۴ بازوی منتهی به حرم مطهر رضوی که در بازوی خیابان امام و پیشوا رضا(ع)، از تقاطع بسیج، در خیابان طبرسی از میدان شهید گمنام انجام می‌می شود. در پایانه امام و پیشوا رضا(ع) در مواقع خروجی زیاد اتوبوس‌ها دربهای اضطراری پایانه به‌صورت ویژه باز می‌می شود که آن خروجی با هماهنگی پلیس راهور انجام می‌می شود.

او همچنین همچنین با اشاره به برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی در ارتباط و رابطه با بازگشت هیئت‌هایی که در وبسایت و مرکز خبرهای جدید ثبت نام نموده اند، گفت: هیچ مشکلی در مورد بازگشت زائران وجود ندارد و همچنین در پایانه‌های مسافربری در سطح کشور ۶۰۰۰ اتوبوس آماده ارائه سرویس ها و خدمات در آن ایام می‌باشند.

انتهای پیام/ز*

تمهیدات ویژه حمل‌ونقل و همچنین ترافیک آخر ماه صفر از سوی شهرداری مشهد در تاریخ ۳ November 2018 | 1:49 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …