خانه / اخبار خراسان / همه آنچه که بایستی و حتما در مورد زائران پیاده امسال مشهدالرضا بدانید+ جزئیات

همه آنچه که بایستی و حتما در مورد زائران پیاده امسال مشهدالرضا بدانید+ جزئیات

همه آنچه که بایستی و حتما در مورد زائران پیاده امسال مشهدالرضا بدانید+ جزئیات

|همه آنچه که بایستی و حتما در مورد زائران پیاده امسال مشهدالرضا بدانید+ جزئیات از خراسان مسکن|

حسین رضایی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: در ۱۰ روز آخر ماه صفر ۴۳۵ هزار و همچنین ۸۹۲ زائر پیاده در قالب ۴۸۹۰ کاروان از ۲۱ استان کشور به مشهد وارد شدند. از آن تعداد ۳۷ قسمت و بخش زن و همچنین مابقی مرد خواهند بود که نسبت به سال شمسی قبل ۸٫۵ رشد داشته می باشد.

او همچنین گفتن کرد: زائران از محورهای نیشابور، تربت حیدریه، فریمان، سرخس، کلات، قوچان و همچنین سه محور فرعی جاده قدیم قوچان؛ سیدی و همچنین طرقبه و همچنین شاندیز به مشهد مشرف شدند. در طول مسیر هزاران خدمتگزار در قالب ۳۱۹ ایستگاه صلواتی کوچک و همچنین پهناور و بزرگ از مشهد و همچنین ۱۱ استان دیگر به زائران پیاده سرویس ها و خدمات رفاهی؛ درمانی و همچنین اسکان ارائه دادند.

رضایی خاطرنشان کرد: بزرگترین ایستگاه صلواتی در محور نیشابور ایستگاه‌های صلواتی جواد‌الائمه(ع) و همچنین رباط خاکستری و همچنین در محور قوچان مکتب آل محمد و همچنین الکترود رضا و همچنین شاهچراغ شیراز و همچنین در محور سرخس میقات الرضا بودند که همچنین و علاوه بر سرویس ها و خدمات ذکر شده با افزایش فضای خواب؛ زائران بیشتری را اسکان دادند.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام و پیشوا‌رضا(ع) گفت: توسط واحد اسکان جمعیت ۳۹۰ محل اسکان با ظرفیت ۱۰۰ هزار فرد یا شخص مهیا شد که از آن ظرفیت ۸۷۸۵۵ زائری که پیش‌بینی اسکان نکرده بودند با کمک خدمه حج و همچنین زیارت‌؛ خدمه آستان قدس؛ آموزش و همچنین پرورش و همچنین ستاد گام‌های عاشقی و همچنین هیئت جواد الائمه‌(ع) و همچنین اقشار شهروندان و مردم شهر و همچنین جمعیت خدمتگزار اسکان داده شدند و همچنین ۲ روز پذیرائی مجانی و رایگان داشتند.

رضایی ادامه داد: در حوزه سرویس ها و خدمات درمانی با ساخته یا ایجاد ستاد هماهنگی بهداشت و همچنین درمان زائران پیاده متشکل از همه خدمتگزاران درمانی کشور و همچنین جمعیت خدمتگزار به مدیریت دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مشهد در جاده‌ها و همچنین محل‌های اسکان و همچنین ساخته یا ایجاد ۲۱ پایگاه سلامت در سه سطح سرویس ها و خدمات درمانی مجانی و رایگان ارائه و همچنین بیش از ۵ میلیارد ریال هزینه داروئی داشته می باشد.

سخنگوی جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام و پیشوا‌رضا(ع) در حوزه سرویس ها و خدمات فرهنگی اظهار داشت: با ساخته یا ایجاد قرارگاه فرهنگی به‌مدیریت آستان قدس رضوی، هدایت فرهنگی کاروان‌ها؛ اعزام مبلغ و همچنین مبلغه در محورها و همچنین محل‌های اسکان پوشش داده شده و همچنین محصولات فرهنگی به اقتضای سن زائر تهیه و همچنین به زائرین پیاده اهدا شده می باشد.

او همچنین تاکید کرد: بیمه حوادث زائر از خدماتی بود که با سوبسید توسط جمعیت خدمتگزاران جهت آسودگی سفر زائران پیش بینی شده بود که هر مدیر کاروان می‌بایست با پرداخت ۱۳۰۰ تومان زائر خود را از مبداء تا مبداء بیمه کند. پیرتر‌ترین زائر پیاده خانم ۸۷ ساله مادر شهید از کاروان خانواده شهدا و همچنین کوچکترین زائر طفل ۶ ماهه کاروان رضویان (‌بانوان‌) فرهادگرد فریمان بود.

رضایی بزرگترین کاروان پیاده را کاروان حامیان ولایت و همچنین رهپویان حضرت مهدی (عج) دارالقرآن نیشابور با ۳۰۰۰ زائر خانم و همچنین کاروان دانشجویان با ۱۸۰۰ زائر و همچنین کاروان خانواده شهدا با بیش از ۸۵۰ زائر ذکر کرد و همچنین گفت: کوچکترین کاروان از مهریز یزد با ۴ زائر و همچنین دو فرد یا شخص شتر بود که دورترین مسیر را هم همین کاروان طی کرده می باشد.

او همچنین تصریح کرد: جمعیت خدمتگزار زائران پیاده امام و پیشوا رضا (ع) با سابقه ۱۷ سال شمسی خدمت رسانی و همچنین ایحاد ۲۲ واحد؛ امسال بیش از ۱۵ هزار  خدمه را جهت خدمت رسانی در همه حوزه‌ها از اول محرم بسیج کرد تا زائران امام و پیشوا مهربانی به راحتی و همچنین سلامت مسیر زیارت پیاده را طی کنند.

انتهای پیام/ ز

همه آنچه که بایستی و حتما در مورد زائران پیاده امسال مشهدالرضا بدانید+ جزئیات در تاریخ ۹ November 2018 | 8:35 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …