خانه / اخبار خراسان / اوضاع پروازها در مشهد اصلا مناسب نیست؛ پرداخت هزینه گزاف جهت آن هواپیماها توجیه ندارد

اوضاع پروازها در مشهد اصلا مناسب نیست؛ پرداخت هزینه گزاف جهت آن هواپیماها توجیه ندارد

اوضاع پروازها در مشهد اصلا مناسب نیست؛ پرداخت هزینه گزاف جهت آن هواپیماها توجیه ندارد

|اوضاع پروازها در مشهد اصلا مناسب نیست؛ پرداخت هزینه گزاف جهت آن هواپیماها توجیه ندارد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، کافی می باشد اتفاقی رخ دهد و همچنین یا یک مناسبت مذهبی باشد که شاهد باشیم وسایل حمل و همچنین نقل نایاب شده و همچنین شهروندان و مردم شهر نمی‌توانند به راحتی به مقصد خود برسند و همچنین مسافران با هزار مشکل روبه‌رو می‌شوند.

اتفاقی که در همین ایام عزاداری پایان ماه صفر رخ داد در بسیاری از موارد دیگر هم در مشهد رخ می‌دهد و همچنین در واقع مسیر مشهد که با شلوغی مضاعفی روبه‌رو می‌می شود شاهد نرخ‌های ۲ برابری جهت سرویس ها و خدمات سفر هم هست.

در آن میان بالارفتن نرخ بلیت هواپیما مشکل غیره ای می باشد که همواره سبب ساخته یا ایجاد معضل می‌می شود و همچنین هر سال شمسی هم درمورد آن هم موضوعاتی گفتن شده و همچنین حالا صدای اعتراض علما و همچنین چهره‌های مذهبی نیز بلند شده می باشد.

نرخ ۲ برابری بلیت پرواز

سمانه ب. یکی از مسافران دهه آخر صفر به مشهدمقدس می باشد که می‌گوید: اصلا قیمت و نرخ ها معلوم نیست؛ روز قبل از شهادت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله(ص) بلیت هواپیمایی که دائما نرخ آن هم حدود ۲۰۰ هزار تومان بود را به نرخ ۴۲۰ هزار تومان خریداری کردم و همچنین حالا جهت برگشتم هم همین مقدار و اندازه و میزان را بایستی و حتما پرداخت کنم.

او همچنین ادامه می‌دهد: آن اصلا عادلانه نیست طبیعی می باشد که در ایام زیارتی و همچنین تعطیل شهرستان مشهد شلوغ باشد چرا کسی بایستی و حتما از آن شلوغ بودن سوءاستفاده کرده و همچنین از شهروندان و مردم شهر پول اکثرا و بیشتر بگیرد.

فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن هواپیما را از سر بیرون کرده‌ایم

محمد ب. از دیگر افرادی می باشد که به مشهد زیاد سفر می‌کند و همچنین در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن می‌گوید: در ایام شلوغ اصلا به هواپیما جهت سفر به مشهد فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی‌کنم چراکه بلیت آنقدر گران می باشد که نمی‌قدرت آن هم را خریداری کرد.

او همچنین ادامه می‌دهد: شرکت‌های هواپیمایی و همچنین چارترکنندگان خیلی رفتار بدی دارند؛ آنها حتی در روزهای غیر شلوغ هم در ساعات متنوع و گوناگون و مختلف بلیت‌ها را گران می‌فروشند؛ تو دقت کنید پروازهای صبح زود از مشهد به مقصد تهران اکثرا گران خواهند بود ولی باید توجه داشت پروازهای ظهر و همچنین ساعت‌های خلوت خیر و همچنین یا ساعت‌های بعد از ۴ بعدازظهر از تهران به مقصد مشهد گران می باشد و همچنین دیگر ساعات خیر.

آن کسی که عضو شهر است تهرانی گفتن می‌کند: به عبارت دیگر دقیقا در ساعاتی که اشخاص بسیاری جهت کار اداری بایستی و حتما به تهران بروند بلیت‌ها گران می باشد و همچنین در ساعاتی که اشخاص می‌خواهند برگردند هم به همین شکل آن روند به غیر از سرگردنه گیری چه نامی می‌تواند داشته باشد؟

اوضاع پروازها توجیهی ندارد

حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در آن باره می‌گوید: متأسفانه اوضاع پروازها اصلا مناسب نیست و همچنین اصلا توجیهی ندارد که جهت سفر با آن هواپیماها شهروندان و مردم شهر تا آن حد پول زیاد پرداخت کنند.

او همچنین ادامه می‌دهد: ما از وزیر راه سابق خواسته بودیم که جهت اصلاح اوضاع خطوط هوایی اقداماتی اتجام دهد ولی باید توجه داشت آن اقدامات نیمه تمام مانده و همچنین حتما بایستی و حتما در همین حوزه وارد شد تا شرکت‌های هوایی جهت کسب و کار خود قاعده‌ای داشته باشند.

 آژانس‌ها گناهی ندارند

مجید فرقانی دبیر انجمن صنفی شرکت‌های سرویس ها و خدمات هوایی سفر خراسان‌رضوی در آن باره می‌گوید: بیشترین مقدار و اندازه و میزان گران‌فروشی در وبسایت و مرکز خبرهای جدید‌های اینترنتی می باشد و همچنین البته بایستی و حتما آن را در نظر داشت که شرکت‌های هواپیمایی خودشان نرخ‌شان را مشخص کردن می‌کنند.

او همچنین ادامه می‌دهد: نهاد هواپیمایی کشوری پیشامد جدید نرخ پروازها را دنبال می‌کند و همچنین قرار بود ارز نیمایی به شرکت‌های هواپیمایی تعلق بگیرد که آن اتفاق رخ نداده می باشد.

دبیر انجمن صنفی شرکت‌های سرویس ها و خدمات هوایی سفر خراسان‌رضوی گفتن می‌کند: قرار بود شرکت‌های هوپیمایی تا آخر ماه سقف و همچنین کف نرخ پروازها را مشخص کنند ولی باید توجه داشت آن اقدام رخ نداد به عبارت بهتر آن شرکت‌های هواپیمایی خواهند بود که قیمت و نرخ ها را بالا و همچنین یا پایین می‌برند و همچنین در آن میان آژانس‌ها خطایی مرتکب نمی‌شوند.

فرقانی تأکید می‌کند: قرار شده جهت موضوع نرخ‌های نجومی پروازها جلساتی برگزار و همچنین آنها را بررسی کردن کنند ولی باید توجه داشت به تا حال چیزی به دست ما نرسیده می باشد.

سواستفاده از اعتقادات شهروندان و مردم شهر امری می باشد که دائما رخ داده ولی باید توجه داشت سال شمسی قبل با جنجال‌هایی که در دهه پایانی صفر جهت نرخ بلیت هواپیما برپا شد انتظار می‌رفت که امسال آن موضوع مدیریت می شود ولی باید توجه داشت متأسفانه اوضاع از سال شمسی قبل بدتر شده و همچنین قسمت و بخش بسیاری از شهروندان و مردم شهر که سابق بر آن از هواپیما بهره بری و استفاده می‌کردند هم اکنون از قطار و همچنین یا اتوبوس بهره بری و استفاده می‌کنند که هزینه سفر آنها کاهش یابد.

به هر حال مقصر هر نهادی باشد آن شهروندان و مردم شهر خواهند بود که ضرر می‌کنند و همچنین به نظر می‌رسد که مستلزم و نیاز می باشد چارچوب دقیقی جهت نظارت بر فرآیند نرخ‌گذاری بلیت‌های هواپیما به ویژه در ایام آخر سفر تدوین می شود.

انتهای پیام/ ز

اوضاع پروازها در مشهد اصلا مناسب نیست؛ پرداخت هزینه گزاف جهت آن هواپیماها توجیه ندارد در تاریخ ۱۰ November 2018 | 12:09 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …