خانه / اخبار خراسان / رئیسی: وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره‌گشاه می باشد

رئیسی: وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره‌گشاه می باشد

رئیسی: وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره‌گشاه می باشد

|رئیسی: وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره‌گشاه می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در همایش ائمه جماعات طرح هدایت و همچنین کوثر استان‌های خراسان در مشهد مقدس اظهار داشت: ما طلبه‌ها و همچنین روحانیت امروز در سه ساحت بایستی و حتما فعال باشیم؛ اول ساحت علم، علم آموزی و همچنین علم افزایی می باشد و همچنین همواره بایستی و حتما از آخرین یافته‌های علمی بهره مند باشیم. ما در هر رده‌ای از دانش که قرار داشته باشیم بایستی و حتما خود را جهت به روز شدن و همچنین به هنگام شدن محتاج بدانیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروز طلاب و همچنین روحانیت به عنوان طبیبان روحی، معنوی و همچنین اخلاقی جامعه بایستی و حتما به دانش روز مجهز شوند و همچنین وظیفه داریم حوزه‌ها را نسبت به تولید علم فعال و همچنین فعال‌تر کنیم.

رئیسی ادامه داد: معتقدیم که تمدنی که امروز به جامعه نوید آن هم را می‌دهیم تمدن مبتنی اجتهاد و همچنین تمدن مبتنی بر فقه می باشد که در سه حوزه فقه اکبر، اوسط و همچنین فقه اصغر یعنی مجموعه آن هم عواملی که در دین و همچنین آموزه‌های دینی می باشد و همچنین امروز گره گشای جامعه می باشد، ما آن هم نگاهی که می‌گوید فقه نمی‌تواند جامعه را اداره کند، آن نگاه را ثابت کردیم در طول چهل سال شمسی قبل با پرچمی که حضرت امام و پیشوا (ره) برافراشتند، آن نگاه به دین عوض شد و همچنین معتقدیم دین پاسخی جهت همه سوالات پیش رو دارد و همچنین اجتهاد ما اجازه رسیدن به هیچ بن بستی را در جامعه و همچنین انسان معاصر در همه عرصه‌ها و همچنین حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف را نمی‌دهد.

او همچنین اظهار داشت: عرصه دوم، عرصه تبلیغ می باشد، مستحضر هستید در آن مسیر موانعی پیش رو می باشد ولی باید توجه داشت با نگاه آنکه هیچ چیزی و همچنین کسی در عالم غیر از خداوند تبارک و تعالی موثر نیست، می‌قدرت آن موانع را کنار زد و همچنین با امید حرکت کرد و همچنین به شهروندان و مردم شهر نیز امید داد البته امید به معنای دلخوشی کاذب به شهروندان و مردم شهر نیست بلکه به معنای حرکت، فعالیت و همچنین تلاش می باشد حال پس نتیجه آن می شود که هر روش که شد و همچنین شهروندان و مردم شهر شاهد باشند یک فعالیتی و همچنین حرکتی ولو به نقطه نهایی نرسد انجام شده می باشد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی آنکه در جامعه و همچنین فرهنگ جامعه و همچنین بین مسئولان و همچنین مدیران اقداماتی صورت بگیرد و همچنین در میدان عمل اتفاق بیافتد نه صرف تکرار واژه اقتصاد مقاومتی و همچنین جلسات متعدد بی حاصل که دگرگونی و تغییری در زندگی شهروندان و مردم شهر دیدن نشود.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ما معتقدیم وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره گشاست، هرجا شهروندان و مردم شهر حضور پیدا کردند پیشامد جدید حل شده می باشد مثال بارز آن هم حضور شهروندان و مردم شهر در جبهه‌هاست آن شهروندان و مردم شهر بودند که رفتند و همچنین کار را تمام کردند.

رئیسی در ادامه اظهار داشت: عرصه سوم عرصه عمل و همچنین اجراست وعرصه اجرای دین در جامعه می باشد که تلاش و همچنین فعالیت می خواهد در هر نقطه ای که هستیم تا شهروندان و مردم شهر مزه شیرین عدالت را بچشند مهم آن هم می باشد که در جامعه دینی نگذاریم فساد در جایی لانه کند و همچنین هرا جا بروز انحرافی حاصل شد نباید گذاشت لانه کند و همچنین توسعه پیدا کند چرا که فساد از هیچ قسم آن هم قابل پذیرش نیست.

او همچنین افزود: پرچمی که امام و پیشوا خمینی (ره) برافراشتند و همچنین مقام معظم رهبری آن هم را تداوم می‌دهند و همچنین ما طلبه‌ها در هر عرصه‌ای که هستیم بایستی و حتما آن هم را الگو خود قرار دهیم آن می باشد و همچنین در عین وجود همه نا امیدی‌ها، القا شبهات، هواپرستی‌ها و همچنین تفرقه افکنی‌های دشمنان وظیفه ما آن می باشد که به هیچ عنوان مقصد و همچنین راه گم نشود و همچنین گام‌ها بایستی و حتما استوار باشد.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به افرادی که شایعه سازی و همچنین شایعه‌پراکنی در جامعه می‌کنند با هدف ریزش در جبهه حق اظهار داشت: عده‌ای می خواهند دل‌های شهروندان و مردم شهر را خالی کنند ما موظفیم نگذاریم ریزش ساخته یا ایجاد می شود و همچنین دل‌ها خالی می شود و همچنین ریزش به رویش تغییر پیدا کردن می شود و همچنین رویش ساخته یا ایجاد می شود و همچنین باره‌های خیلی زیاد بسیاری جهت رویش وجود دارد لازمه آن هم تلاش می باشد توجه داشته باشید مسجد به عنوان پایگاه انسان سازی و همچنین ارتباط با خداوند تبارک و تعالی و همچنین خلق خداوند تبارک و تعالی و همچنین منبر اثرگذاری و همچنین جایگاه خود را همواره دارد و همچنین بایستی و حتما از آن تریبون و همچنین جایگاه به نحو احسنت بهره بری و استفاده کرد.

 رئیسی افزود: جریان روحانیت به عنوان مصلحان فرهنگی و اجتماعی البته در دنیا خیلی‌ها ادعای مصلح فرهنگی و اجتماعی بودن را دارند ولی باید توجه داشت تفاوت می باشد میان مصلحان حقیقی و همچنین آنها و همچنین تفاوت آن می باشد که تو در جایگاه قیادت هستید نه سیاقت فرق می باشد میان کسی که دعوت می‌کند ولی در کنار ایستاده و همچنین کسی که در قله ایستاده می باشد و همچنین می‌گوید بیایید و همچنین آن می باشد فرق میان عالمِ عاملِ واصل، با افرادی که صرفا می‌گویند آن کارها خوب می باشد و همچنین آن هم‌ها را انجام دهید. رمز اثر گذاری بزرگان علما و همچنین شخصیت های دینی همین می باشد. 

او همچنین ادامه داد: اثبات دلیل آن حرف من آمار شهدای روحانیت می باشد که در صورتی که روحانیت در عمل پای کار نبود آن مقدار و اندازه و میزان شهدای تقدیمی به نظام و همچنین انقلاب وجود نداشت و همچنین آن بزرگترین دلیل می باشد که ثابت می‌کند روحانیت در همه عرصه‌ها پیشگام می باشد و همچنین در همه اصناف بالاترین تعداد رقم شهید متعلق به روحانیت می باشد.

انتهای پیام/ش

رئیسی: وارد کردن شهروندان و مردم شهر در عرصه‌های اقتصادی و همچنین فرهنگی و اجتماعی گره‌گشاه می باشد در تاریخ ۱۶ November 2018 | 11:27 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …