خانه / اخبار خراسان / وزیر آموزش و همچنین پرورش در مشهد: دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجاکردن مناسب مدرسه امروز نیست

وزیر آموزش و همچنین پرورش در مشهد: دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجاکردن مناسب مدرسه امروز نیست

وزیر آموزش و همچنین پرورش در مشهد: دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجاکردن مناسب مدرسه امروز نیست

|وزیر آموزش و همچنین پرورش در مشهد: دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجاکردن مناسب مدرسه امروز نیست از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، سیدمحمد بطحایی ظهر امروز در همایش تجلیل از خیران مدرسه ساز که در آمفی‌تئاتر برج سپید برگزار شد، اظهار داشت: ما شاهدیم نهالی که روزی در مجمع خیران مدرسه‌ساز شکل گرفت؛ امروز درخت تنومندی شده که ثمرات آن هم در حوزه معنوی و همچنین فرهنگی به مراتب اکثرا و بیشتر از تلاش‌هایی بوده که آن مجموعه جهت ساخته یا ایجاد فضاهای آموزشی داشته می باشد.

او همچنین ادامه داد: آن شجره طبیه تا امروز ۱۱۳ هزار کلاس درس را آماده کرده که دانش‌آموزان در آن هم تحصیل می‌کنند ولی باید توجه داشت  به نظر می‌رسد که آن شجره طییه در ترویج فرهنگ ایثار و همچنین از خودگذشتگی اکثرا و بیشتر از ساختن کلاس درس توفیق داشته و همچنین آن در واقع ترویج خیریت و همچنین بهترین نوع از ایثار و همچنین از خودگذشتگی می باشد.

وزیر آموزش و همچنین پرورش تأکید کرد: متأسفانه ما در اشاعه آن فرهنگ خوب عمل نکرده‌ایم و همچنین در واقع آن سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی خواهند بود که بعدی‌ای روشن را جهت ما رقم می‌زنند و همچنین آن آجرها تنها یک سری اجسام نیستند بلکه آن تلاش‌ها و همچنین از خودگذشتگی‌ها تمدن جمهوری اسلامی ایرانی را در بعدی می‌سازند و همچنین به همین علت مقام یک خیر مدرسه‌ساز خیلی زیاد بالاتر ز آن هم چیزی می باشد که ما می‌توانیم انجام دهیم.

بطحایی با گفتن آنکه امروز فضای آموزشی در تعلیم و همچنین تربیت تنها یک ساختمان نیست، خاطرنشان کرد: در واقع در دنیای نوین فضای آموزشی بخشی از فناوری آموزش می باشد که بخشی از آن هم را نرم افزار و همچنین قسمت و بخش دیگر را سخت افزار تشکیل می‌دهد.

او همچنین ادامه داد: نظام آموزشی ما به سمت تسریع، تسهیل و همچنین تعمیق یادگیری حرکت می‌کند و همچنین از آن منظر فضای آموزشی اهمیت خیلی زیاد بالایی دارد و همچنین آن فضا با مبحثی که در قدیم به عنوان کلاس از آن هم یاد می‌شد تفاوت دارد و همچنین در واقع فضای آموزشی خودش یک عنصر می باشد که در یادگیری دانش آموزان اثر دارد و همچنین در همین راستا بایستی و حتما در ساخت فضاهای آموزشی نوعی بازنگری صورت گیرد.

وزیر آموزش و همچنین پرورش افزود: امروز فضای سبز در مدارس اهمیت خیلی زیاد بسیاری دارد و همچنین حتی در دنیا روی آن پیشامد جدید که چه گیاهی جهت یادگیری بهتر دانش‌آموزان مفید می باشد بررسی کردن و همچنین بررسی می‌می شود و همچنین بایستی و حتما گفت که جهت نظام یادگیری جدید اهمیت محیط و همچنین محوطه‌ها در صورتی که از کلاس درس اکثرا و بیشتر نباشد کمتر نیست.

بطحایی با گفتن آنکه امروز معماری مدارس به سمت کلاس‌های بدون دیوار می‌رود، خاطرنشان کرد: آن نوع از معماری جهت آن می باشد که دانش آموز بتواند تجربه و مهارت بالا تمرکز در صدای زیاد را نیز بیاموزد و همچنین یا آنکه کلاس‌ها را به صورت نیم دایره‌ای می‌سازند و همچنین در آنها نیمکت قرار نمی‌دهند بلکه دانش آموزان روی زمین می‌نشینند و همچنین در واقع سعی دارند فضاهای آموزشی و همچنین پرورشی درست کنند و همچنین حتی در چیدمان و همچنین رنگ کلاس‌ها نیز دقت می‌کنند.

او همچنین مدرسه امروز را محیطی جهت تمرین درس زندگی دانست و همچنین تأکید کرد: در واقع مدرسه‌های امروز تنها فضایی جهت یادگرفتن درس‌های زیست شناسی، ریاضی و همچنین سایر موارد نیست بلکه تجربه و مهارت بالا‌هایی را به کودکان آموزش می‌دهند که در زندگی واقعی بایستی و حتما با آنها مقابله کنند.

وزیر آموزش و همچنین پرورش تصریح کرد: تا زمانی که مدرسه محیطی جهت تمرین زندگی دانش آموزان نباشد ولو آنکه ایمن هم باشد، دیگر مدرسه نام ندارد و همچنین در واقع کودکان بایستی و حتما در مدرسه در اصطلاحی عامیانه بچگی را تمرین کنند و همچنین فضایی جهت دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجا کردن و همچنین نظم ترتیب مناسب مدرسه امروز نیست.

بطحایی تأکید کرد: نظام امروز آموزش و همچنین پرورش صحبت کردن، تحمل  کردن، مدیریت کردن و همچنین سایر مواردی از آن دست را در اهداف خود قرار داده و همچنین ما نیز امسال شروع کردیم تا جهت دانش آموزان پایه اول تا سوم ابتدایی اتاق اسباب بازی آموزش محور درست کنیم.

او همچنین با تأکید بر آنکه رویکرد جدید آموز ش و همچنین پرورش برگرفته از سند تحول آموزش و همچنین پرورش می باشد، اظهار داشت: البته آن را هم بایستی و حتما گفت آن روند جهت خانواده‌ها سخت می باشد چراکه آنها هم به نظام قبلی عادت داشته و همچنین تغییر آن عادات جهت همه ما سخت می باشد ولی باید توجه داشت بایستی و حتما در آن مسیر قدم گذاشت.

وزیر آموزش و همچنین پرورش خاطرنشان کرد: هنگام و زمانی که ما در مورد تکنولوژی حرف می‌زنیم منظورمان دستگاه‌های حجیم و همچنین پیچیده نیست بلکه بازی‌های قدیمی ما همگی شامل اهداف فناورانه در حوزه آموزش و همچنین پرورش بوده‌اند ولی باید توجه داشت ما امروز آن بازی‌ها را از کودکان گرفته و همچنین به دست هر کدام از بچه‌ها یک تبلت داده‌ایم.

بطحایی با تأکید بر اهمیت تغییر رویکرد در مورد فضاهای آموزشی، گفتن کرد: رویکرد ما در مورد فناوری آموزشی نیز بایستی و حتما تغییر کند و همچنین شاید به علت همین نوع نظام آموزشی ما می باشد که دیدن می‌کنیم امروز زوجی که هر ۲ دانشجوی ممتاز بهترین دانشگاه‌های کشور بوده و همچنین فارغ‌التحصیل می‌شوند بعد از چند ماه زندگی مشترک پله‌های دادگستری را بالا و همچنین پایین می‌روند.

او همچنین  علیرغم تمام تلاش‌های انجام شده توسط خیران اوضاع کنونی را شامل معظلات و مسائل و مشکلات بسیاری دانست و همچنین  تصریح کرد: مدرسه‌ای که با اهداف بالادستی ما منطبق باشد بایستی و حتما شامل محوطه خوب و همچنین کارگاه‌های خوبی باشد و همچنین اصلا بایستی و حتما آن را در نظر گرفت که خود مدرسه یک کارگاه می باشد که دانش آموزان در آن هم یاد می‌گیرند معظلات و مسائل و مشکلات زندگی خود را حل کنند.

وزیر آموزش و همچنین پرورش با گفتن آنکه جهت تکمیل فضاهای آموزشی ما بین ۶۰ تا ۸۰ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد، خاطرنشان کرد: حکومت به تنهایی نمی‌تواند به اهدف خود در حوزه نوسازی و همچنین ساخت فضاهای آموزشی دست پیدا کند و همچنین پیشنهاد بنده آن می باشد که با توجه به اوضاع اقتصادی کنونی، کارگروهی تشکیل می شود که شکل کمک‌های خیران را تعییر دهد.

انتهای پیام/ ز

وزیر آموزش و همچنین پرورش در مشهد: دست به سینه نشستن، برپا و همچنین برجاکردن مناسب مدرسه امروز نیست در تاریخ ۲۲ November 2018 | 1:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …