خانه / اخبار خراسان / مشهدمقدس| تقدیر از بنیاد برکت در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور

مشهدمقدس| تقدیر از بنیاد برکت در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور

مشهدمقدس| تقدیر از بنیاد برکت در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور

|مشهدمقدس| تقدیر از بنیاد برکت در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و پیشوا(ره)، در آن مراسم که محمد بطحایی وزیر آموزش و همچنین پرورش، محمدرضا حافظی ریاست جامعه‌‌ خیرین مدرسه‌ساز کشور، مهرالله رخشانی مهر ریاست نهاد نوسازی، توسعه و همچنین تجهیز مدارس کشور، سلمان خدادای ریاست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجلس، محمدرضا رضایی ریاست کمیسیون عمران مجلس، حمید بنایی ریاست مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، قاسم‌علی خدابنده مدیرکل آموزش و همچنین پرورش استان خراسان رضوی و همچنین جمعی از مسئولان استانی و همچنین خیرین مدرسه‌ساز کشور حضور داشتند، از بنیاد برکت به نیابت از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و پیشوا(ره) به دلیل فعالیت مستمر و همچنین گسترده‌ آن بنیاد در مدرسه‌سازی تقدیر به‌عمل آمد.

مدیرعامل بنیاد برکت در حاشیه‌ آن مراسم از بهره‌برداری از یک‌ هزار و همچنین ۱۱۰ مدرسه‌ برکت با بیش از شش هزار کلاس درس در کشور خبر داد.

سعید جعفری تصریح کرد: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در باره‌ مدرسه‌سازی و همچنین توسعه‌ فضاهای آموزشی و همچنین دل‌نگرانی ایشان بابت تعلیم و همچنین تربیت کودکان و همچنین ارتقای عدالت آموزشی در روستاها و همچنین منطقه ها و مناطق محروم کشور می‌کوشیم فضای آموزشی ایمن، مجهز و همچنین شایسته‌ دانش‌آموزان ایرانی را فراهم سازیم.

او همچنین تأکید کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق آن مهم، به تا حال ۱۱۱۰ مدرسه با بیش از شش هزار کلاس درس را جهت دانش‌آموزان منطقه ها و مناطق محروم و همچنین کم‌تر توسعه‌یافته احداث و همچنین به‌بهره‌برداری رسانده می باشد. هم‌چنین هم‌اکنون نیز ۵۰۰ مدرسه با سه هزار کلاس درس در حال ساخت می باشد که آن روند تا احداث دو هزار مدرسه‌ برکت ادامه می‌یابد و همچنین آن نهضت با جدیت هم‌چنان ادامه می‌یابد.

به گفته‌ مدیرعامل بنیاد برکت آن بنیاد به تا حال در فرآیند مدرسه‌سازی بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام داده می باشد.

جعفری در ادامه آثار فرهنگی و اجتماعی و همچنین فردی مشارکت در مسائل خیریه را مورد توجه قرار داد و همچنین گفتن کرد: تمام سعی ما بر ترغیب جامعه به سمت اعمال خیر حتی در ابعاد کوچک می باشد، زیرا به‌روش قطع با توسعه‌ آن رویکرد بسیاری از مسایل و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات در سطح کشور از بین می‌رود.

او همچنین خاطرنشان کرد: بنیاد برکت به تاز‌گی توسعه‌ مشارکت‌های مردمی را در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ خود قرار داده تا افرادی را که تمایل به مشارکت در فعالیت‌های عام‌المنفعه‌ آن بنیاد دارند همراهی کند. در همین راستا و همچنین در حوزه‌ی مدرسه‌سازی، نخستین مدرسه‌ مشارکتی با یکی از خیرین آماده‌ بهره‌برداری شده می باشد.

گفتنی می باشد بنیاد برکت به تا حال یک‌ هزار و همچنین ۱۱۰ مدرسه‌ برکت را در ۳۱ استان کشور با پوشش دو هزار و همچنین ۵۵۰ روستا، احداث و همچنین به بهره‌برداری رسانده و همچنین در حال حاضر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ ساخت ۱۰۰۰ مدرسه‌ دوم برکت را در دست اجرا دارد.

مدرسه‌سازی و همچنین توسعه‌ فضاهای آموزشی یکی از بنیادی‌ترین و همچنین ماندگارترین فعالیت‌های زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و پیشوا(ره) می باشد و همچنین آن فعالیت‌ها در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ارتقای سطح عدالت آموزشی، از طریق بنیاد برکت در روستاها و همچنین منطقه ها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور انجام می‌می شود.

بنیاد برکت جهت تأمین فضای مناسب، استاندارد و همچنین ایمن جهت دانش‌آموزان منطقه ها و مناطق محروم با وزارت آموزش و همچنین پرورش در تعامل مستمر می باشد و همچنین ساخت مدارس بر مبنای اعلام مستلزم و نیاز منطقه ها و مناطق آموزش و همچنین پرورش استان‌ها انجام می‌گیرد.

انتهای پیام/ح

مشهدمقدس| تقدیر از بنیاد برکت در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور در تاریخ ۲۸ November 2018 | 12:32 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …