خانه / اخبار خراسان / عیادت ‌‌تولیت آستان قدس رضوی از ‌مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور+عکس

عیادت ‌‌تولیت آستان قدس رضوی از ‌مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور+عکس

عیادت ‌‌تولیت آستان قدس رضوی از ‌مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور+عکس

|عیادت ‌‌تولیت آستان قدس رضوی از ‌مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور+عکس از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت آستان قدس رضوی از سید رضا موید‌ مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور عیادت کرد و همچنین از خداوند متعال جهت آن شاعر ارزشمند کشورمان آرزوی سلامتی کرد.

سید رضا موید سال شمسی ۱۳۲۱ در مشهد مقدس دیده به جهان گشود و همچنین تحصیلات مقدماتی را مکتب‌منزل و خانه‌ پشت سر گذاشت. علاقه‌ی او به شعر باعث شد که خیلی زود سراغ دیوان‌های قدیمی برود و همچنین لذت شعر کهن به ویژه اشعار حافظ را در نوجوانی تجربه کند. گسترده‌تر شدن علاقه‌اش، او را به کتابخانه‌ی آستان قدس رضوی رساند و همچنین ساعت های طولانی و زیاد مطالعه‌ی دیوان‌های متنوع و گوناگون و مختلف در جوار حضرت رضا -علیه السلام- را به او هدیه داد. دوازده سالگی خود را پشت سر می‌گذاشت که نخستین شعرش را سرود و همچنین حسن مطلعی شد جهت پرواز در آسمان روحانی شعر.

صفا و همچنین صمیمیت بارزترین ویژ‌گی اخلاقی سید رضا مؤید می باشد و همچنین با نگاهی اجمالی به اشعار او همچنین می‌قدرت آن صفا و همچنین صمیمیت را در سروده‌هایش نیز به تماشا نشست. اشعار مؤید بدون تکلف و همچنین رها از چارچوب‌های مصنوعی می باشد و همچنین با همه‌ی سادگی‌اش در نگاه اول لذت قسمت و بخش می‌می شود. آنگونه که خود مؤید می‌گوید با عنایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مضامین سروده‌هایش همه در ریشه در آیین و همچنین مذهب دارند؛ چنین می باشد که جهت مخاطب، آن اشعار زیرا و به درستی که گفتن اعتقادات و همچنین درونیات شاعر خواهند بود و همچنین از دل برمی‌آیند، خیلی زیاد دلنشین می‌می شود. نقطه‌ای که در خوانش اشعار او بایستی و حتما در نظر گرفت آن می باشد که نباید در آثار مؤید دنبال فرم و همچنین اتفاقات زبانی متغایر و متفاوت باشیم؛ بلکه می‌بایست از مضامین، عاطفه و همچنین احساس، طنین کلام، هم‌ذات پنداری و همچنین… در شعرهای او لذت برد.

انتهای پیام/ش

عیادت ‌‌تولیت آستان قدس رضوی از ‌مداح و همچنین شاعر پیشکسوت آیینی کشور+عکس در تاریخ ۶ December 2018 | 5:20 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …