خانه / اخبار خراسان / خراسان‌رضوی| ۶ ماه حقوق معوقه کارگران آق دربندسرخس پرداخت شد

خراسان‌رضوی| ۶ ماه حقوق معوقه کارگران آق دربندسرخس پرداخت شد

خراسان‌رضوی| ۶ ماه حقوق معوقه کارگران آق دربندسرخس پرداخت شد

|خراسان‌رضوی| ۶ ماه حقوق معوقه کارگران آق دربندسرخس پرداخت شد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، آریو برزن معافی ظهر امروز در نشست خبری انجمن تخصصی معدن و همچنین صنایع معدنی خراسان رضوی اظهار داشت: در اوضاع کنونی جامعه ما یکی از مهم‌ترین موضوعات محیط زیست بوده و همچنین متأسفانه دیدگاهی وجود دارد که معدن‌کاران را مخرب محیط زیست می‌دانند.

او همچنین ادامه داد: ولی باید توجه داشت بایستی و حتما آن را گفت که معدنکاران اصیل و همچنین حرفه‌ای بهترین مدافعان محیط زیست خواهند بود چراکه آن را  می‌دانند همین طبیعت روزی آنها و همچنین اشخاص زیرمجموعه آنها را می‌دهد و همچنین بایستی و حتما از آن هم مراقبت کرد و همچنین به همین علت می باشد که ۱۲ قسمت و بخش حقوق دولتی را جهت احیای محیط زیست به حکومت پرداخت می‌کنند ولی باید توجه داشت بایستی و حتما به آن توجه کرد آیا آن مبلغ در مسیر اصلی خود بهره بری و استفاده می‌می شود یا خیر؟

نایب ریاست انجمن تخصصی معدن و همچنین صنایع معدنی خراسان رضوی با گفتن آنکه در کشور ما ۱۲۰ ماده معدنی تولید می‌می شود، خاطرنشان کرد: آن مواد معدنی در صورتیکه فرآوری شوند می‌تواند به عنوان بهترین جایگزین جهت نفت قرار بگیرد ولی باید توجه داشت متأسفانه آن ظرفیت در کشور ما مغفول باقی مانده می باشد.

معافی افزود: قوه کار ارزان و همچنین تعداد بالای دانش آموختگان در حوزه معدن و همچنین زمین شناسی از ظرفیت‌هایی می باشد که می‌تواند به توسعه تولیدات معدنی کمک دهنده باشد.

او همچنین با اشاره به وضعیتی که در معدن آق دربند به وجود آمده می باشد، خاطرنشان کرد: یکی از علل آن اتفاقات جهت کارگران آن می باشد که آن معدن از فناوری دنیا دور بوده و همچنین به همین علت مقدار و اندازه و میزان تولید آنها کاهش دارد و همچنین سوددهی شرکت کاهش داشته می باشد.

نایب ریاست انجمن تخصصی معدن و همچنین صنایع معدنی خراسان رضوی تأکید کرد: همچنین بایستی و حتما گفت که خریداران اصلی ذغال کوک که کارخانجات فولاد خواهند بود؛ نوع وارداتی آن محصول را بتونی یک میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار تومان و همچنین نوع داخلی را کمتر از ۶۵۰ هزار تومان می‌خرند به همین علت کمبود نقدینگی گریبان آن واحد را مانند تعداد بسیاری از واحدهای ذغال سنگ گرفته می باشد.

معافی ادامه داد: ما رایزنی‌هایی با مدیرعامل آن  شرکت داشته‌ایم و همچنین هم اکنون از مقدار و اندازه و میزان بدهی آنها ۶ ماه پرداخت شده و همچنین جهت مابقی هم مستلزم و نیاز می باشد که تولید آن معدن به ۴۵۰۰ تن برسد تا بتوان مطالبات را پرداخت کند و همچنین در آن باره هم کارگران بایستی و حتما همکاری داشته باشند و همچنین هم تجهیزات به روز رسانی شوند.

او همچنین پیشامد جدید ایمنی را یکی از موضوعات خیلی زیاد مورد اهمیت در تشکل‌های قسمت و بخش خصوصی معادن دانست و همچنین خاطرنشان کرد: البته بایستی و حتما آن را دانست که بخشی از لوازم ایمنی که مورد مستلزم و نیاز می باشد بایستی و حتما از خارج از کشور تأمین می شود که ما به علت تحریم‌ها نمی‌توانیم آن کار را انجام دهیم.

نایب ریاست انجمن تخصصی معدن و همچنین صنایع معدنی خراسان رضوی ادامه داد: مـتأسفانه در وزارت صنعت، معدن و همچنین تجارت و همچنین به تبع آن هم در نهاد‌های استانی نیرو  به مقدار و اندازه‌ای که جهت نظارت بر ایمنی تمام معادن در استان‌ها مستلزم و نیاز می باشد وجود ندارد؛ در نظر بگیرید در استان خراسان رضوی ۹۳۰ معدن فعالیت دارند که طبق قانون سالانه بایستی و حتما ۲ بار از آنها بازرسی به عمل آید ولی باید توجه داشت آن اقدام به علت کمبود نیرو صورت نمی‌گیرد.

معافی با گفتن آنکه سرمایه‌گذاری در قسمت و بخش صنایع معدنی اکثرا و بیشتر توسط قسمت و بخش خصوصی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: هم اکنون ۳۰۰۰ میلیارد تومان در قسمت و بخش فرآوری محصولات معدنی سرمایه‌گذاری شده که تمام آن هم مرتبط به قسمت و بخش خصوصی و همچنین یا شبه دولتی می باشد.

او همچنین تأکید کرد: تفاوت قسمت و بخش صنعت و همچنین معدن از اینجا مشخص می‌می شود که یکی از سرمایه‌گذاران در قسمت و بخش معدن تنها و فقط ۲ میلیارد تومان جهت رساندن برق به واحد خود هزینه کرده ولی باید توجه داشت جهت صنعت در شهرک‌های صنعتی تمام امکانات جهت فعالیت اشخاص وجود دارد.

انتهای پیام/ ز

خراسان‌رضوی| ۶ ماه حقوق معوقه کارگران آق دربندسرخس پرداخت شد در تاریخ ۱۲ December 2018 | 11:07 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …