خانه / اخبار خراسان / هیچ عذری جهت تاخیردر بهره‌برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست‌

هیچ عذری جهت تاخیردر بهره‌برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست‌

هیچ عذری جهت تاخیردر بهره‌برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست‌

|هیچ عذری جهت تاخیردر بهره‌برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست‌ از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدسبه نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی؛ قربان میرزایی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با گفتن آنکه پروژه کتابخانه مرکزی مشهد بایستی و حتما تا دهه فجر امسال تکمیل و همچنین آماده بهره برداری می شود، اظهار داشت: بایستی و حتما طی جلسات هفتگی اوضاع آن پروژه پیشرفت‌ها، معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین موانع بررسی کردن و همچنین مرتفع می شود و همچنین تا انتهای دی ماه تکمیل و همچنین مقدمات کار جهت بهره برداری آن هم طی دهه فجر بهره برداری می شود.

او همچنین افزود: بایستی و حتما محدودیت‌های پروژه و همچنین مسائل آن هم توسط مجری طرح ، مشخص و همچنین وظایف دستگاه‌ها اعم از خدماتی و همچنین غیره در آن پروژه مشخص و همچنین بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب زمانبندی نسبت به تکمیل پروژه اقدام می شود.

سرپرست استانداری خراسان رضوی با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، خاطرنشان کرد: بایستی و حتما پروژه‌های پهناور و بزرگ شامل کتابخانه مرکزی مشهد در آن مناسبت بهره برداری شوند و همچنین هیچ عذری جهت تاخیر و همچنین یا عدم تکمیل آن هم پذیرفتنی نیست و همچنین همه دستگاه‌ها بایستی و حتما در آن راستا مطابق و یکدست شوند.

میرزایی ادامه داد: آن پروژه بایستی و حتما با تمام جزئیات و همچنین به بهترین شکل به انجام برسد و همچنین بدون کوچکترین نقصی بهره برداری شده و همچنین در اختیار شهروندان و مردم شهر قرار گیرد.

او همچنین در ادامه تاکید کرد: در استانی که آن همه ظرفیت‌های فرهنگی و همچنین هنری دارد، دارد نباید پروژه‌های فرهنگی زمانبر و همچنین طولانی باشد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی با اشاره به اختصاص یک‌هزار و همچنین ۹۰۰ میلیون ریال اعتبار به اداره کل فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی استان جهت تجهیز کتابخانه‌های حاشیه شهرستان مشهد هم گفت: اقدامات فرهنگی و همچنین ترویج فرهنگ کتابخوانی در کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی موثر می باشد.

میرزایی در ادامه آن جلسه با گفتن آنکه کتاب و همچنین توسعه فرهنگ کتابخوانی از دغدغه‌های جدی ماست، گفت: بایستی و حتما در کنار اقداماتی که در حوزه کتاب و همچنین کتابخوانی صورت می‌گیرد  فرهنگ تکریم از مولفان ، نویسندگان ، مفاخر کتاب و همچنین نشر هم که در آن حوزه سرویس ها و خدمات ارزنده و همچنین پایه ای ارائه می‌دهند هم ترویج شده و همچنین حمایت شوند.

او همچنین اضافه کرد: در واقع هم بایستی و حتما کتابخوان و همچنین کتابخوانی را ترغیب و همچنین هم ناشران و همچنین مولفان را تقدیر و همچنین حمایت کنیم.

سرپرست استانداری خراسان رضوی با اشاره به نمایش نمایشگاه کتاب در خراسان رضوی همزمان با هفته کتاب و همچنین کتابخوانی از دست اندرکاران آن رویداد جهت نمایش مناسب و همچنین گستردگی حضور نشریات و همچنین اقبال خوب مخاطبان تقدیر کرد.

 او همچنین اظهار داشت: آن اقدام رویداد فرهنگی ارزشمند و همچنین قابل افتخار بود و همچنین امید می باشد اقداماتی از آن دست در طول سال شمسی در حوزه کتاب و همچنین کتابخوانی و همچنین ترویج فرهنگ انس با کتاب اکثرا و بیشتر شده و همچنین به سطح استان توسعه یابد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: البته در نمایشگاه‌های بعدی بایستی و حتما سبد انتخاب کتاب را بازتر کرد و همچنین نباید به صورت استانی و همچنین محلی دید تا جاذبه بیشتری جهت جذب مخاطبان داشته باشد.

میرزایی در ادامه یکی از معظلات و مسائل و مشکلات جدی کشور را نهادینه نشدن فرهنگ کتابخوانی در جامعه دانست و همچنین گفت: طبق بررسی ها سرانه مطالعه در کشور ۱۲ دقیقه و همچنین در خراسان رضوی ۱۶ دقیقه می باشد که امروز بایستی و حتما جهت افزایش آن سرانه اقداماتی جدی و همچنین اصولی و کاربردی صورت گیرد.

او همچنین در ادامه تصریح کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی با دستور و همچنین بخشنامه ممکن نیست بلکه نیازمند یک کار فرهنگی منسجم از سنین پایین و همچنین تربیت پذیری در آن حوزه می باشد.

سرپرست استانداری خراسان رضوی افزود: ما به عنوان دستگاه حاکمیتی و همچنین حکومت وظیفه بستر سازی در آن باره و همچنین تکریم و همچنین حمایت فعالان آن حوزه زیرا و به درستی که ناشران و همچنین مولفان را داریم تا آن فرهنگ در سطح جامعه نهادینه می شود.

میرزایی در ادامه گفت: در ۴۰ سالگی انقلاب روزهای پربرکتی در سایه تلاش‌ها و همچنین سرویس ها و خدمات مسئولان در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف در انتظار شهروندان و مردم شهر باشد و همچنین آن ایام خود عاملی جهت تقویت نشاط و همچنین شادابی جامعه گردد.

انتهای پیام/ش

هیچ عذری جهت تاخیردر بهره‌برداری پروژه کتابخانه مرکزی مشهد پذیرفته نیست‌ در تاریخ ۱۳ December 2018 | 11:37 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1397102613144569516388134.jpg

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‏‎های ایام فاطمیه حرم مطهر رضوی تشریح شد

ویژه برنامه جذاب و جالب و خوب‏‎های ایام فاطمیه حرم مطهر رضوی تشریح شد |ویژه …