خانه / اخبار خراسان / همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک در مشهد مقدس برگزار شد

همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک در مشهد مقدس برگزار شد

همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک در مشهد مقدس برگزار شد

|همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک در مشهد مقدس برگزار شد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس به نقل از روابط عمومی نهاد نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی، دبیر همایش دوازدهمین همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک هدف از نمایش آن همایش را هم‌افزایی فکری کارشناسان، مهندسین و متخصصین و همچنین دست‌اندرکاران ترافیک جهت نیل به راه‌های کاهش معضلات ترافیکی از قبیل تصادفات، آلودگی های هوا و همچنین صوتی دانست.

‌مهدی بیدختی ضمن مهم دانستن توجه به دستیابی راه های برخورداری از ترافیک روان با هدف تامین انتظارات شهروندان و مردم شهر‌ اظهار داشت: ترافیک و همچنین حمل و همچنین نقل امروزه در ردیف نیازمندی هایی نظیر کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل، مسکن و همچنین غذا، آرامش و همچنین آسایش شهروندان و مردم شهر قرار دارد و همچنین نباید به آن هم بی توجه بود.

او همچنین گفت: در برنامه جذاب و جالب و خوب سوم توسعه تصویب شده و مصوب قانون شده که بایستی و حتما سهم حمل و همچنین نقل عمومی در کشور در کلانشهر ها به ۷۵ قسمت و بخش برسد که آن امر به تا حال به دلایل متنوع و گوناگون و مختلف بررسی کننده و پروهشگر نشده و همچنین تحقق آن هم نیازمند همکاری همه دستگاه های متولی می باشد.

ریاست نهاد نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی نیز در آن همایش ضمن معرفی ارکان نظام مهندسی در هفت رشته تخصصی گفت: ما یک نظام مندی عالمانه، در ساخت و همچنین ساز داریم، زیرا که معتقدیم امنیت زندگی امروزی شهرستان نشینی نیازمند رعایت اصول کارشناسی فنی و همچنین مهندسی در ساخت و همچنین ساز عمومی و همچنین خصوصی، معابر و همچنین راه ها و همچنین توجه ویژه به نقش ترافیک می باشد.

محمد حسین شرکاء افزود: با مطالعه ترافیکی بر اساس مدل ها و همچنین بانک های موجود خسارات ناشی از ترافیک را اثر سنجی نموده و همچنین آثار مضر و همچنین بد شامل هزینه های سفر، تلف شدن عمر انسان در ترافیک را شناسایی نموده و همچنین رفع آن هم توسط کارشناسان تاثیر بسزایی بر سلامت تک تک شهروندان خواهد داشت.

او همچنین ادامه داد: با توجه به رشد شهرنشینی بیش از هر زمان غیره ای نیازمند توجه به نظرات کارشناسی در باره شهرسازی و همچنین ترافیک هستیم. ریاست هیات مدیره نهاد نظام مهندسی ساختمان تصریح کرد: رشته ترافیک یکی از حساس ترین رشته ها، همراه با پیچیدگی بالاست و همچنین ادامه داد؛ در حال حاضر ۱۵۹ فرد یا شخص مهندس ترافیک با انظار و افکار پهناور و بزرگ در استان وجود دارند.

او همچنین اظهار امیدواری کرد: مهندسین رشته ترافیک بتواند معضل ترافیک شهرستان ها به ویژه کلانشهرهای کشور را سامان دهند.

ریاست کمیسیون حمل و همچنین نقل شورای اسلامی شهرستان مشهد نیز گفت: به رغم اقدامات مفید انجام شده در قبل در کلانشهر مشهد بهره بری و استفاده از وسیله نقلیه فردی یا شخصی روزبروز اکثرا و بیشتر می می شود که آن امر معظلات و مسائل و مشکلات فراوان از قبیل کمبود توقفگاه و همچنین ترافیک شدید و همچنین سوانح را به دنبال دارد.

مجتبی بهاروند افزود: شهرداری و همچنین شورای شهرستان به تنهایی نمی توانند از پس آن مشکل و همچنین گره های ترافیکی برآیند و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد همه دستگاه های متولی شامل نهاد نظام مهندسی در آن باره همکاری و همچنین همفکری کنند.

شهردار جدید مشهد نیز در آن همایش گفت: دنبال راهکارهای موثری هستیم که توزیع سرویس ها و خدمات شامل حمل و همچنین نقل در آن کلانشهر به نحوی باشد که نارضایتی های فرهنگی و اجتماعی، احساس تحقیر یا کم برخورداری جهت بعضی منطقه ها و مناطق را به دنبال نداشته باشد.

محمدرضا کلایی افزود: امروز تغییر ابزار حمل و همچنین نقل، بر روی شهروندان تاثیر مستقیم دارد و همچنین تفاوت احساس منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف شهرستان در برخورداری از امکانات حمل و همچنین نقل ممکن می باشد جهت یک منطقه تاثیرات و همچنین اثرات منفی روحی روانی داشته باشد، لذا بایستی و حتما تمام تلاش خود را بکار بگیریم تا قشر های متنوع و گوناگون و مختلف فرهنگی و اجتماعی در شهرستان مشهد به یک مقدار و اندازه و میزان از ارائه سرویس ها و خدمات شامل حمل و همچنین نقل احساس رضایت کنند.

او همچنین در ادامه گفت: دنبال آن هم هستیم تا اهدافی را بررسی کننده و پروهشگر کنیم که از گسستگی های فرهنگی و اجتماعی پیشگیری کرده و همچنین احساس روانی حقارت را در بعضی محله های حاشیه نشین شهرستان از بین ببریم و همچنین در آن راستا از همهه کارشناسان استمداد فکری و همچنین ارائه راهکار می طلبیم.

صدیقی از اساتید رشته ترافیک به عنوان سخنران کلیدی آن همایش نیز گفت‌: ۱۰ توصیه از سوی نهاد بهداشت جهانی جهت کنترل تغییر اقلیم در دستور کار قرار گرفته که شامل آنها بروز رسانی تابلوهای راهنمایی و همچنین رانندگی، اعمال محدودیت سرعت و همچنین زیر ساخت های حمل ونقل می باشد.

‌ابوالفضل محمدی‌مقدم استاد دانشگاه فردوسی مشهد هم استراتژی های موثر در کاهش تصادفات رانندگی و همچنین ارزیابی و همچنین پایگاه داده ای طراحی و همچنین توسعه زیر ساخت حمل و همچنین نقل و همچنین سوانح ترافیکی شهرستان مشهد را تشریح کرد.

‌آن همایش که از سوی نهاد نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی و همچنین معاونت حمل و همچنین نقل ترافیک شهرداری مشهد با حضور افراد شورای حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک شورای مرکزی نهاد نظام مهندسی ساختمان کشور، چندتن از افراد شورای اسلامی شهرستان مشهد، جمعی از افراد هیات مدیره و همچنین بازرسان نهاد نظام مهندسی ساختمان استان و همچنین روسای راهور قوه انتظامی استان برگزار شد، بعد از خواندن و قرائت بیانیه ۲۲ ماده ای از پیشکسوتان و همچنین تلاشگران حوزه حمل و همچنین نقل استان خراسان رضوی قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/ش

همایش تخصصی حمل و همچنین نقل و همچنین ترافیک در مشهد مقدس برگزار شد در تاریخ ۲۰ December 2018 | 5:47 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …