خانه / اخبار خراسان / نقدهای فراستی «سختگیرانه و همچنین پرخاشگرانه» می باشد

نقدهای فراستی «سختگیرانه و همچنین پرخاشگرانه» می باشد

نقدهای فراستی «سختگیرانه و همچنین پرخاشگرانه» می باشد

|نقدهای فراستی «سختگیرانه و همچنین پرخاشگرانه» می باشد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، هوشنگ گلمکانی همین امشب در جلسه «نقد فیلم دیدنی و جذاب در دوران گسترش فضای مجازی» که در محل پردیس سینمایی هویزه مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر فضای مجازی به همه آن اختیار را می‌دهد که در مورد همه چیز صحبت کنند و همچنین اظهار نظر کنند و همچنین معتقدم گسترش فضای مجازی سبب شده نقد سینمایی به سمت عوامانه پیش برود.

او همچنین افزود: سینما به عنوان یک هنر قرار می باشد آینه جامعه باشد و همچنین صحبت کردن در مورد سینما و همچنین نقد کردن مستلزم و نیاز به پیش‌باره‌هایی دارد که دست تماشاگر عادی سینما نیست.

آن منتقد سینما خاطرنشان کرد: در سال شمسی‌هایی که فضای مجازی رشد کرده می باشد، خیلی زیاد با آن برخورد کردم که منتقد محتاط و همچنین محافظه‌کاری هستم، البته من منکر محافظه‌کاری خودم و همچنین مجله فیلم دیدنی و جذاب نیستم.

گلمکانی اضافه کرد: قبل از اینکن بستر گسترده فضای مجازی هم به وجود بیاید، من همین روش را داشتم و همچنین اعتقادم بر آن نیست که منتقد تنها و فقط بایستی و حتما با خشونت نقد بنویسد.

او همچنین ادامه داد: جا افتادن آن ادبیات پرخاشگرانه در نقد سینما حاصل فضای مجازی می باشد و همچنین منتقدانی خواهند بود مثل آقای فراستی که سخت‌گیرند و همچنین هم ادبیات پرخاشگرانه دارند و همچنین آن لحن در فضای مجازی تغییر پیدا کردن به لحن پرخواستاری شده می باشد.

سردبیر ماهنامه فیلم دیدنی و جذاب در ادامه تصریح کرد: من دائما دوست داشتم در مورد فیلم دیدنی و جذاب‌هایی نقد بنویسم که آن هم فیلم دیدنی و جذاب‌ها را دوست داشتم، آن سلیقه می است و خواهد بود.ولی باید توجه داشت دائما بیشترین نقد منفی در مجله فیلم دیدنی و جذاب چاپ شد، به طوری که صابون نقدهای منفی مجله حداقل یکبار به همه فیلمسازان خورده می باشد و همچنین مجله فیلم دیدنی و جذاب به دلیل همین نقدها دو دفعه توسط جامعه تهیه‌کنندگان سینما تحریم شد.

او همچنین با اشاره به آنکه نقد فیلم دیدنی و جذاب از نظر من توضیح فیلم دیدنی و جذاب می باشد، گفت: نقد فیلم دیدنی و جذاب نباید عوامانه باشد، عوام عامیانه فیلم دیدنی و جذاب را قضاوت می‌کنند و همچنین به آن پس نتیجه آن می شود که می‌رسند که آن فیلم دیدنی و جذاب‌ها اشکال دارند یا خوب خواهند بود یا بد.

آن منتقد سینما تصریح کرد: هویت منتقد بایستی و حتما در نقدها دیده می شود و همچنین بایستی و حتما جهت هر نقد یک قالب متغایر و متفاوت در خور موضوع و همچنین لحن فیلم دیدنی و جذاب پیدا بکنید.

گلمکانی اضافه کرد: نقدهای ژورنالیستی قالب یکسانی ندارند ولی منتقدنماهای عرصه ژورنالیستی، قالب‌های کلیشه‌ایی درست کردند ولی جزو نقدهای نخواندی می باشد.

او همچنین ادامه داد: نقد دوست داشتنی و جذاب ژورنالیستی بایستی و حتما در آن هم پاراگراف اول بتواند قلاب خودش را به ذهن خواننده بند کند و همچنین با آن هم جذابیت پیش رود و همچنین به خصوص پایان بندی مطلب را درست جمع کند.

سردبیر ماهنامه فیلم دیدنی و جذاب با اشاره به آنکه تصور آن می باشد که در فضای مجازی نقد فیلم دیدنی و جذاب یعنی اظهار نظر کردن، گفتن کرد: نقد فیلم دیدنی و جذاب تنها و فقط اظهار نظر کردن نیست، هنگام و زمانی که در نقد فیلم دیدنی و جذاب می‌گوییم سلیقه، ترکیب عناصر متنوع و گوناگون و مختلف می باشد.

گلمکانی خاطرنشان کرد: معیارهای ارزیابی فیلم دیدنی و جذاب‌ها با دوران کلاسیک عوض شده و همچنین نباید با متر دوران کلاسیک، سینمای مدرن را نقد کرد. دوران دیجیتال به مقدار و اندازه تاریخ هنر، قواعد را شکسته و همچنین بسیاری از فیلم دیدنی و جذاب‌ها و همچنین دیدن کردن و نمایش‌ها براساس معیارهای قبل مردود به نظر می‌رسند.

انتهای پیام/

نقدهای فراستی «سختگیرانه و همچنین پرخاشگرانه» می باشد در تاریخ ۲۷ December 2018 | 5:29 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …