خانه / اخبار خراسان / یک اثر تاریخی در قلب مشهد در جریان حفر فاضلاب کشف شد

یک اثر تاریخی در قلب مشهد در جریان حفر فاضلاب کشف شد

یک اثر تاریخی در قلب مشهد در جریان حفر فاضلاب کشف شد

|یک اثر تاریخی در قلب مشهد در جریان حفر فاضلاب کشف شد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدسو همچنین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنین گردشگری خراسان رضوی، وفا ثابتی اظهار داشت: بعد از اطمینان از صحت آن پیشامد جدید پیگیری‌ها انجام شد و همچنین مکاتبه‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری با شهرداری صورت گرفت و همچنین تاکید شد که هماهنگی جهت آن بحث و داستان الزامی می باشد و همچنین دستور توقف عملیات صادر شد، همچنین اخطاریه جهت پیمانکار از سمت یگان حفاظت میراث فرهنگی صادر شد.

ثابتی افزود: گزارشی مبنی بر تخریب آن مکان به ما داده نشده بود؛ همکاران پایگاه حفاظت میراث فرهنگی به روش مستمر و همچنین مداوم بازدید و همچنین گشت‌زنی را داخل بافت دارند.

او همچنین گفتن کرد: به آن دلیل که آن اتفاق جدید و تو و تازه بوده می باشد تیمی جهت بررسی کردن صحت آن پیشامد جدید به منطقه فرستاده شدند و همچنین آسیب را اثبات و یا تایید کردند و همچنین عکس‌هایی را جهت من فرستادند.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی منطقه ثامن ادامه داد: آن اتفاق ظاهرا مرتبط به پروژه‌ی اجرای کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی می باشد که توسط معاونت فنی عمران شهرداری ثامن  در حال انجام می باشد که هماهنگی و همچنین اخذ مجوز جهت حفاری جهت انجام آن کار داده نشده بوده می باشد.

ثابتی خاطرنشان کرد: بازدید از بنا ظرف امروز و همچنین فردا توسط کارشناسان معاونت میراث فرهنگی صورت می‌گیرد تا ببینیم پیشامد جدید مرتبط به قنات بوده یا مرتبط به سازه‌های معماری می باشد، ویژگی‌های آن هم بایستی و حتما مشخص می شود و همچنین راهکارهایی که به پروژه آسیب نرسد داده و همچنین اراده و تصمیم راسخ‌گیری می شود.

او همچنین تصریح کرد: شرکت‌های خدماتی مخصوصا جهت کارهای حفاری در بافت تاریخی بایستی و حتما طبق قوانین و همچنین مقررات، مجوزهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را از اداره کل میراث فرهنگی گرفتن کنند و همچنین آن هماهنگی را داشته باشند که در حین انجام عملیات کارشناسان نهاد هم در منطقه حضور پیدا کنند تا از وقوع چنین اتفاقاتی جلوگیری شده و همچنین در صورت بروز مشکل اراده و تصمیم راسخ‌های بهتری گرفته می شود.

انتهای پیام/ ت

یک اثر تاریخی در قلب مشهد در جریان حفر فاضلاب کشف شد در تاریخ ۳۱ December 2018 | 5:01 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …