خانه / اخبار خراسان / وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهرستان مشهد افتتاح می‌می شود

وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهرستان مشهد افتتاح می‌می شود

وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهرستان مشهد افتتاح می‌می شود

|وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهرستان مشهد افتتاح می‌می شود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، محمد‌جواد آذری‌جهرمی عصر امروز در آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی “شهرستان هوشمند” در محل نمایشگاه بین المللی مشهد اظهار داشت: صفت هوشمندی به مدیریت شهری بر می‌گردد و همچنین در شهرستان هوشمند ما با شهروندی سروکار داریم که هوشمندی دارد و همچنین مدیران بایستی و حتما از آن هم بهره بری و استفاده کنند.

او همچنین افزود: از دوجهت شهرستان هوشمند حایز اهمیت می باشد. اول آنکه مشهد ویترین جمهوری اسلامی می باشد و همچنین اولین مواجهه بسیاری از توریست‌ها به ایران تجربه اقامت شهرستان مشهد می باشد و همچنین عکسی که از شهرستان مشهد در ذهن توریست شکل می‌گیرد می‌تواند تصویر کل ایران باشد.

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: نقطه دوم شهرستان هوشمند فراهم آوردن خلاقیت‌های تحصیل کرده‌های حوزهای سی تی می باشد. افرادی پای کار می‌آیند که در آن حوزه‌ها به صورت فنی کار کنند بنابراین هوشمندسازی مدیریت شهری خودش یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه اشتغال می باشد.

آذری‌جهرمی در ادامه گفت: مشهد استارتاپ‌های قوی و همچنین خیلی زیاد خوبی دارد که از مشهد شروع نموده اند و همچنین در کشور فعالند. در چهلمین سال شمسی پیروزی انقلاب اولین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور با مجوز وزارت علوم را در شهرستان مشهد افتتاح خواهیم کرد.

او همچنین اضافه کرد: مشهد هم ظرفیت اقتصادی هم ظرفیت قوه انسانی و همچنین هم توجه حکومت را در باره هوشمندسازی به عنوان پتانسیل دارد.

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات با اشاره به آنکه شورای شهرستان مشهد بایستی و حتما جهت اکوسیستم مدیریت هوشمند شهری تصمیمات ویژه‌ای بگیرد، گفت: مشخص کردن تکالیف جهت شهرداری مشهد در حوزه شهرهوشمند، بایستی و حتما برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی می شود.

آذری‌جهرمی افزود: در همه شهرهای هوشمند دنیا دیده می‌می شود که موضوع شفافیت لحاظ می‌می شود که آن اتفاق تبریک و مبارک در شهرداری هوشمند مشهد وقوع پیدا کرد.

او همچنین در ادامه تاکید کرد: انحصار و همچنین رانت در اجرای پروژه‌های شهری مخالف اهداف شهرهوشمند می باشد آن هم نقطه‌ای می باشد که بنده به آن هم تاکید دارم و همچنین بایستی و حتما مقررات گذاری در شورا بشود و همچنین شهرداری تسهیل گری کند  تا استارتاپ‌ها حضور بیشتری پیدا کنند. 

وزیر ارتباطات و همچنین فناوری اطلاعات در ادامه گفت: اطلاعات سرمایه ملی کشور می باشد و همچنین شفافیت سازی اطلاعات در شهرداری مشهد یکی از اقدامات تسهیل‌گر و همچنین توانمندساز جوانان شهرستان مشهد می باشد.

انتهای پیام/ش

وزیر ارتباطات: نخستین پارک توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در شهرستان مشهد افتتاح می‌می شود در تاریخ ۳ January 2019 | 3:58 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …