خانه / اخبار خراسان / خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند

خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند

خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند

|خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، امیر حسین مدنی عصر امروز در هشتصدمین جلسه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب‌پذیر طوس اظهار داشت: ۴۵۰ هزار معلول جسمی حرکتی در کشور داریم که بعضی از آن عزیزان در منطقه ها و مناطق کم‌ برخوردار و همچنین محروم زندگی می‌کنند.

او همچنین افزود: توجه ویژه‌ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و پیشوا (‌ره‌) خدمت‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین شکل‌گیری سرمایه‌ی انسانی جهت نظام و همچنین همچنین محروم و بی بهره‌زدایی می باشد.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و اجتماعی برکت احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و پیشوا ( ره )  خاطرنشان کرد:  تعداد ۳۰۰۰ معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند که با  تدابیر بنیاد و همچنین با توجه به گرانی لوازم قدرت بخشی اراده و تصمیم راسخ گرفته شد، یرای آن تعداد از معلولین نیازمند، ویلچیر تهیه و همچنین در اختیار آنان گذاشته می شود.

مدنی افزود: در مراسم امروز، ۲۰۰ ویلچیر سهمیه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس شد که امیدواریم با کمک سایر خیرین، بخشی از معظلات و مسائل و مشکلات آن قشر کاهش یابد.

او همچنین با اشاره به آنکه بعضی از معلولین به‌دلیل نداشتن قدرت خرید ویلچر به ناچار زمینگیر می‌شوند، افزود: فراخوان‌هایی جهت معرفی معلولین زمینگیر جهت موسسات خیریه و همچنین تیم‌های جهادی فرستادیم؛ آن مجموعه‌ها به خوبی می‌دانند در کدام منزل و خانه معلول زمینگیر زندگی می‌کند.

مدیرعامل بنیاد فرهنگی و اجتماعی برکت احسان تصریح کرد: توجه ویژه‌ی ستاد به خدمت‌رسانی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین شکل‌گیری سرمایه‌ی انسانی جهت نظام و همچنین با هدف محروم و بی بهره‌‌زدایی می باشد.

مدنی همکاران و همچنین همراهان بنیاد برکت احسان را به چهار تیم تقسیم و همچنین گفتن کرد: نهاد‌های خیریه‌ی فعال در حوزه‌ی سرویس ها و خدمات فرهنگی و اجتماعی، تشکل‌های شهروندان و مردم شهر‌نهاد، بزرگان و رهبران فرهنگی و اجتماعی و همچنین تیم‌های جهادی به ما یاری می‌رسانند که نقش تیم‌های جهادی در آن میان، برجسته‌تر و همچنین شاخص‌تر می باشد.

در ادامه نشست حمیدرضا پور یوسف، مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی اظهار داشت: مدل جذب کمک‌های اقتصادی و مالی از خیرین که بصورت مشارکت خرد انجام می‌می شود، در نوع خود متغایر و متفاوت و همچنین جذاب و جالب می باشد.

او همچنین اضافه کرد:  ۲۳۲ خیریه در خراسان رضوی بخشی مهمی از کمک‌ها و همچنین تامین هزینه‌های بیماران نیازمند را به عهده گرفتند که از حیث تعداد در کشور دوم و همچنین در مقدار و اندازه و میزان مشارکت خیرین، اول هستیم.

در ادامه نشست علیرضا شهریاری عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهرستان مشهد اظهار داشت: بیش از یک میلیون حاشیه نشین در کلان شهرستان مشهد می باشد و همچنین رسیدگی به معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین مسائل آنان، امروزه یکی از دغدغه‌های منتخبان شهروندان و مردم شهر در شورای پنجم به شمار می‌رود و همچنین ما از هر گونه حضور خیرین جهت ساخته یا ایجاد مراکز حمایتی و همچنین خدماتی در حاشیه شهرستان استقبال و همچنین حتی اعطای پروانه مجانی و رایگان را مد نظر قرار دادیم.

در ادامه غلامرضا بصیری پور، مدیر عامل موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس هم با گفتن آن که در طی دو دهه عمر باارزشمند آن خیریه و همچنین با مشارکت خیرین نیک سرشت شاهد خدمت رسانی به ده ها هزار بیمار نیازمند بودیم، گفت: سالیانه تا ۴ هزار فرد یا شخص بیمار از سرویس ها و خدمات موسسه بهره مند می‌شوند.

او همچنین افزود: در هشتصمدین جلسه موسسه خیریه حمایت از بیماران آسیب پذیر طوس ۱۵۰خیر ارجمند به پرونده بیش از ۵۰ بیمار ناتوان رسیدگی و همچنین تمامی هزینه های مورد مستلزم و نیاز آنان را تامین کردند.

انتهای پیام/ش

خراسان‌رضوی|۳ هزار معلول در منطقه ها و مناطق محروم زندگی می‌کنند در تاریخ ۱۶ January 2019 | 3:33 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …