خانه / اخبار خراسان / مبارزه اصلی شهید نواب صفوی متوجه بی‌دینی و همچنین ظلم ستمشاهی بود

مبارزه اصلی شهید نواب صفوی متوجه بی‌دینی و همچنین ظلم ستمشاهی بود

مبارزه اصلی شهید نواب صفوی متوجه بی‌دینی و همچنین ظلم ستمشاهی بود

|مبارزه اصلی شهید نواب صفوی متوجه بی‌دینی و همچنین ظلم ستمشاهی بود از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، نیره‌سادات نواب احتشام‌رضوی همین امشب در مراسم بزرگداشت و همچنین گرامیداشت شصت و همچنین سومین سالگرد شهادت روحانی مجاهد شهید سید مجتبی نواب صفوی در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی اظهار داشت: من ۱۴ سال شمسی داشتم که با آقای نواب ۲۱ ساله ازدواج کردم، من دائما خودم را در مقابل مردی پهناور و بزرگ و همچنین معنوی می‌دیدم که یک دیدگاه وسیع جهانی دارد.

همسر شهید نواب صفوی با اشاره به آنکه زندگی بنده و همچنین آقای نواب خیلی ساده شروع شد، ابراز کرد: شهید نواب خیلی مظلوم بود، من شیفته شهید نواب بودم دقیقا مثل یک سربازی که مطیع فرمانده‌اش می باشد و همچنین چیزی جز سلامتی فرمانده‌اش را نمی‎خواهد.

او همچنین با اشاره به آنکه شهید نواب مقابل هر حکومت و همچنین قدرتی که می‌خواست بی‌دینی کند با مقاومت می‌ایستاد، ادامه داد: ایشان ترس از هیچ شخصیتی نداشت و همچنین تنها و فقط از خداوند تبارک و تعالی می‎ترسید، در چند سال شمسی عمرشان در دستگاه حکومت با ظلم، ستم و همچنین هر وزیری که اهل سازش با ظالمان بود، مبارزه می‌کرد.

نواب احتشام‌رضوی با اشاره به آنکه شهید نواب صفوی در راستای آگاهی بخشیدن به شهروندان و مردم شهر از سوی نظام ستمشاهی خیلی زیاد مورد آزار و همچنین اذیت قرار گرفت و همچنین زندانی شد، گفت: بعد از آن هم دوسال زندانی که به خاطر اعتراض به مصدق محبوس شده بود، مجددا برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مذهبی خود را آغاز کرد و همچنین به محله‎های متنوع و گوناگون و مختلف می‌رفت.

او همچنین افزود: شهید نواب هر جمعه شب در یکی از مساجد تهران سخنرانی می‌کرد البته شهروندان و مردم شهر مراقب بودند تا آقای نواب را ترور نکنند ولی باید توجه داشت طولی نکشید که شهید نواب محکوم به اعدام شد.

همسر شهید نواب در ادامه به گفتن آخرین دیدارشان با شهید نواب در زندان اشاره و همچنین گفت: هیچ وقت یادم نمی‌رود در آن هم دیدار شهید نواب با اقتدار کامل در برابر سربازان صدایش را خشن و همچنین بلند کرد و همچنین گفت «من با آن مرتیکه پسر پهلوی، با آن مرتیکه محمدرضا شاه در صورتی که بخواهم سازش کنم همین هم اکنون جای من اینجا نیست من کشته می‌شوم ولی باید توجه داشت سازش با دشمنان اسلام را قبول نمی‌کنم و همچنین مردن و مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت می باشد».

او همچنین ادامه داد: هنگام و زمانی که نواب صفوی را شهید کردند بعد از ظهر آن هم روز آمدیم سر مزار ایشان، که ناگهان یک سرباز با چکمه به من زد و همچنین گفت «بلند شو نمی‌خواد اینقدر گریه کنید» من آن هم‌جا بلند شدم و همچنین شروع به سخنرانی کردم، تقریبا یک ساعت و همچنین نیم صحبت‌هایم طول کشید.

نواب احتشام‌رضوی گفت: آن هم‌جا ایستادم و همچنین فریاد زدم «آری خاندان آل محمد(ص) را هم بنی‌امیه همین گونه تسلیت دادند،‌ ای پسر پهلوی، یزید چه خوب ثابت کردی از چه قوم و همچنین سلسه‌ای هستی، نیمه شب فرزندان آل پیغمبر(ص) را به جرم و جنایت حق‌گویی و همچنین دین داری می‌کشی و همچنین تصور می‌کنی دائما می‌توانی جابرانه حکومت کنی هیهات‌ ای پسر پهلوی، یزید! آیا ندیدی پدر جنایت کارت با آن هم همه جنایت و همچنین ذلت و همچنین بدبختی و همچنین نکبت به درک واصل شد ای پسر پهلوی، یزید! از شهادت و همچنین اسارت ما را می‌ترسانی در حالی که شهادت از اجداد ما و همچنین اسارت از عمه زینب(س) به ما ارث رسیده، به خداوند تبارک و تعالی سوگند در صورتی که تمام مردان ما را بکشی ما زن‌ها حاضریم در مقابل تو دشمنان اسلام بایستیم»

انتهای پیام/ش

مبارزه اصلی شهید نواب صفوی متوجه بی‌دینی و همچنین ظلم ستمشاهی بود در تاریخ ۱۷ January 2019 | 6:04 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …